Ford Focus 1.8 TDCi '02

Започната от tha22don, 09 Октомври 2011 23:48:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tha22don

Да се включа и аз в раздела:
Автомобилът е Форд Фокус 2002г. МК1 1.8 TDCi 115к.с.
Имам го от 2007год. Започнах да променям някои козметични и визуални неща едва тази година....
Ето и няколко снимки:
Преди време на Беклемето :



Ето как изглежда в момента (като всеки друг сив Фокус с изключение на белите мигачи)  ^-^ :






Ето и какво съм променил до момента:
Безраменна чистачка от Пе*0 206:


Подмяна на лоста за чистачки с такова от Ghia-модела:


Подмяна на вътрешните дръжки пак с Ghia-модел:


Подмяна на пластмасовия елемент за мъгла с такъв от UK модификациите + крушка, светеща в червено:


По интериора съм сменил модула за осветление с такъв от Ghia-модела с насочени отделни крушки.
"Карбонизирах" ръкохватките от вътре и пластмасата около ск. лост.

След четене из форумите си открих OEM окабеляването за осветелние в краката на шофьора и пътника до него ( след второто разглобяване на пластмасите  :D ) - там вързах само осветлението в краката на шофьора, тъй като крушката не изискваше допълнителна пластмаса като тази в багажника.....при минаване през моргите ще взема една за пътническото място...

В усилено търсене съм на предна долна решетка от ST170 модела, но UK-продавачите или не искат да ги пращат до БГ, или стигат големи цени при наддаването....ще се търси и по разни морги...

Вчера някой си е харесал капакът на дясното ми огледало, та сега съм в процес и на неговото търсене....

Общо взето козметични промени от типа "направи си сам", но си ме радват :)


Pyrhel

Добре дошъл! (fri)

Фокусът свети, запазената бройка и добрият стопанин са се намерили (ford)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tha22don

Благодаря колега, миналата есен му направих цялостно пастиране и все още съм много доволен от резултата.  :)
Все се каня да му пръсна черните странични пластмаси по вратите в цвета на купето, но изникват други разходи...живот и здраве по-нататък.

Jumper

Сладка колица :) Да знаеш с пръскането ако не уцелиш боята зверски ще се отлюспва след много малко време... :o А иначе ако барнеш едни светодиодни крушки в купето ще се родиш!

Pyrhel

#4
На мен ми харесва повече с черни лайсни, на моята затова не съм ги пръскал, а за 30 лева щях да ги направя всичките. Казвам черни, а не поостарелия пластмасов цвят :) Един спрей за 7-10 лева, сваляш, пръскаш, съхнат, качваш и отново е (love)

На мондеото нямам време да го направя това още... (hammer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Я какъв красавец имаме тук! Поздравления за хубавият и запазен екземпляр, колега! А и малките ъпгрейди много му отиват. И аз не бих боядисал лайсните, но това си до вкус  (beer)

tha22don

#6
Цитат на: Jumper в 10 Октомври 2011 11:32:30
Сладка колица :) Да знаеш с пръскането ако не уцелиш боята зверски ще се отлюспва след много малко време... :o А иначе ако барнеш едни светодиодни крушки в купето ще се родиш!

Ами замислял съм се доста за диодните крушки, но в купето не ми трябва кой знае каква светлина....по-скоро за багажника ми се въртят варианти с по-дълга светодиодна "пура" или от отсрещната страна да поставя допълнителен плафон заводски както си е в ляво и да подменя крушките със светодиодни за повече осветяване.

Днес си завърших ОЕМ осветлението в краката на пасажера до шофьора  (happy) - плафонче от моргата за 5лв. - в ebay стигаха до 3 паунда без трансп. разходи, така че си ги дадох на момента - ще търся още един с фасунгата за поставяне в багажника.

