Мондеото на Pyrhel (Mk3, 2.2 TDCi Titanium X)

Започната от Pyrhel, 17 Септември 2011 01:06:10

« назад - напред »

ivchotr и 6 гости преглеждат тази тема.

Pyrhel

Точно преди година продължих традицията си с още един Форд. Мондео, седан, 2005-та, нафтово, 2.2 двигател. Изпълнение Titanium X, малко хром и разни глезотийки по него. Ето какво казва ETIS:


  • Модел: Мондео 2001-2007, Фейслифт
  • Рожден ден: 29.06.2005
  • Купе: 4-врат седан
  • Версия: Серия 60
  • Двигател: Duratorq DI 2.2 (150PS)
  • Трансмисия: 6 Speed Manual Transaxle - MMT6
  • Боя: Machine Silver (Metallic)
  • Интериор: Alcantara Platinum

Ето екстричките, а с времето ще допълвам списъка:

  • Ксенонови фарове + измиване + авто пускане + авто регулиране
  • Седалки кожа с алкантара
  • Подргряване и охлаждане на предните седалки
  • Подгряване на предния прозорец с реотани + функцията "Quickclear" от парното и климатика
  • Ел. огледала с подгрев
  • Климатроник
  • Sony CD changer за 6 диска с управление от волана
  • Алуминиеви лайсни на праговете
  • 4 ел. стъкла с функция "one-touch"
  • Ел. Седалки
  • Осветление в сенниците
  • Осветление в огледалата надолу (Puddle lights)
  • Автоматично затъмняване на огледалото за задно виждане
  • Автоматични чистачки с регулиране на чувствителността на сензора
  • Автоматични дневни светлини, свързани със сензора за светлина и автоматичните фарове
  • Известно количество хромирани детайли - дръжки, решетки, лайстни, конзола, ... :)
  • Светлини в краката на предните и на задните пътници
  • Дюзи за водата към предния прозорец, които хвърлят "мъгла", а не струйки + подгрев
  • Навигация в централната конзола и USB порт в жабката
  • Камера за заден ход

Ето и първите 2 снимки на колата. Ако забелязвате, дясното капаче на пръскалката на фаровете липсва :'( Някой го е свил, та ходих да поръчвам в МП - капачето е 27 кинта, боядисването - 10тина, а доставката - 2 седмици.

Като го измия и изчистя - още :)




ПС: Ето го и настоящият вид:







Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Pyrhel

#1
Вероятно забелязвате, че лека полека си прехвърлям темата (която беше 10 страници) от другия форум 8)
Ето оправената задна броня (горе се вижда - леко драсната) и капаче отпред за измиването на фаровете:




Ето и дозата с интериора. По тапицерията се виждат едни кръгчета, а на подглавника на шофьорската седалка - като напукано... От фороапарата е станала тая мизерия...













Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Иван Вълков

#2
Като се замогна ще си купя същата.....  Следя темата още в предишният форум, твоето Мондео ми е едно от любимите, не само като модел, двигател и т.н. но и с допълнителните екстри с който му придаваш индивидуалност. Давай същият дух :). За мен Мк3 фейслифт е по-красиво и ми допада повече от колкото Мк4.

п.п. Да добавя след като прочетох поста ти в моята тема,  възможно е и някой от тампоните  да е  дал фира  ???

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

BIGFORDFAN

айде,и проблемче със скоростите...цената пада...П.С.иначе бива де,ще получиш оферта...

hitrata_lisi4ka

На мен ми харесва...вози мекичко на дупиту на Лиси :)


П.П. Откога искам да го напиша товааа :)
Искам нещо русо, може и метла!

Racinga

много готино мондео поздравления, особено вътре с салона е супер  ;) само едни по големи джантички и ще заспи  :)

Alexi

Цитат на: hitrata_lisi4ka в 22 Септември 2011 01:49:21
На мен ми харесва...вози мекичко на дупиту на Лиси :)


П.П. Откога искам да го напиша товааа :)
мда ама лоста е корав внимавай с него :)

ffmk1l

Колата е много хубава, пожелавам ти само гориво да слагаш!
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Alexi

кефят ме оцъклените зъркели и се издирват за моето ,за съжаление без успех за сега

Pyrhel

#9
Благодаря, Венелине. Рейсинг, много точа лиги на СТ джантите, както и на 5-лъчевите 18-ки, но за БГ не са особено удачен избор. На тези снимки е с 205/55/16.

