Монтаж на нов пистов ремък

Започната от mitko_ra, 09 Януари 2018 22:12:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mitko_ra

Здравейте колеги. Реших да сменя пистовия ремък на Мондеото /2.0 TDCI /.Старият ремък свалих лесно като сгънах обтегача ,но новия, въпреки че е същия размер не влиза. Видях в Ютуб допълнително охлабване чрез отвъртане на два болта на демпферната шайба на коляновият вал. Това ли е начина или има и друг?


Mondeicho

Трябва ти един специален ключ квадрат за да отпуснеш обтегача и тогава пак макар и трудно става работата.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

mitko_ra

Обтегача го свивам докрай ,но въпреки това ремъка пак не влиза.

Мишо

4 или 5 пъти някъде съм го свалял тоя ремък човече и всеки път го вкарвам горе долу лесно. Квадрата е 1/2 и щеше да е песен за качване и сваляне тоя ремък, стига да бяха оставили малко повече място между рога и обтегача ама ..... Да не би да не е легнал добре по другите шайби и от там да не му стига да влезе. Провери пак пътя през който минава, че аз единия път брах ядове с това. Предполагам знаеш, че обтегача и ремъка се слагат заедно към блока, иначе няма вариант да вкараш ремъка......от горчив опит го знам това  (tooth)

Alexi

ремъка ако не е оригинален може да е с 5мм до 1 см по къс ,и тогава зор ще го сложиш

mitko_ra

Благодаря на колегата за информацията ,че квадрата е 1/2. Оказа се че с моят ключ не свивам достатъчно обтегача. След като подмених квадрата с 1/2 работата потръгна. Относно размера на ремъка - сложих 1640 / с 2мм. по-къс от оригиналния/ за да натегне малко повече обтегача, защото предполагам, че пружината е поомекнала. Няма шумове при работа на двигателя.

Alexi

пружината не омеква ,но се разбиват втулките на рамото

V.Buzev

Цитат на: Alexi в 10 Януари 2018 22:34:57
пружината не омеква ,но се разбиват втулките на рамото

Като се разбият втулките какъв е ефекта?

Alexi

не се опъва вече добре ремъка и се появява шум

Mondeicho

Два мм не са проблем. Разликата е малка, но пък ремъка няма прословутото ,,шляпане" при пи-късия ремък.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


V.Buzev

Цитат на: Alexi в 13 Януари 2018 09:10:55
не се опъва вече добре ремъка и се появява шум

Какъв точно е шумът, че на комбито има някакъв странен шум. От всичко само тоя обтегач не съм сменил.
Първо смених двата ремъка и една ролка че шумеше. След това смених и демфернта шайба, че почна да клопотри. Ама остана едно такова никакво чукане, което се появява и изчезва когато си иска и то в ниски обороти. Мине ли 1500 оборота и го няма. Като сменяваха шайабата ги помолих да видят обтегача и уж казаха че е добре, ама не са го сваляли. Според моите изчисления и според написаното от Монката са минали над 50000 км откакто е сменен.

Ozzie

много често се забравя за шайбата на компресора на климатика, ако има такъв
Ако някой има желание, ще направя едно клипче на такъв от Пежо 306, да се чуе що за ромолене от лагера се чува.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Mondeicho

Да, определено и тя е проблемна с шума си. Аз смених всичко и продължаваше да се чува неприятен звук докато не се наложи да сменя и компресора -тогава утихнаха шумовете  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

ivchotr

Е що не ги сменяте в комплект всичките тези шайби, обтегачи и ремъци? На печката някой беше решил при смяна на ремъците, че обтегачът е о'к, и лятото дъщеря ми направи един безславен опит да стигне до морето. Ролката му се разбила, хвърлила ремъка и айде пътна помощ.

V.Buzev

Цитат на: ivchotr в 16 Януари 2018 16:34:04
Е що не ги сменяте в комплект всичките тези шайби, обтегачи и ремъци? На печката някой беше решил при смяна на ремъците, че обтегачът е о'к, и лятото дъщеря ми направи един безславен опит да стигне до морето. Ролката му се разбила, хвърлила ремъка и айде пътна помощ.

Ми ха де, да ме пита човек. Принципно никога не правя така, ама тоя път викам да се доверя на майсторите. Ще го сменя и него да знам че всичко е подменено и да не го мисля :).