Focus Mk2 на Bobi

Започната от Bobi, 27 Август 2012 21:16:07

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Bobi

Да се похваля и аз. Най-накрая си намерих колата. Тя е Ford Focus 1.6 TDCi, 110 к.с., 2007. Колата е купувана от предния собственик от МП и е на реални 107 к. км. Оборудването е Trend + , няма кой знае какви екстри и се надявам с времето това да се промени. За сметка на това колата е като нова :). Ето малко снимки :





mitakinen

Честито отново Боби. Да си я караш безпроблемно. Дали е тренд или мренд няма никакво значение. Ще си я направиш както на теб ти харесва и съм сигурен, че ще стане страхотна кола.  (thup)
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

Dmitarcho

Търсенето най-накрая свърши ;) Да ти е честита, и само хубави моменти с нея ;)
Ръца Пръца

BIGFORDFAN

 БРАВО! И крузконтролче си има, не е обикновен Тренд. Много, ама много безаварийни и приятни емоции с новото зверче! И вече нямаш извинение за отсъствие от срещите...  (happy)

petermitkov

Честито и от мене! Пак си в сектата :)

п.п. Провери си свещите че зима иде
sapienti sat

Alexi

айде със здраве да си я караш :)

hotblooded

 Боби, пожеланията към теб и мнението за тази "кукла" ти ги казах по скайп, тук ще добавя: С опита ти натрупан с предишния Фокус - не се съмнявам че този ще стане още по-хубав!

viksata


да му врътнеш 5х107000  (thup)


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Bobi

Благодаря ви, момчета! Утре ще сменям маслото и филтрите. Колата е със зимни гуми, от които стават само 2. Имаше и един летен комплект, който го оставих на първата гумаджийница, бяха толкова зле  ;D . Мисля да изкарам с тия до зимата, а към октомври да купя 4 нови.

niko_nenchev

Честито!!!Боби,колата изглежда много добре!Пожелавам ти много безаварийни километри и хубави моменти с нея!


Vas

Честито Bobi  ;) Хиляди, хиляди безаварийни  (thup)

Vasilev

Евала за търпението при търсенето. Честита да ти е и много да те слуша.

hitrata_lisi4ka

Искам нещо русо, може и метла!

Alexander

Честито и от мен! Найстина изглежда адски запазена! Само хубави моменти с нея!  (fri)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

ForeverFord

Честито и от мен,да те слуша много  (fri) !!!
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Chr81

Честито! Страхотно изглежда. В първия момент реших, че е колата, която се продава във форума, но после видях, че онази е 2006г, а твоята 2007г. От сърце ти желая тази кола да има повече късмет от предишната и да ти служи вярно дълги години.

emkata

  честито и от мен! Много безаварийни километри с колицата за в бъдеще!

Bobi

#17
Много ви благодаря за пожеланията!  (fri)

Днес смених маслото и филтрите. Понавъртях около 100 -тина километра. В началото имах затруднения с турбо дупката, но след като свикнах мога да кажа, че определено е по-пъргав от предишния ми, който беше 90 коня. Останах учуден, когато забелязах, че не скърца отникъде.  :)) За момента съм много доволен. Има неща, които липсват по колата или са в кофти състояние, но с времето ще оправим липсите.


escobar

Много добър цвят, готин номер, жесток е Фокусът.
Само приятни емоции!

VENTCI

Честито  Да си я караш със здраве .


mediacenter

Честито и от мен!
Разгеле..айде сега ,пали гумите и към морето,че има още малко лято (fri)

yoshi

честито и от мен и мнооооого хубави моменти и заигравки

mrmef

Чудна, честито!

toretosz

Честито,много запазен екземпляр да се слушате много. (beer)
Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

tha22don

Много безаварийни и да си го направиш по твой вкус :)  (thup)

Bobi

#25
От днес колата е с ъпдейтнат софтуер от "Мото Пърхел" . Има чувствителна промяна във времето за реакция при натискане на педала на газта  (happy)

Dmitarcho

Браво :) И на мен едно приятелче ми беше обещало...ама ми се размина нещо. Пък не ща да храня МотоПфоето.
Ръца Пръца

Bobi

#27
Колата е в бокса за смяна на ангренажен комплект, водна помпа, обтегач на пистовия ремък и семеринг на коляновия вал. Именно този семеринг беше дал фира и реших да използвам момента да сменя и другите неща. Ангренажният комплект и обтегачът са SKF, водната помпа и семеринга- ди ориджинъл.

Също така се сдобих и със задни апарати, дискове и спирачни маркучи, необходими за конверсията от барабани на дискови спирачки. Остава да си купя накладки и жило за ръчната и я почвам.

Bobi

Днес с Анатолий едвам успяхме да свалим старото CD и да сложим Sony-то. Ако трябва да сравня качеството на звука, мога да кажа, Sony-то слага Ford 6000 CD в малкия си заден си джоб. Очаквах да има разлика, ама чак пък такава не съм....


Alexi

тоя преходник нямаше ли го в сиво като конзолата около него