Актуална информация за приличен автобояджия в София?

Започната от To4kata, 17 Февруари 2022 14:33:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

To4kata

Дааа, ще се ходи на бояджия! Както писах в друга тема става дума за дълга черта с ключ през двете врати отляво. Достатъчно дълбока е и не става с шкурене/пастиране. Някой да ме посъветва къде биха могли да пръснат вратите. Порових в Гугъл (по примера на премиера  :))  ), но намирам теми отпреди 10-15 г. В една по-скорошна намерих препоръки за сервиз Техноколор. Някои с по-пресни впечатления и идеи?


Жоро Петков

Нямаш ли каско или това е на стария Фокус?
Аз за мотора се възползвах от услугите на един колега - Станимир 0898 687 755.
Занимава се и с коли. Не пречи да идеш или да му пратиш детайла на снимка на вайбър и да ти даде цена.

To4kata

За съжаление не поднових каското. На новия Фокус е, стария го продадох онзи ден. Както и да е. Това е колега от форума ли е и къде работи? Ти в другата тема беше споменал и за доверен /май?/ сервиз, където боядисвали много добре, ако правилно съм разбрал.

Жоро Петков

Не е от форд форума. Попринцип се занимава с мотори, но прави коли. Намира се на Стар Лозенски път.
До сега лично аз с мой форд не съм ходил в доверен сервиз - винаги само в МП по Каско.

Друг вариант е сключи си каско и отиди в някой от доверените сервизи на каското. Един колега си боядисва Куга-та скоро като си доплати за 2 детайла - таван и капак по 200лв на детайл му беше. Ходил е в TARA-CAR в Хаджи Димитър и е доволен.

ivchotr

Пешо, 089осем222две10. Сервизът му беше в Малашевци, малко преди битака, след това го премести по-надолу. Но скоро не съм го чувал, та може и да е приключил. За този човек няма тайни в автобояджийството. За работниците му в момента, ако изобщо работи, не мога да кажа нищо. Преди си разбираха и те от работата. Нищо не пречи да му звъннеш.

To4kata

Цитат на: Георги Петков в 17 Февруари 2022 15:35:52Не е от форд форума. Попринцип се занимава с мотори, но прави коли. Намира се на Стар Лозенски път.

Този Станимир с бояджийство ли се занимава или с всичко? Според теб може ли да се доверя точно за боядисване, да не е някаква любителска работа? Разчитам на теб!

Ivchotr, мерси за съдействието!

Жоро Петков

Само с бояджийство се занимава. Дадох ти номер винаги можеш да се свържеш с него. Боядиса една маска на мотор, която е по-сложен детайл от врата пак за 200лв.
Ако те притеснява нещо си се обади на TARA CAR те поне са 100% само с това се занимават и цената им е близка.
Станимир ми е правил 2 детайла за мотор и аз съм доволен, но не си залагам главата.
TARA CAR е препоръка от много доволен колега/приятел.

To4kata

А, ОК. Останах с впечатление, че се занимава с други ремонти основно, пък боядисва между другото. Щом си останал доволен ще го чуя. Предполагам има условия, макар, че едва ли е като големите сервизи?

ivchotr

Едно от важните неща е да има камера и да я ползва :D Че някои майстори боядисват в гаражчета без камера и става мармалад. По-скоро френска селска торта :D

To4kata

Говирих с него, каза че имал "печка" - не зная как да го разбирам?


ivchotr


Ozzie

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Аха. Значи за него Георги трябва да каже "печка" камера за изпичане на боята ли означава.

F Focus

Изпичане в буквалният смисъл на думата се случваше при производството на автомобили м/у 120 и 140С в завода.
При ремонти такива бои не се използват, а и навлязоха масово бои на водна основа с други спецификации, и изисквания.
Та в случая под "печка" се има предвид бояджийска камера с отопление, че боята да "дръпне" по-бързо, за да се изкара колата и да влезе друга.
Поздрави! (tooth)

Жоро Петков

Еми тя пак се "пече" боята - при моя човек имаше една огромна УВ лампа.
Нямам идея каква точно е технологията, но за сега детайла, който ми направи (а е централния в който се бият мухите) на мотора не е мръднал.