Ford Focus 1.8 TDCi '02

Започната от tha22don, 09 Октомври 2011 23:48:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tha22don

Да се включа и аз в раздела:
Автомобилът е Форд Фокус 2002г. МК1 1.8 TDCi 115к.с.
Имам го от 2007год. Започнах да променям някои козметични и визуални неща едва тази година....
Ето и няколко снимки:
Преди време на Беклемето :



Ето как изглежда в момента (като всеки друг сив Фокус с изключение на белите мигачи)  ^-^ :






Ето и какво съм променил до момента:
Безраменна чистачка от Пе*0 206:


Подмяна на лоста за чистачки с такова от Ghia-модела:


Подмяна на вътрешните дръжки пак с Ghia-модел:


Подмяна на пластмасовия елемент за мъгла с такъв от UK модификациите + крушка, светеща в червено:


По интериора съм сменил модула за осветление с такъв от Ghia-модела с насочени отделни крушки.
"Карбонизирах" ръкохватките от вътре и пластмасата около ск. лост.

След четене из форумите си открих OEM окабеляването за осветелние в краката на шофьора и пътника до него ( след второто разглобяване на пластмасите  :D ) - там вързах само осветлението в краката на шофьора, тъй като крушката не изискваше допълнителна пластмаса като тази в багажника.....при минаване през моргите ще взема една за пътническото място...

В усилено търсене съм на предна долна решетка от ST170 модела, но UK-продавачите или не искат да ги пращат до БГ, или стигат големи цени при наддаването....ще се търси и по разни морги...

Вчера някой си е харесал капакът на дясното ми огледало, та сега съм в процес и на неговото търсене....

Общо взето козметични промени от типа "направи си сам", но си ме радват :)


Pyrhel

Добре дошъл! (fri)

Фокусът свети, запазената бройка и добрият стопанин са се намерили (ford)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


tha22don

Благодаря колега, миналата есен му направих цялостно пастиране и все още съм много доволен от резултата.  :)
Все се каня да му пръсна черните странични пластмаси по вратите в цвета на купето, но изникват други разходи...живот и здраве по-нататък.


Jumper

Сладка колица :) Да знаеш с пръскането ако не уцелиш боята зверски ще се отлюспва след много малко време... :o А иначе ако барнеш едни светодиодни крушки в купето ще се родиш!


Pyrhel

#4
На мен ми харесва повече с черни лайсни, на моята затова не съм ги пръскал, а за 30 лева щях да ги направя всичките. Казвам черни, а не поостарелия пластмасов цвят :) Един спрей за 7-10 лева, сваляш, пръскаш, съхнат, качваш и отново е (love)

На мондеото нямам време да го направя това още... (hammer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Bobi

Я какъв красавец имаме тук! Поздравления за хубавият и запазен екземпляр, колега! А и малките ъпгрейди много му отиват. И аз не бих боядисал лайсните, но това си до вкус  (beer)


tha22don

#6
Цитат на: Jumper в 10 Октомври 2011 11:32:30
Сладка колица :) Да знаеш с пръскането ако не уцелиш боята зверски ще се отлюспва след много малко време... :o А иначе ако барнеш едни светодиодни крушки в купето ще се родиш!

Ами замислял съм се доста за диодните крушки, но в купето не ми трябва кой знае каква светлина....по-скоро за багажника ми се въртят варианти с по-дълга светодиодна "пура" или от отсрещната страна да поставя допълнителен плафон заводски както си е в ляво и да подменя крушките със светодиодни за повече осветяване.

Днес си завърших ОЕМ осветлението в краката на пасажера до шофьора  (happy) - плафонче от моргата за 5лв. - в ebay стигаха до 3 паунда без трансп. разходи, така че си ги дадох на момента - ще търся още един с фасунгата за поставяне в багажника.