Ето и няколко снимки от телефона по време на инсталацията се сетих да щракна и другите mod-ове:
Облепените с фолио дръжки ( фолиото е релефно и с доста прилично качество като се има предвид, че е евтина китайска сделка от ebay  :)) )



Ghia плафон ( стават и от мондео MK3 ) крушките са си стандартни, просто снимката излезе с бяла :



Облепване и около ск. лост:



Това е засега.

tha22don

Спечелих една предна нискоразположена решетка от ST 170 модела и е на път към БГ :)
Дано оцелее до вкъщи и я чакам с нетърпение....да променя малко предната визия ;)
За съжаление изтървах едни US задни стопове...по-точно ги свалиха от продажба.
За там вариантите са ми или US задни стопове или LED червени с бяла пластмаса за мигачите естествено на сносна цена...каквито са и US-ските, само че са с обикновени крушки.
Ако някой е чувал из нашите морги да се подвизава US хечбек фокус да свирка - бирата ще е от мен  (beer)

Vas

Красавец от всякъдеее  (thup) (thup)
А мислил ли си за затъмняване на задните стъкла? Защото моя е 1 към 1 като този (твоя е 115к.с. а моя е 100) и се все още незнам дали ще им отива с тъмни стъкла  ;D
Кефиш ме с тези малките ъпгрейди, които правиш и ми даваш акъл и аз някой ден да ги направя

Bobi

Цитат на: tha22don в 19 Октомври 2011 20:25:00
Спечелих една предна нискоразположена решетка от ST 170 модела и е на път към БГ :)
Дано оцелее до вкъщи и я чакам с нетърпение....да променя малко предната визия ;)
За съжаление изтървах едни US задни стопове...по-точно ги свалиха от продажба.
За там вариантите са ми или US задни стопове или LED червени с бяла пластмаса за мигачите естествено на сносна цена...каквито са и US-ските, само че са с обикновени крушки.
Ако някой е чувал из нашите морги да се подвизава US хечбек фокус да свирка - бирата ще е от мен  (beer)

Хайдеее и ти си заразен вече! Ако си мислиш, че ще се спреш само с предната визия, жестоко се лъжеш. Първо ще искаш задна броня, после и прагове и т.н...Welcome to the club (happy)


tha22don

#10
Цитат на: Vas в 21 Октомври 2011 00:18:34
Красавец от всякъдеее  (thup) (thup)
А мислил ли си за затъмняване на задните стъкла? Защото моя е 1 към 1 като този (твоя е 115к.с. а моя е 100) и се все още незнам дали ще им отива с тъмни стъкла  ;D
Кефиш ме с тези малките ъпгрейди, които правиш и ми даваш акъл и аз някой ден да ги направя
От доста време си мисля за затъмняване на задните стъкла, без това на багажника.
Няма да е много тъмно - не съм краен екстремист ;) Колкото да спира лъчите през лятото и същевременно да си личи, че го има фолиото. Като вървя по улиците и срещам други сребристи коли със затъмнени задни прозорци и си изглежда добре....трябва да отделя 80-тина лева за двата прозореца + малките триъгълни до тях.
И мен ме радват ъпгрейдите, все пак са от типа "Направи си сам" и резултатът е привързаност към колата  (happy)
Вчера разглобих пак предните пластмаси около копчетата за сваляне/вдигане на стъклата и се оказа, че имам окабеляване и за ел. странични огледала...остава да изнамеря на добра цена огледалата...но това е на заден план..когато стане...все пак си имам старите.

@Bobi
Тя заразата отдавна я има...сега просто я изкарвам лека-полека навън, че да спра да се ровя из чуждестранните форуми и да черпя идеи ;)
П.С. Wish list-a ми в Ebay е доста ;)

tha22don

#11
Така..малко да повдигна темата :)
Днес пристигна решетката от ST модела и съм я оставил да съхне след старателно измиване.
Въпросът е дали да я пръсна с черен спрей, тъй като в момента е тъмно сива (стандартния цвят, не е боядисвана) и няма да се връзва с черните елементи по останалата част на колата...
Но като се замисля, ако трябва да минавам с шкурка всяко едно ромбче, просто няма да има смисъл...

