Най-накрая избрах и аз - Focus 2.0 Duratec Bi-fuel 145 ps

Започната от Ilian Petrov, 22 Декември 2015 22:14:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ilian Petrov

Да споделя какво направих. Сложих в маслото Bardahl Full Metal, като преди това в сервиз ми дръпнаха около 500 мл. масло, че тия от МП бяха сложили доста повече. Не знам дали си внушавам, но като че ли двигателя стана една идея по-тих. По-интересното е обаче промяната, която установих в разхода. Извънградско за един и същ маршрут, с еднакво каране горе-долу, преди добавката 8.6, след добавката 8.0. Замерването е от пълно до пълно. Ако наистина тая добавка предпазва двигателя и влияе върху разхода, то определено си заслужава!


ForeverFord

#61
Ам и аз ползвах една добавка ,и аз съм доволен.Може би вършат работа. ^-^
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Dmitarcho

Брех...ще ме накараш да сложа и аз :) Някакво инфо от къде и за колконя взе за добавка. Да знам дали да я ръчам по нета или на тебе :)
Ръца Пръца

Ilian Petrov

Ами нещо не ми е спокойно с тая Форд Формула 5w30 дето сложих и затова реших да сложа добавката
Ще ти пиша на лична, да не ме скастри Алекси тука, че правя реклама :)

Dmitarcho

 Няма да се плашиш от маслото :) Аз за 4ти път сипвам формула - няма никакви проблеми ;)
Ръца Пръца

Ilian Petrov

Да, те и други колеги казват, че няма страшно с Формулата, но сега съм по-спокоен! :)

martin1977

#66
И аз вече няколко пъти слагам Форд Формула. И винаги като слагам  :-X .... треперя да не е фалшива, че у нас май оргиналдъ такова вече няма. Но пък досега проблем не съм имал. То е сигурно защото преди да сипя новата формула в мотора, се прекръствам 3 пъти (rofl)
Току-виж братушките фалшификатори го правят качествено и "по-оригинално" и от оригиналното. На пипане, на вид, на цвят, на мирис, на гъстота и на вкус ми харесва. Дано и на двигателя да допада (rofl)

Ilian Petrov

И аз днес си погледнах тубата с останалото масълце в нея, че гледах един клип в youtube, където сравняваха оригиналното и фалшификат. Е моята по-скоро прилича на оригиналното  :D  И доста течливо ми се видя, но чак на вкус реших да не го опитвам  (rofl)

Ilian Petrov

От днес с китайски парктроник. Добре се получи, само дано да изкара повече време...  :)





momo76

Ще изкара. Моят е на 5години и още работи. Иначе добре е станало.


V.Buzev

Честито, а как понасяш звука, защото аз всеки път като бутна задна и се стряскам  (rofl)

Ilian Petrov

Мдаа, доста писка и мисля да сложа нещо да го намаля  :)

Dmitarcho

То има копче да се спре звъка :) И аз съм с такъв..вече няколко години служи вярно ;)
Ръца Пръца

Ilian Petrov

Е аз не искам да е без никакъв звук и... лепнах малко тиксо и заспа  (omg)   :D
Като се замисля нищо не ми липсва вече, освен автопилот! Но за него май нещата са сложни...

BillyBADBoy

Цитат на: Ilian Petrov в 14 Февруари 2016 11:49:16
Е аз не искам да е без никакъв звук и... лепнах малко тиксо и заспа  (omg)   :D
Като се замисля нищо не ми липсва вече, освен автопилот! Но за него май нещата са сложни...

Никак даже не са сложни. Трябва ти волан от фокус с бутони за авто пилот и програма ELMconfig.

hotblooded

Трябва му и серво моторчето + второто жило за газта...  Планка за закрепването и окабеляване.  Не е сложно,  но не се намират често по моргите

BillyBADBoy

Обикновено на титаниум версиите всичко е окабелено и не трябва нищо допълнително. Аз например имам всичко необходимо за авто пилот, окабелен съм за предно стъкло и дюзи с подгряване и т.н.т.

hotblooded

Цитат на: BillyBADBoy в 14 Февруари 2016 18:34:58
Обикновено на титаниум версиите всичко е окабелено и не трябва нищо допълнително. Аз например имам всичко необходимо за авто пилот, окабелен съм за предно стъкло и дюзи с подгряване и т.н.т.
Ти си с дизляк - газта ти е електронна. При него педала за газта е свързан с с жило, а другия край на жилото с дроселната клапа. Окабеляване до педалите и "клокспринг" - а 99% ще има,  но в двигателния отсек е на кантар дали ще има кабелите до сервомоторчето

momo76

Ако не се лъжа и той е с електрически дросел и няма жило.

Ilian Petrov

Хубава дискусия се е заформила, само дето почти нищо не разбирам...
Дали някъде се предлага тази услуга или е само на принципа "направи си сам" ?


Ilian Petrov

От днес с нов кожен волан:






Определено усещането е приятно :)

gsto

супер е станало. нов ли е или ти го направиха някъде?
къде, колко :)

Ilian Petrov

Шит е, от Слави ауто. Удоволствието е 100 лв.  :)

belota

Еее май от мен видя :Dи моя е от там и съм много доволен

Ilian Petrov

#84
Цитат на: belota в 23 Февруари 2016 21:43:08
Еее май от мен видя :Dи моя е от там и съм много доволен

Точно така, ти ми пусна мухата и не го мислих много  ;D

belota

Цитат на: Ilian Petrov в 23 Февруари 2016 21:49:28
Цитат на: belota в 23 Февруари 2016 21:43:08
Еее май от мен видя :Dи моя е от там и съм много доволен

Точно така, ти ми пусна мухата и не го мислих много  ;D
е стягай се тогава,че той на мен щеми шие целия салон :D

Dmitarcho

Доста добре изглежда ;) Заслужава си паричките ;)
Ръца Пръца

Ilian Petrov

Цитат на: Dmitarcho в 23 Февруари 2016 21:53:21
Доста добре изглежда ;) Заслужава си паричките ;)


И аз съм на същото мнение :)

Цитат на: belota в 23 Февруари 2016 21:52:39
е стягай се тогава,че той на мен щеми шие целия салон :D

Имам полукожен салон в доста добро състояние и мисля да не тапицирам повече :)

Ilian Petrov

#88
За тези, които им е интересно при oпределена скорост какви обороти има duratec 2.0 на Фокус /на 5-та скорост разбира се/, малко снимки:












ihovahi

Лампара за горивото защо свети?! Има доста преди резерва... странно  ::)
Който фôрка "майстор" си нахôда!