Ето и няколко снимки от телефона по време на инсталацията се сетих да щракна и другите mod-ове:
Облепените с фолио дръжки ( фолиото е релефно и с доста прилично качество като се има предвид, че е евтина китайска сделка от ebay  :)) )



Ghia плафон ( стават и от мондео MK3 ) крушките са си стандартни, просто снимката излезе с бяла :



Облепване и около ск. лост:



Това е засега.


tha22don

Спечелих една предна нискоразположена решетка от ST 170 модела и е на път към БГ :)
Дано оцелее до вкъщи и я чакам с нетърпение....да променя малко предната визия ;)
За съжаление изтървах едни US задни стопове...по-точно ги свалиха от продажба.
За там вариантите са ми или US задни стопове или LED червени с бяла пластмаса за мигачите естествено на сносна цена...каквито са и US-ските, само че са с обикновени крушки.
Ако някой е чувал из нашите морги да се подвизава US хечбек фокус да свирка - бирата ще е от мен  (beer)


Vas

Красавец от всякъдеее  (thup) (thup)
А мислил ли си за затъмняване на задните стъкла? Защото моя е 1 към 1 като този (твоя е 115к.с. а моя е 100) и се все още незнам дали ще им отива с тъмни стъкла  ;D
Кефиш ме с тези малките ъпгрейди, които правиш и ми даваш акъл и аз някой ден да ги направя


Bobi

Цитат на: tha22don в 19 Октомври 2011 20:25:00
Спечелих една предна нискоразположена решетка от ST 170 модела и е на път към БГ :)
Дано оцелее до вкъщи и я чакам с нетърпение....да променя малко предната визия ;)
За съжаление изтървах едни US задни стопове...по-точно ги свалиха от продажба.
За там вариантите са ми или US задни стопове или LED червени с бяла пластмаса за мигачите естествено на сносна цена...каквито са и US-ските, само че са с обикновени крушки.
Ако някой е чувал из нашите морги да се подвизава US хечбек фокус да свирка - бирата ще е от мен  (beer)

Хайдеее и ти си заразен вече! Ако си мислиш, че ще се спреш само с предната визия, жестоко се лъжеш. Първо ще искаш задна броня, после и прагове и т.н...Welcome to the club (happy)


tha22don

#10
Цитат на: Vas в 21 Октомври 2011 00:18:34
Красавец от всякъдеее  (thup) (thup)
А мислил ли си за затъмняване на задните стъкла? Защото моя е 1 към 1 като този (твоя е 115к.с. а моя е 100) и се все още незнам дали ще им отива с тъмни стъкла  ;D
Кефиш ме с тези малките ъпгрейди, които правиш и ми даваш акъл и аз някой ден да ги направя
От доста време си мисля за затъмняване на задните стъкла, без това на багажника.
Няма да е много тъмно - не съм краен екстремист ;) Колкото да спира лъчите през лятото и същевременно да си личи, че го има фолиото. Като вървя по улиците и срещам други сребристи коли със затъмнени задни прозорци и си изглежда добре....трябва да отделя 80-тина лева за двата прозореца + малките триъгълни до тях.
И мен ме радват ъпгрейдите, все пак са от типа "Направи си сам" и резултатът е привързаност към колата  (happy)
Вчера разглобих пак предните пластмаси около копчетата за сваляне/вдигане на стъклата и се оказа, че имам окабеляване и за ел. странични огледала...остава да изнамеря на добра цена огледалата...но това е на заден план..когато стане...все пак си имам старите.

@Bobi
Тя заразата отдавна я има...сега просто я изкарвам лека-полека навън, че да спра да се ровя из чуждестранните форуми и да черпя идеи ;)
П.С. Wish list-a ми в Ebay е доста ;)


tha22don

#11
Така..малко да повдигна темата :)
Днес пристигна решетката от ST модела и съм я оставил да съхне след старателно измиване.
Въпросът е дали да я пръсна с черен спрей, тъй като в момента е тъмно сива (стандартния цвят, не е боядисвана) и няма да се връзва с черните елементи по останалата част на колата...
Но като се замисля, ако трябва да минавам с шкурка всяко едно ромбче, просто няма да има смисъл...