Pyrhel

Според мен - не я пръскай преди да я сложиш. Боцни я, виж как стои, покарай няколко дена и тогава :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tha22don

Цитат на: Pyrhel в 01 Ноември 2011 14:46:48
Според мен - не я пръскай преди да я сложиш. Боцни я, виж как стои, покарай няколко дена и тогава :)
Така и ще направя  (fri)

Ще пусна няколко снимки при първа възможност..

tha22don

Ето две снимки след днешното монтиране на решетката (малко сме мръсни, но то времето е такова  O:-) ):





Много ми харесва как съвпадат шарките на двете решетки :)


Pyrhel

Харесва ми и определено не бих я боядисал! (fri)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Брутална е станала с решетката! И аз не бих я боядисал. Продължавай в същото темпо  (beer)

G_o_c_e_v

това лостче за чистачките ли управлява процеса по забавянето или има друго което управлява колко да се забавят чистачките? Ако и аз сложа такова лостче ще има ли ефект, понеже моето е обикновенно.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Vasilev

#18
Точно това е. Регулатор на първата степен. Няма проблем да си го сложиш, но трябва да имаш определен брой кабели, само че не помня колко точно :(
EDIT: Трябва да имаш поне девет кабела, за да се получи.

tha22don

Цитат на: G_o_c_e_v в 01 Ноември 2011 20:51:45
това лостче за чистачките ли управлява процеса по забавянето или има друго което управлява колко да се забавят чистачките? Ако и аз сложа такова лостче ще има ли ефект, понеже моето е обикновенно.
Аз до колкото четох преди да си сменя моето кабелите са или 9 или 10. Ако са 9 - няма да може да сработи от първия път ghia лостчето и трябва допълнителна модификация....при 10 - само ги сменяш и всичко е ОК.
Отвори си горния капак над волана - има отстрани едни щипки, които много лесно се предават, даже с ключа на колата може, но е по-добре с по-малка плоска отвертка, а лостчето излиза след като се освободи един щифт от горната му страна и се издърпва нагоре...кабелите с куплунга се виждат и могат лесно да се преброят...успех !  Щом аз се справих, а мога само да си напомпя гумите и да си налея течност за чистачки, значи всеки би се справил  :))
П.С. търси го с функцията за задната чистачка, т.е. от хечбек, че има и такива от салони, които са без.


Vas

Пфффф! Решетката направо е заспалаа  (thup) (thup) (thup)  ;)

tha22don

Малко снимки след автомивката и с клубните лайсни:














Bobi

Как си го светнал само  (ford)... Още веднъж да кажа, че решетката е станала един път...
П.С. На първата снимка това на капака следа от вандализъм ли е ?

tha22don

Цитат на: Bobi в 18 Ноември 2011 18:32:32
Как си го светнал само  (ford)... Още веднъж да кажа, че решетката е станала един път...
П.С. На първата снимка това на капака следа от вандализъм ли е ?
Не, отразява се стълба с лампите на паркинга  ;) На третата снимка все пак го няма отражението :)

П.С. продължавам да дебна за козметични неща в нет-а. Очаквам и поща следващата седмица, дано да ме огрее.

Bobi

Пфф, извинявай! Преди малко се събудих и явно ми личи още  (facepalm) .
Я сподели какво си намислил ?

tha22don

Ами в процес на събиране на страничните ел. огледала съм.
Поръчал съм копчето и лявото огледало, но според темата в "Направи си сам" нямало да пасне нещо си...но съм оптимист докато не го поставя :)
Преследвам едни US задни светлини, но продавача не ми отговори колко пари ще е пратката до БГ( вървят около $40 пощенските разходи), макар че писа, че ще провери...
Спечелих едно вътрешно огледало от Мондео с auto dimminig функция и чакам да оцелее по пътя.
Другото е един адаптер за оригиналното CD, с който да си включа iPod-а - него още го играя  (coffee)
За по-сериозни екстериорни модове - на пролет живот и здраве...сега идват празници и студ  (stir)

tha22don

Тези две нещица дойдоха днес :)
Ще има занимавка идните дни.

G_o_c_e_v

Имам въпрос, някой знае ли  какви пари е решетката между фаровете, като твойта?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

tha22don

Цитат на: G_o_c_e_v в 13 Декември 2011 13:56:03
Имам въпрос, някой знае ли  какви пари е решетката между фаровете, като твойта?
Аз лично незнам. Всичко е до нагласа колко ти се дават :) Звънни на една две морги и ще разбереш цената тук.
Аз повече от 30-тина лв. не бих дал...ако не са и много...все пак е само пластмаса. Лошото е, че в английския ибей много ги тачат, понеже са като на първото ST и държат цена ( да не говорим за долната м/у фаровете за мъгла, както и всичко, което е свързано със ST).

VENTCI