А сега да пренеса още една част от темата от онзи форум. Първо ще започна с малко козметика, която използвам за колата. Започнах с един продукт на Sonax:

Евтин е, доволен съм от него и го ползвам за първоначалното почистване. После следват няколко продукта на Ма-Фра:

За жалост те са по-скъпи. Ще направя едно вмъкване - продават се в един комплект, но ако се купи комплекта излиза доста по-скъпо отколкото ако човек си ги вземе отделно... ???

А пък с това мажа гумените уплътнения и пръскам в ключалките преди студовете. Проблем до сега със замръзване не съм имал на която и кола да е. Евтини са и силно препоръчвам:



Следващото, което ще представя е стойката на колата със зимните гуми. Снимките са от миналата късна есен. Нали си пренасям темата, няма как да е актуална със сезона :D Избрах Maloya Cresta 300 - 205/55/16 с усилен борд. Допадна ми гумата, дори не е шумна, въпреки агресивния грайфер:




Следващото нещо, е малък мод от моя страна. Получи се много добре, въпреки, че трбяваше да сваля доста пластмаси. Става въпрос за осветление в краката на задните пътници. Пластмасата я рязах с поялник, а кабели дръпнах от осветлението в краката на шофьора, прекарах ги през фабричните щипки под корите и стана оригиналска работа :D



Крушките са диодни, по 9 диода на крушка, цокъл Т10. Важно е да се знае, че се прекъсва МАСАТА, т.е. трябва да се дръпнат ДВА кабела задължително!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Polly

Мондеото е страхотно. Още много километри с него, да здраво и да вози все така удобно и меко!
Името няма значение...
                                  Важни са ХОРАТА, които седят зад него!

PcMan

Мондеото на Pyrhel за първи път като се возих  ???  ;D Човек с огромно желание и знания, резултати един след друг.  (beer)

Pyrhel

#12
Благодаря Ники! (beer)

Ето още малко пренасяне от темата ми от стария форум:

Преди:


След:


Наложи се и малко побългаряване на кабелите за подгрева на дюзите:

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Сега забелязах, че с колата ти сме родени в един и същи ден  >:D

Pyrhel

#14
Вече знам точно за кога да готвя подаръка :P

И аз като Виктор лека полека местя темата за мондеото. Този път ще покажа как ми се усмихна маркуча за въздуха - между кулера и EGR-а:


На него имаше една скобичка, колко се опитвах да я завъртя и изхлуя, за да ми е по-лесно изваждането на маркуча, накрая се оказа, че е със зъби:


Няма да забравя миналогодишния момент със смяната на поленовия филтър... Единия с хартиени "крилца", а другия с пластмасова рамка, която пасна перфектно в кутията... Предния собсвеник вероятно възможно най-евтиния филтър е сложил... До колкото може да се нарече филтър това:
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

viksata

Хахах и ти "Нощен живот живееш, Pyrhel"

Харесвам го Мондеото :)
Доста сегната кола е,бащами имаше едно такова но 2.0 тдци с фейса, покара го малко но го върна в МП. Пренасочи се към друга марка.

Я обясни за пръскалките Моля
ти и моторчето и пръскалките ли смени че да правят мъгла?


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Pyrhel

Нощен, дневен, спя малко и ставам, че съм се хванал с много неща :)
Без помпата, само пръскалките смених и им присадих старите си букси. Взех им размерите и тръгнах по моргите.
Има една врътка обаче. Ако имаш подгрев на тях ти трябват от кола, чийто пръскалки също са били на предния капак, а не под него. Всички автомобили с пръскалки "под" капака са без подгрев. За пример - в МП имат винаги ягуарски - правят мъгла, евтини са (12 лв/бр), но са без подгрев.

На скорпиото гледам, че на предния капак няма нищо, не знам какъв размер са и от каква кола ще паснат. На всички мондеота, фокуси, фиести и т.н. - смея да твърдя, че на фордовете след 2000г. са еднакви и пасват ПЕРФЕКТНО пръскалки от BMW (но не всички модели). Правят мъгла, имат и подгрев. Моргаджиите обаче са се изучили и държат безумно високи цени за тия тъпотии, цените, които намерих варираха от 20 до 80 лева за БРОЙ!!! Моите са от X5, взех ги за общо 40 лева, продадох старите си за 20 и така стъпих на 10лв/бр. Също перфектно пасваха и от някакво кабрио, ама... не разбирам от bmw-та, Е-нещо си, ще те излъжа :) Колите, които съм виждал да правят "мъгла" са ситроен, пежо, новите аудита, мерцедеси, бмв-та, VAG-овете (пак казвам - новите).