Pyrhel

Според мен - не я пръскай преди да я сложиш. Боцни я, виж как стои, покарай няколко дена и тогава :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


tha22don

Цитат на: Pyrhel в 01 Ноември 2011 14:46:48
Според мен - не я пръскай преди да я сложиш. Боцни я, виж как стои, покарай няколко дена и тогава :)
Така и ще направя  (fri)

Ще пусна няколко снимки при първа възможност..


tha22don

Ето две снимки след днешното монтиране на решетката (малко сме мръсни, но то времето е такова  O:-) ):





Много ми харесва как съвпадат шарките на двете решетки :)



Pyrhel

Харесва ми и определено не бих я боядисал! (fri)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Bobi

Брутална е станала с решетката! И аз не бих я боядисал. Продължавай в същото темпо  (beer)


G_o_c_e_v

това лостче за чистачките ли управлява процеса по забавянето или има друго което управлява колко да се забавят чистачките? Ако и аз сложа такова лостче ще има ли ефект, понеже моето е обикновенно.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


Vasilev

#18
Точно това е. Регулатор на първата степен. Няма проблем да си го сложиш, но трябва да имаш определен брой кабели, само че не помня колко точно :(
EDIT: Трябва да имаш поне девет кабела, за да се получи.


tha22don

Цитат на: G_o_c_e_v в 01 Ноември 2011 20:51:45
това лостче за чистачките ли управлява процеса по забавянето или има друго което управлява колко да се забавят чистачките? Ако и аз сложа такова лостче ще има ли ефект, понеже моето е обикновенно.
Аз до колкото четох преди да си сменя моето кабелите са или 9 или 10. Ако са 9 - няма да може да сработи от първия път ghia лостчето и трябва допълнителна модификация....при 10 - само ги сменяш и всичко е ОК.
Отвори си горния капак над волана - има отстрани едни щипки, които много лесно се предават, даже с ключа на колата може, но е по-добре с по-малка плоска отвертка, а лостчето излиза след като се освободи един щифт от горната му страна и се издърпва нагоре...кабелите с куплунга се виждат и могат лесно да се преброят...успех !  Щом аз се справих, а мога само да си напомпя гумите и да си налея течност за чистачки, значи всеки би се справил  :))
П.С. търси го с функцията за задната чистачка, т.е. от хечбек, че има и такива от салони, които са без.


Vas

Пфффф! Решетката направо е заспалаа  (thup) (thup) (thup)  ;)


tha22don

Малко снимки след автомивката и с клубните лайсни:















Bobi

Как си го светнал само  (ford)... Още веднъж да кажа, че решетката е станала един път...
П.С. На първата снимка това на капака следа от вандализъм ли е ?


tha22don

Цитат на: Bobi в 18 Ноември 2011 18:32:32
Как си го светнал само  (ford)... Още веднъж да кажа, че решетката е станала един път...
П.С. На първата снимка това на капака следа от вандализъм ли е ?
Не, отразява се стълба с лампите на паркинга  ;) На третата снимка все пак го няма отражението :)

П.С. продължавам да дебна за козметични неща в нет-а. Очаквам и поща следващата седмица, дано да ме огрее.


Bobi

Пфф, извинявай! Преди малко се събудих и явно ми личи още  (facepalm) .
Я сподели какво си намислил ?


tha22don

Ами в процес на събиране на страничните ел. огледала съм.
Поръчал съм копчето и лявото огледало, но според темата в "Направи си сам" нямало да пасне нещо си...но съм оптимист докато не го поставя :)
Преследвам едни US задни светлини, но продавача не ми отговори колко пари ще е пратката до БГ( вървят около $40 пощенските разходи), макар че писа, че ще провери...
Спечелих едно вътрешно огледало от Мондео с auto dimminig функция и чакам да оцелее по пътя.
Другото е един адаптер за оригиналното CD, с който да си включа iPod-а - него още го играя  (coffee)
За по-сериозни екстериорни модове - на пролет живот и здраве...сега идват празници и студ  (stir)


tha22don

Тези две нещица дойдоха днес :)
Ще има занимавка идните дни.


