Най-накрая избрах и аз - Focus 2.0 Duratec Bi-fuel 145 ps

Започната от Ilian Petrov, 22 Декември 2015 22:14:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ilian Petrov

Здравейте! След близо година търсене и проучване, най-накрая намерих това, което исках - Фокус 2.0 Дуратек LPG !  ^-^ Надявам се, че съм взел правилното решение  ^-^ и ето ме при вас!
С интерес ще обменям мнения и ще приемам съвети! Ето и две снимки на новата ми придобивка  ^-^

 


m_focus

Честито, безаварийно да те вози и малко да харчи :)
Да дадеш малко снимки и по интериора, иначе отвънка е симпатяга :)
карай форд и бъди горд :)

Ilian Petrov

Благодаря!  ^-^  Личи си, че е малко мръсна обаче. Утре ще направя и снимки отвъре!

Dmitarcho

Честито ;) Много безаварийни километри заедно заедно ;)
Ръца Пръца

Ilian Petrov

#4
Благодаря!  ^-^ Ето още снимки:















Колата е страхотна! Слизам от Нисан Алмера, 2004 г., дизел и сега Фокуса ми се вижда...  ;D Засега съм много доволен!

vesso90

Честито и много безаварийни!Фокусника изглежда страхотно! :)

ihovahi

Честити. Направо си изглежда супер. А салонът е... уникален. Браво за колата и избора. Много безаварийни километри и много да те радва колата.  (fri)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Ilian Petrov

Благодаря Ви за пожеланията! Наистина колата е много запазена. Само остава и километрите да са истински ама кой знае...  ;D

Alexi

недей се тръшка за км.. да е запазена и добре поддържана ,да не ти прави проблеми ,е достатъчно

Pyrhel

Изглежда много запазена и салонът е супер, честита ^-^
А за км - Алекси го е казал мн. хубаво!

ПС: мИни на някоя неделна среща :P
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


m_focus

уникална е :) салона е перфектен, когато гледах фокус комби търсех с такъв салон, така че  (thup) джантите отварят много колата, муцуната е много яка, хрома пасва добре и тоя базалтов цвят също е готин. Много добра :) само един темпомат й сложи и ще е пушка.
карай форд и бъди горд :)

Ilian Petrov

Благодаря отново на всички за пожеланията! Тръпката е много силна и предполагам, че повечето от Вас са я изпитвали...  ;D
За неделната среща съм навит, само някой да каже къде и в колко часа!

Иван Вълков

Супер кола!!! Само хубави моменти с нея и много безаварийни километри. Много красив автомобил, честито и от мен!

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Ilian Petrov

Колата се държи много добре!  ^-^ На моменти ниските обороти мърдат и сигурно има някакъв проблем... и мисля да направя една диагностика. Ако имаше и 6-та скорст просто щеше да е...  8)
По борд компютър на извънградско /до 100-110/ даде 7.2, но предполагам, че едва ли ще е вярно! Може би най-добре, да я засека пълно-празно.

Alexi

7,2 звучи реално ,но имай предвид ,че борда няма представа че караш на газ :)

Ilian Petrov

На газ предполагам средно ще е около 8,5-9 на 100, но тепърва ще разбера...

Ilian Petrov

Някой може ли да ми препоръча читав сервиз в София за проверка хлабините на клапаните ?
В Мото Пфое останах с впечатленито, че нещо не са много наясно с тази процедура.

Mondeicho

#17
Честито за красивата придобивка! За разхода най-сигурно е когато го засечеш по колонка, колкото за клапаните защо ги проверяваш, поради някакви съмнения или?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Ilian Petrov

Мерси! Ами аз слизам от дизел и не съм много наясно с бензиновите, но четох, че когато колата се кара основно на газ е хубаво да се проверяват хлабините на клапаните! Та затова ми се иска да ги видя.

Mondeicho

Те се чуват като започнат да тракат. Важното е и хубаво масло да му слагаш за да си изкара дълги км мотора.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Ilian Petrov

Ами доста се колебах и накрая сипах Форд Формула 5 W30. Надявам се че е добро или.. ?

Dmitarcho

Аз сипвам такова вече 50 000 км. Нищо му няма на Мондю ;) Но аз съм дизеляк ... иначе самото масло е добро .. като за парите си ;)
Ръца Пръца

Ilian Petrov


Dmitarcho

Хич :) Аз даже го сменям на 12-14 000 км. ;) Колкото и да ме плюят колегите :P :P :P
Ръца Пръца

Ilian Petrov

А не е ли все пак по-добре да се слагат по-скъпите масла на Кастрол, Бардал, Мотул.... ? :-\

dimkaraganchev

Има много по-хубави масло от формулата. На нея единственото хубаво е цената.

gorskiq

Много здраве и късмет и само напред ще пожелая с новата кола. Разбирам, че се тревожиш за маслото което си налял и като успокоение ще ти кажа, че моето мондео тази година ще направи 100 000 км. откакто е при мен и съм го карал само с такова масло - Форд формула 5w30. Двигателя си работи абсолютно нормално. Сипвай газ и смело си карай колата с кеф.

Ilian Petrov

Благодаря за пожеланията и за споделеното мнение за маслото !   ^-^

Ilian Petrov

Който знае да каже, дали имам функция за заключване на вратите отвътре ?
Или е екстра, която аз нямам ?

hotblooded

Цитат на: Ilian Petrov в 08 Януари 2016 11:45:05
Който знае да каже, дали имам функция за заключване на вратите отвътре ?
Или е екстра, която аз нямам ?
Централно заключване имаш ли? Ако имаш - заключи шофьорската врата отвътре и трябва да се заключат всички останали.