Но могат лесно да се познаят като отидеш в моргата. "Тъпите" имат дюзи, които се регулират, а "мъглата" са с един отвор, кото е застопорен. Това забравих да кажа - "мъглата" не може да се регулура, трябва да гледаш разстоянията до стъклото и на колата-донор, иначе може да ти освежават тавана или да пръскат долу ниско. :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

#17
Да "вдигна" малко темата с още малко от "пренасянето".
Смених тампоните на стабилизиращата щанга, 2та лагера на предните главини, демпферната шайба и ремъка за алтернатора :)

А сега малко снимки от "точния момент":





Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Vas

Хехехе Супер  (thup) Все така да си я глезиш, а след няколко години да ни зарадваш и с 222222  ;)

Alexi

май по добро пожелание е дотогава да я е сменил  :))


Pyrhel

Мисля да й сменя инжектори, махових, тампончета като почнат да й се обаждат и да я карам по-дълго време. Всяка следваща е набутване, а следващата под 200 коня сток няма да е :)

Ако става въпрос за други паралелни колички - това вече е друг въпрос :P
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

BIGFORDFAN

#21
 :'( (hammer)

Пърхел Едит: ще ти я давам за кръгчета :D

Абе тия съм ги слушал...ъъъъъ за колата става на въпрос,нали? ::)

Пърхел Едит: Лаптопа не ти го давам :))

Аз за Нокията говорех,да не си помисли нещо... O:-)

Pyrhel

#22
И аз да вдигна моята тема...

Един ден по магистралата я понастъпих малко и се разпадна кората под бронята:


Пък няколко дни след това Пърхеловица ме изненада с лайснички :-*


А сега... Да ударим чертата какво е сменено последно време:

  • Тампоните на стабилизиращата щанга
  • И двата лагера на предните главини
  • Демпферната шайба с ремъчето
  • Мастър цилиндъра на съединителя - горе на педала
  • Поръчан пълен комплект двумасов маховик, съединител, притискател и помпа, идната седмица се надявам да са тук и да ги сменя
  • Мигачи, габарити, стопове, осветлението в огледалата, всички плафони (без главните за момента), осветлението в краката отпред и отзад - всичко мина на диодни крушки
  • Гумичките на педалите на съединителя и спирачката... Бяха леко протъркани и много ме дразнеха
  • Маслото на климатика и допълване с фреон

Напролет ще хвърля настоящите ксенонови крушки (още оригиналните) и ще боцна нови Филипсчета, отдлил съм ги на един рафт, седят и ме чакат. Скоро ще сменя масло и филтри, ще ползвам нещата, които дойдоха с миналата доставка на консумативи:
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Иван Вълков

Искам и аз такова мондео  :'( Уникална кола, но и като гледам поддръжката също си е уникална(цифром и словом) :-[. Но пък кефа цена няма, важното е да ни пълни душата (beer)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Виктор Велев

колата е много красива радавм се да видя че има и други хора които обичат да глезят колите си :)

tha22don

Перфекционист си явно. Аз чакам да стане нещо фрапантно и тогава да го сменя. Продължавай да си я поддържаш и да те радва!

Pyrhel

Днес сменихме лагер-помпата, маховика, феродовия диск и притискателя. Мастър цилиндъра също е сменен. Съединителчето... АААА! кеф е да го натиснеш! Перце! Обаче то не знае какво го чака >:D

Ама и на вас ще ви го запазя за изненада :P
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ForeverFord

Я дай малко повече инфо за марката на съединителя.Че и нашия е за смяна.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Pyrhel

#28
За Кочко - само най-доброто - всичко е брандирано под LuK :) Мастър цилиндъра е Моторкрафт.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

blago87

Браво, колега, още от миналия форум следя темата за колата ти с интерес. Много добра кола, много добър стопанин, ама то е казано: обичай колата си, за да те обича и тя. Много се кефя на хора, които искат като мен колите им да са различни, но без да ги превръщат в "коледни елхи", а посредством добавянето на някои глезотийки, които придават на колата индивидуалност. Аз за Мондео все още финанси нямам, но пък се опитвам да подобря малко Фокусчето. И в този ред на мисли много ми хареса осветлението, в краката отзад, което си добавил(чудя се дали е възможно да добавя такива отпред и отзад на моята кола, как мислиш?) и също ми се искаше да те попитам как направи фоновото осветление да свети в бяло, защото в един бъдещ момент и аз искам да направя такова, дори веднъж попитах един електричар, но той ми каза, че не може да стане.