G_o_c_e_v

Имам въпрос, някой знае ли  какви пари е решетката между фаровете, като твойта?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


tha22don

Цитат на: G_o_c_e_v в 13 Декември 2011 13:56:03
Имам въпрос, някой знае ли  какви пари е решетката между фаровете, като твойта?
Аз лично незнам. Всичко е до нагласа колко ти се дават :) Звънни на една две морги и ще разбереш цената тук.
Аз повече от 30-тина лв. не бих дал...ако не са и много...все пак е само пластмаса. Лошото е, че в английския ибей много ги тачат, понеже са като на първото ST и държат цена ( да не говорим за долната м/у фаровете за мъгла, както и всичко, което е свързано със ST).


VENTCI



road runner

Цитат на: tha22don в 10 Декември 2011 15:25:35
Тези две нещица дойдоха днес :)
Ще има занимавка идните дни.


Брат за огледалото нещо повече изисква ли се или махаш старото и слагаш това ?

Решетката  е бомба :)


Alexi

огледалото иска захранване ,все пак е електрохроматично .. може да се захрани от плафона и да си работи нон стоп едва ли консумира много


tha22don

#32
@ road runner:
Директно се подменя и се захранва с едно кабелче с 12 волта. Ще напиша обяснение в раздела "Направи си сам" идните дни. Все още само го пробвах тестово пасване с основата. Не съм го окабелил към плафона. Играх си един ден да си направя кабел какъвто исках аз :)

Цитат на: Alexi в 13 Декември 2011 18:06:19
огледалото иска захранване ,все пак е електрохроматично .. може да се захрани от плафона и да си работи нон стоп едва ли консумира много
На мен това ми беше чуденето. Консумира 12 волта. Мисля да го захраня именно от плафона. Там има постоянно напрежение. Предполагам, че ако му натискам бутона OFF няма да консумира. Остава въпроса, ако го забравя включено и изляза от колата някоя вечер дали на другата сутрин няма да се изненадам. Трябва да замеря при запален двигател и после при изключване и премахване на ключа дали консумира огледалото при включено положение - т.е. дали само се изключва огледалото при премахнат ключ.


amplified

Най-вероятно няма да има проблем, защото все пак черпи ток само когато му блеснат фарове.
Фокусът не си ли спира захранването към всички консуматори 10-20минути след като е изкаран ключа?
Може да се свърже към ключа за фаровете, но там кабелът ще е малко по-дълъг. Въпреки всичко си мисля, че към плафона няма да има никакви проблеми  (stir)


G_o_c_e_v

Хвани ток от касетофона ако ти се занимава, то поне като изключиш от контакт ще спира и тока към огледалото
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


Vas

Също може да хванеш + или - от габаритите на фаровете. Ще работи само когато си пуснал фаровете т.е само вечер. Аз като направих с осветлението в краката. Малко повече играчка с прекарването на кабели е, но си заслужава.
Варианта от CD-то също е добро решение  ;)


tha22don

Цитат на: amplified в 13 Декември 2011 19:19:55
Най-вероятно няма да има проблем, защото все пак черпи ток само когато му блеснат фарове.
Фокусът не си ли спира захранването към всички консуматори 10-20минути след като е изкаран ключа?
Може да се свърже към ключа за фаровете, но там кабелът ще е малко по-дълъг. Въпреки всичко си мисля, че към плафона няма да има никакви проблеми  (stir)
Има нещо вярно за изключването на захранването, но много рядко го засичам, че да си спомня  :))
В повечето случаи, когато съм в колата ключа е в гнездото. Случвало ми се е наистина като махна ключа и след известно време се самозаключва - предполагам и тогава спира захранването. По чуждите форуми също ги захранват от плафона. Утре, ако ми остане време, ще видя дали се самоизключва захранването. Хич не ми се махат страничните пластмаси, за да прекарвам кабела покрай колоната и до таблото с предпазителите  (coffee)


momo76

Колонките може и да не се махат. Откача се уплътнението на вратата и се отваря пролука да се напъха кабел под колонката.


