Ford Mondeo MK2 2.5 V6 ST

Започната от silver_lcs, 02 Април 2012 21:13:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

didon80

Може да се каже че двамата с теб здраво се захванахме навремето да ги тунинговаме тия машини и както се вижда с постоянство всичко е въпрос на време да стане реалност! Поздравления още веднъж и от мен за положения труд, средства, време и любов в направата на този автомобил. За колегите, които не знаят вече е насочил усилията си към силов тунинг - спортен филтър, спирачки от СТ200 и т.н.  (fri)


ValkataFF

Супер е колата ,преди 2-3 дни я видях на живо просто е уникална .(На Сливница колега излизаше от една пряка и ти дадох път  ;)аз бях със старата ми бойна машина Ренде 19-ка...ЕН.....ВА.

silver_lcs

малко раздвижване.....новата придобивка на колата ще е двигател..2.5 V6 :) зимата ще се заигравам да го прехвърлям...снимки утре на новото сърце :)

gambit

ММММММММ  (clap) много лачено, много мерак е вложен в тази кола ;)

Vas


silver_lcs

Благодаря колеги...наистина съм вкарал много труд и следващата придобивка ще е това на снимките :) върви доста приятно и има доста хубав звук :)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

К.Методиев

Супер е колата, следя я от много време, а така като гледам на снимките ще трябва и тръбите на климатика да сменяваш, голямо шоу ще е.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

silver_lcs


К.Методиев

Давай само напред.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

silver_lcs

Следващата придобивка..снимката е от производителя,чака се доставка до България :)



Uploaded with ImageShack.us


Jamari0

Браво колега с много хъс и да не забравяме средства я правиш!! С тези колектори трябва да "мърка" яко този V6  (ford)

ffmk1l

Кеф ми прави да гледам, че има и други, които правят коли, които не са вече първа младост. Ще се радвам да се запознаем на Събора.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

deshi

Готин проект ... всичко е мноого идейно ... на мен много ме кефи че е комби
Грозен си кат` OHC  .....

silver_lcs

Благодаря за хубавите думи колеги....ще има и изцяло нова генерация,няма като ще слагам нов колектор...термолента на колектора също ще има....замислил съм да взема  изцяло алуминиев воден радиатор и еър интейк...за повече мощност имам и други замисли но да вкарам  двигателя и да запали и тогава :) С двигателя ще си сложа и големите спирачки които слагам от много време :)
Всичките къстъм части са много пари но няма как....все пак искам да направя нещо интересно :) ще пускам снимки в процеса на работа :)

deshi

Пускай мотора че събор ни чака ... а за там ще ти трябва :)
Грозен си кат` OHC  .....

silver_lcs

От днес вече сме с "гол" кош :) до няколко дена мисля да съм вкарал 6-ка  ;D
Има малко разлики -климатичните тръби са по друг начин...тръбите за рейката,бензинопровода и други дребни разлики но всичко е налично само трябва да се замени.
Големи благодарности на DidiBao за оказаното съдействие отностно свалянето на тръбите на климатика :)


Uploaded with ImageShack.us

К.Методиев

Браво напредваш, а забравих да ти кажа, за климатроника може даже да не сваляш таблото, но ще го мислим скоро как точно да стане. :)

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

BIGFORDFAN

Newly fitted V6 - first start 
Звяра е събудееееееен!  (hrn)

П.С. Скоро снимки и на монтирания климатроник!

К.Методиев

Марто за тези ли снимки говориш? Щото тука много не ми изглежда монтиран. :D




- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

BIGFORDFAN

 Климатроника е свързан, таблото също е монтирано вече, Сашо е бърз, не го подценявай!


К.Методиев

Не се и съмнявам, таблото се слага за има няма час на тази кола.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Иван Вълков

Ехе то конверсията от климатик към климатроник голяма сватба било. Някой ще изброи ли нужните части. На първо четене управлението на климатроника и сигурно вакуумните клапи стават ел. от там нататък е мистерия. Браво колега скоро да я видим сглобена колата.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

К.Методиев

Цитат на: Иван Вълков в 17 Февруари 2013 22:50:09
Ехе то конверсията от климатик към климатроник голяма сватба било. Някой ще изброи ли нужните части. На първо четене управлението на климатроника и сигурно вакуумните клапи стават ел. от там нататък е мистерия. Браво колега скоро да я видим сглобена колата.

Нищо сложно управлението си е пак вакуумно, мотора става с теристорно управление, има датчици за температура, вътрешен и за слънцегреене, най-лесно е както извадихме инсталацията от другото мондео и насадихме на това.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

vladi tanev

Браво много бързо действате и как само стои шестака във коша а тази паяжина вътре малеееее.
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

silver_lcs

Таблото вече е сглобено...остава само да си довърша тези дни генерацията и излизам да раздавам газ...
Големи благодарности на DidiBao който оказа голяма помощ за климатроника,който си разбира си разбира :)
На клипчето малко трещи колата но е без генерация :)
Снощи разглеждах за още подобрения откъм двигател и ще има нови изненади,днес ще прозвъня няколко телефона да видя дали ще имам успех :)
Пък както каза Марто ще трябва да се направи едно дино да се видят тия коне колко са аджеба :)

К.Методиев

Аджеба чакаме да го видим този звер на пътя. :)

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

silver_lcs

Благодарение на Didibao мигачите вече са габаритни светлини.При пускане на мигач си работи нормално.



Uploaded with ImageShack.us

К.Методиев


- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Светльо

Най - красивото мондео в форума и в цяла България!!!  (clap) (love) (fe)

viksata

Много "лошо" Мондео (tts)


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"