Фокус 1.8 ТДЦИ грешка "engine system foult"

Започната от tonididi, 20 Февруари 2024 13:22:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tonididi

Здравейте, нов собственик съм. Както пише в заглавието, периодично ( веднъж на ден или два дена ) на дисплея изписва въпросния текст. Светва и червеният светодиод на таблото, работи няколко секунди неравномерно и после си работи все едно нищо не било ( индикацията и надписа си стоят ). Ако реша да ги махна гася колата, паля наново и всичко е нормално. Не пали други лампи ( например check engine ). Забелязах че набива грешката основно при потегляне, когато отпусна по - рязко съединителя и не натискам достатъчно педала на газта. Тогава оборотите падат за момент, но двигателя не гасне - поема, но с вече набита грешка. Може и да си въобразявам, защото ми го е правило и при превключване от четвърта на пета предавка например. Ами това е, стана малко дълго така че спирам. Ако някой е имал подобен проблем и го е отстранил, ще се радвам да сподели. Поздрави. 


galiosh

Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

ADiDimitrov

Виж темата под твоята 😉 и ти си за спойки на таблото!!!

ivchotr

Не е лошо да се разбере дали записва грешка с някакъв код и, ако да, какъв е той.

tonididi

ОК, в момента в който направя диагностика ще кача грешките да се видят. Информативно, последния път пристигам пред вкъщи, слизам да отворя вратата и като се върнах грешката беше изгряла на таблото. По отношение на работата на двигателя нямаше никакви проблеми.

tonididi

Така, днес бях при майстора. Грешките, които бяха разчетени са следните: P0490-A1 = EGR ( exhaust gas recirculation ) control circuit high; P0489-61 = EGR ( exhaust gas recirculation ) control circuit low;
P2263-61 = turbocharger/supercharger boost system performance; U0422-A1 = Received invalid data from body control module. Впоследствие свалихме кората над двигателя и се видя, че има прекъснато малко гумено маркуче което е свързано към МАП сензора ( извинявам се за изказа, сигурно си има техническо наименование. Намира се върху двигателя пред пасажерското място ). Сменихме го и изчистихме грешките, сега карам и чакам да видя какво ще стане. 

ivchotr

По-вероятно е да спре да изписва подобно съобщение. Ама да видим, все пак.