tha22don

Благодаря за съветите колеги. В крайна сметка избрах мързеливият вариант и свързах новото огледало към плафона. Снимка съвсем скоро, както и едно кратко упътване за поставянето му - в съответния раздел  (fri)


Vas

Евала  (thup) Ще чакаме мнения след като шофираш вечерта да видим как е  ;)
И както винаги много добре пусната тема с много снимки  (happy) Със сигурно ще ни бъде от полза


tha22don

#40

Снимка от днес с телефона.
Доста съм доволен от представянето на огледалото. При стартиране на ДВГ се включва само. При наличие на фарове зад мен, огледалото представя случващото се зад колата в приятни зеленикави отенъци. При натискане на бутоните, реагират почти мигновено.


tha22don

Днес сложих LED третата стоп светлина. (Най бързия ъпгрейд до момента  :)) )
Развиваш 2-та болта, издърпваш, разкачаш конектора и маркуча за миене на стъклото и това е.
Phone-pics:




Не е кой знае какво, но като за "почти-без пари" съм доволен. Може би clear-LED ще ходи повече, но като гледах разни снимки из НЕТ-а, не ми харесаха как седят на сиви Фокуси...


Pyrhel

През деня по-добре ли се вижда от стоковицата? Оригиналната предполагам е с w5w и 4/5 крушки?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


tha22don

Цитат на: Pyrhel в 03 Януари 2012 22:40:54
През деня по-добре ли се вижда от стоковицата? Оригиналната предполагам е с w5w и 4/5 крушки?
Ами честно казано, само проверих дали светят диодите :)
Стоковата е с 5 крушки w5w - тук са 6 диода. Трябва да покарам след себе си, за да проверя как е  :))


tha22don

Поради зимното време, преустанових модовете...позатопли се и реших да измия колата :)

Ето две снимки с лепенката на клуба :







Vas

Браво, браво  (thup) И аз имам, но кога ще ги слагам още не съм решил.
И другия път като сменяш гумите кажи им да ти слагат баланса от вътре на джантата с лепящи. Много по-добре изглежда и не се нараняват ръбовете на джантата


tha22don

То идеята ми е за 17-ки от ST 170 или MP3, но пусто все разни други харчове ми излизат...


Pyrhel

Ааа, лепенката е застанала много яко!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


ForeverFord

Ще бъде хубаво ако споделиш снимките с стикерите и  в специално създадената тема
"Форд Клуб и нашите автомобили" иначе си из намерил много тарикатско място
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


tha22don

Цитат на: Pyrhel в 16 Март 2012 20:43:47
Ааа, лепенката е застанала много яко!
Аз още като ги получих, тайно се надявах да се вмести там  (happy)
От другата страна съм с надпис Zetec и ще трябва да играе сешоара някой уикенд.


Pyrhel

ако искаш да го махаш - пробвай с корда или здрав конец преди това, аз така си свалих TDCi-то от багажника :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


tha22don

Тези бебчета пристигнаха днес  (happy)



От английската версия на мондео S. Стъклата са Hella с крушки вътре. Това им харесвам на англичаните, че не се занимават да разфасоват докрай.
Пластмасите са два пъти по-дълги от тези на Фокуса. Ще трябва да прежаля едни пари само за уплътненията ...
Мисля си, че ще трябва и някакви скоби да измайсторя, че иначе няма как да се задържат. Поне по снимки ST170 е с едни изчанчени скоби. Лека полека ще ги натъкмя. Дано поне кабела свърши някаква работа. Този от снимката е един и се раздвоява за двата халогена. В ибей продават отделни кабели за конвертиране от стандартните към ST, което ме навежда на мисълта, че на колата са два отделни, но и там не е проблем да играе побългаряването :)
П.С. Много са леки и пластмасите и самите халогени. Очаквах едни тежести едни тухли...но като се замисля едно стъкло и облицовка - по-добре е за пратката  8)

П.С. общо взето ъпгрейдите ми са хаотични, но са продиктувани от цените в ибей  :))


Alexi

има и вариант да ми ги дадеш ,при мен ще станат без преправяне :))


tha22don

Цитат на: Alexi в 20 Март 2012 20:27:26
има и вариант да ми ги дадеш ,при мен ще станат без преправяне :))
Ааааа, недей, че тези едвам ги изтръгнах след няколкомесечно дебнене :)
Виж - черните пластмаси мога да ти ги дам....но като знам другите неща колко пари струват отделно, ще ти направя мечешка услуга  :D
За справка - в момента се продават черните пластмаси със сивите кръгове за....хм...30 паунда  (angry)
А самите халогени....за мондеотата стигат 20 паунда и нагоре в зависимост кой е на зор :)
Незнам, но повече тачат (наддават като луди за тях) ST170 халогените, а те са еднакви, само обвивките им са различни и захващането.


tha22don

#54
Скоро нищо не съм променял по колата....изпадна ми едно CD на аванта и реших да го сложа на мястото на вече далото всичко от себе си заводско ( радиото му работеше когато си иска и внезапно си губеше станциите и нищо не хващаше  (angry) ).
Та набързо напазарувах една адапторна решетка и малко кабели и ето го крайния резултат:



CD-то е крайно старо, но беше из другите семейни коли и е запазено - най-важното е, че сега си цъкам радиа , а за дълъг път може и iPod-а да влезе в употреба. Звука е повече от задоволителен със заводските колони.
П.С. напазарувах си още един комплект халогени от ST170 (с изключение на единия surround, който новичък излиза над 40лв.  (hammer) ) та скоро може и да променя предницата още малко.

Чудя се дали да не боядисам някои пластмасови елементи вътре в купето - като пластмасите около дръжките за отваряне - нещо са се поолющили моите. Мисля си за черен цвят с лаково покритие - знам, че ще си личи много пепелта, но мисля да пробвам в скоро време...
П.П.С. Смених си маслото и масления филтър по време на престоя в бокса поради технически причини : износена шайба на коляновия вал. Съответно сменена с нова + нов ремък. Няма как - трябва да се поддържа, за да се кара  (fe)


tha22don

Айде малко да поизтръскам прахта на темата си :)

Този подлакътник трябваше да дойде тази седмица, но поради липса на етикет на получателя, бил оставен в раздел "Безименни"  (hammer)
Съответно продавача ми даде тракинг номер и всичко си дойде на мястото :)
Другата седмица трябва по живо по здраво да дойде.



П.С. Напазарувах комплект нови предни накладки за двата диска motorcraft - наистина незнам какво им се чудех преди да ги купя  (happy) Добре, че Bobi и Alexi ми вдъхнаха малко кураж  (fri)


tha22don

#56
След 2-3 дена в бокса поради дефектирал датчик, днес вече колата е ОК и се движим по улиците :)

Днес си взех и подлакътника - Armster в изключително добро състояние  (happy)
Основата е за Голф, така че май ще си поръчам от топ спийд пластмасата им за 25лв  ::)  >:(
Поръчах си от МП две пръскалки тип "мъгла" на цена 8.08лв. едната :) без подгрев са. По part номер - 1708796 (за тези с подгрев - 1708797 но цената в МП си е  ??? ) - дано да дойдат тези, които си мисля  :)) От Фокус МК3 би следвало да са.
Снимки - като има нещо монтирано ;)


Vas

Ухааа  (thup) С нетърпение чакам снимки на Armster-а в действие  ;)


tha22don

Ето две снимки на подлакътника от днес с кофти-камерата на телефона:





Както е известно има регулиране по височина както и кожената част се плъзга в рамките на няколко позиции.
Направо се чудя как не се обадих още днес да поръчам основата  8) то така или иначе нямаше да ми го пратят същия ден, че беше късно като го взех. Утре обаче ще поразвъртя шайбата ;)


Dmitarcho

Изглежда много добре. Дано нямаш много проблеми с монтирането. Голяма екста е подлакътника, особено извън града ;)
Ръца Пръца


tha22don

Цитат на: dmitarcho в 18 Септември 2012 23:29:40
Изглежда много добре. Дано нямаш много проблеми с монтирането. Голяма екста е подлакътника, особено извън града ;)

Е то, ако няма проблеми няма да е интересно - днес звъннах на двата сайта, в които намерих да продават адаптерите и се оказа, че вече нямат :( , а в ибей са по 20 паунда  (angry) (аз за по-малко взех подлакътника ;) )
Днес си играх да правя макет по снимки от нет-а и ще го правя май от метал и после с черен спрей - че ако забия две планки отстрани като на универсалните - сам ще го изтръгна.
Дойдоха пръскалките - монтирах ги - не съм очарован - но какво очаквах и аз лично незнам :) пръскат до половината на стъклото както се оплакват навсякъде. След като е свършила операцията м/у дюзата и стъклото на капака остават повече капки от на стандартните. Четох в чуждите форуми, че някои са слагали еднопосочен клапан, но това по-нататък ще се занимавам. Снимки довечера и в другата тема ще драсна - която е за пръскалките от МК3.


Alexi

аз нали писах че не са добри пръскалките имаше една тема за тях .. от 80 нагоре изобщо нямаш пръскалки мъглата се отвява от въздуха без да докосне стъклото


tha22don

Цитат на: Alexi в 19 Септември 2012 17:47:18
аз нали писах че не са добри пръскалките имаше една тема за тях .. от 80 нагоре изобщо нямаш пръскалки мъглата се отвява от въздуха без да докосне стъклото

Ами честно казано при движение в града с около 40-50 км/ч покриват задоволително. Сложих им в предната част малко гумена термолента, за да ги повдигна и вече съм доволен от резултата при движение. При покой на автомобила пак си пръскат до средата мисля, но ще го преживея. Ще покарам малко и ще видя какво ще ги правя.


tha22don

Да се UP-на малко :
Монтирах си подлакътника. След няколко макета накрая изработих един от пресована пластмаса, облепих го с фолио и засега така ще бъде.





К.Методиев

Браво подлакътника е станал много добре. :)

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


Иван Вълков

Браво станал е супер  (thup)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Vas

Малеее много добре се е получило  (thup) От каква кола е подлакътника и как го захвана?


tha22don

Подлакътникът е марка Armster - с възможност да се плъзга горната част напред. Подлакътникът е универсален, просто основите за различните коли са си различни.



Адаптера за захващане си го направих сам като гледах оригиналния адаптер от снимки, тъй като по БГ-сайтовете бяха свършили, а в ибей са по над 20 паунда :

http://www.armster.co.uk/vehicle-model-list/ford-armrests/focus-mk15-2005

Но първите няколко макета ми се сториха височки за мен и се наложи на два пъти да смалявам докато постигна желаната височина и комфортна за мен. Още не мога да му свикна, но при дълъг път ще му се наслаждавам + има още едно място за поставяне на неща :)


Vas

Супер! Когато можеш направи и 1-2 снимки отзад да вида как е застанал до пепелника


tha22don

Малко пред-Коледно пазаруване :)

Depo задни светлини



ST-лайсни за предните прагове



И да кажете това черното дунапрен-подобно вещество, което е от долната страна, дали да го махам/ с какво да го махна/

На мен ми се струва, че е остатък от двойнозалепващото на Форд - трябва да се остърже и после с двойнозалепваща лента.



ffmk1l

Браво, моите стопчета, лайсните от морга ли ги взе?
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...


Vas

Малее стоповете са страхотни! От къде си намери


tha22don

Цитат на: Венелин в 10 Декември 2012 19:48:16
Браво, моите стопчета, лайсните от морга ли ги взе?

Аз покрай твоите снимки ги загледах  (wdo) O:-) Иначе бях привърженик на американските или едни много готини "дъгообразни" LED.
Иначе всичко е от английския e-bay - Специално за лайсните - има разлика м/у 3 и 5-вратите ( тези за 3 са по-дълги )
Само, че търга беше за тези предните - незнам дали за задните врати има  ::)

П.С. За моргите съм си оставил ел. страничните огледала, но още не съм ходил да ги оглеждам...карам я мързеливата и пазарувам през нет-а когато и каквото мога.


tha22don

Да UP-на прашната си темичка  :))

Днес пристигна липсващата ми лява пластмаса за ST170-фаровете за мъгла и вече съм комплектован. Остава да се хвана и да ги монтирам :)




На хромираните прагове още не съм им смъкнал напълно старата лента и те се мъдрят из офиса  ::)

Спечелих от ибей един K&N панелен филтър, че и без това моя е за смяна, та ще пазарувам и почистващия комплект за него.


Vas

Ако нямаш време да си монтираш халогените изпрати ми ги да видиш как за 25мин. ще са на Фокуса :) :)
Направи малко снимки със стоповете


tha22don

Филтърът пристигна - мисля първо да го почистя и тогава да го слагам, че е 2nd hand.



Сложих ST-хромираните лайстни:



Изтърках и рушащото се покритие на focus-надписа отзад:



Снимките са от дъждовните дни  :))
П.С. На ST-халогените още им се каня. Лошото е, че нямам канал, а отдолу съм с кора и се чудя дали ще имам достъп до конекторите...ще им дойде реда и на тях.


tha22don

Срещнах колата с автомивката  :))



А тук един друг Фокус беше паркирал до мен :)



TourneoRS

Трябвало е да напишеш с маркер за СД върху задният му капак " Ама моят е  по - хубав "  :P
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


tha22don

Пристигнаха капачките за педали от ST170:



Набързо ги наложих върху педалите и се оказва, че сегашните капачки са по-широки и тези не влизат.
Но поне са 1:1, ако са върху педалите. Имам идея как да ги монтирам.
Педалът за газта е от бензин и там ще си поиграя да изкарам металната част и да я сложа на моя.


tha22don

Днес за моя изненада пристигнаха китайските кабели за халогените:



След малко заиграване си направих преходниците:



След което последва и поставянето на ST170-халогените, но колата беше мръсна и не съм я снимал  ::)


tha22don



tha22don

#81
Малко да се UP-на :)
Днес пристигнаха wolf пружините. Ще почакат докато ги сложа :)



Трябва да си купя два предни диска и с подмяната мисля да сменя и пружините...

Ето тук и на гръцка земя :)
Успешно изминати почти 2к км по време на почивката (thup) (fe)


tha22don

Няма много ново по колата....
Днес смених предна дясна вертикална щанга, предни дискове - Цимерман с накладки моторкрафт и смених подгревните свещи, че така и така имах комплект от ибей.
Резултатът - вече спирам по-уверено и не лопа отпред в дясно :)
Пустите пружини ще останат още в кашона, че много разходи се задават...
П.С. пък току виж съм дошъл на някоя софийска среща с кашона в багажника  (rofl)


tha22don

#83
Да не помисли някой, че съм се отписал от форума  :))
Единствените нови нещица по колата:
Нови летни гуми:


Колебаех се за 17" оригинални MP3, но бюджета изтъня драстично, а летните температури не чакат....

Сложих си модул, който прави частично ползваем левия джойстик за управление на плейъра - Този  е специален за Панасоника:



Поздрави на всички! Някой ден ще се престраша да дойда по софийските срещи  ::)