Шуменски Фокус на G_o_c_e_v

Започната от G_o_c_e_v, 21 Септември 2011 13:56:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G_o_c_e_v

Ето ми го и возилото:







Нямам оплаквания :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


hitrata_lisi4ka

Добре дошъл! Много ти е хубаво фокусчето :)
Искам нещо русо, може и метла!

G_o_c_e_v

Благодаря, старая се да го поддържам във форма. Само не съм пускал снимка със стикера на задния прозорец. :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

ffmk1l

Ако искаш, догодина мога да ти дам гумената лайсна за предната броня, малко е поожулена, но е по-добре, отколкото без такава.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

G_o_c_e_v

Лично мене по ми харесва без лайсната :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Vasilev

Мен пък ме кефеше лайсната, ама съм я оставил на някой бордюр  :D

G_o_c_e_v

Как можах да забравя най новата придобивка....




След време ще направя по добри снимки, само да снабдя возилото с 4 нови летни гуми на желания размер, че с тези гуми ми е малко скоклеста в калниците :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Малко пред история.. Преди година и нещо ми откраднаха лявото стъкълце на огледалото, по магазините ми искаха 27лв само за стъкълцето, а по моргите 35лв цялото огледало с механизма. Толкова пари нямаше да им дам, затова си направих сам ...
Това е от задната страна, която съм приспособил от старо огледало от трактора хахаха, а от преде е от стъклар изрязано за 5лв по шаблон от дясното, закрепя се като оригиналното, за това са и тези изпъкналите на гърба...



Но днес ми пристигна за 15лв ново стъкълце от http://www.avto.bim.bg/ с безплатна доставка... Само че е без това стърчащото на първата снимка...



и без тази пружинка, която служи да обира вибрациите от движението по пътя...



Естествено веднага беше направена втора от ето това...



Телта е със същата дебелина, като на оригиналната и за 5 мин сгънах новата пружинка.
Сглобка, поставяне на място и си карам с ново стъкълце...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

След 3 години и над 50 000км дойде време и на Филтритеееее.... :)) Не е имал проблеми с паленето, с вървенето и с разхода, но все пак ми се събраха малко пари за смяна. Ето и горивния...

24лв
И разликата м/у стария и новия Въздушен филтър...


19.40лв
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

от лятото се каниш да го обслужиш :))


G_o_c_e_v

Ами 2 седмици правя чертежи и излязоха пари за части :)) На пролет следват смяна на задни тампони, профилактично.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Из оня ден се "сбих" с интер колера, май отива на друг...


А и поръчах ето тези глезотийки...



Скоро и снимки на визуалния резултат...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Мда, не е от читавите кулери, и моят е такава гадост. Иначе - губеше налягане ли?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

G_o_c_e_v

Има теч на масло, което прави на всякъде мазало. За загуба на налягане не мога да кажа, че е осезаемо, но след като омаслява значи и налягането пада. Та следва малка промяна по един маркуч от капака на клапаните към смукателната тръба и маслото ще изчезне, или поне би трябвало, понеже смятам че турбината ми е наред...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

VENTCI

Мисля и аз за такива мигчи на бронята, а относно кулера - какво те накара да го отвориш така зверски ?  Предполагам, че си го свалил за профилактика - моя съм го чистил с Меглио от вътре.

G_o_c_e_v

Имах съмнения за пукнатина около клетките, и викам да го запоя ако намеря нещо, но уви, виновника е уплътнението според мене.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Ето една зимна снимка на чичо Форди...


И неочаквано ми се паднаха по хубави мигачи от тези, които си бях поръчал...



Страничните не съм ги слагал още че... (за 2 дена 3 прасета :P ) но за тези нямах търпение да видя как ще седят...

И със хубавото върви и лошото, оня ден ми отказаха чистачките, изгоря бушона, смених го но и втория изгоря, разфасовах ги на пътя и не открих нищо нередно, почнах да ги зглобявам по етапно и на всеки етап проба и сега си работят, ама да видим до кога...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Допълнение, сложих и страничните, Аз си мислех, че се сваля целия под калник за да се достигне до мигачите в калника, но излязох прекалено мързелив и ги направих без да сваля нищо ;D :P
;D
Също така смених белите крушки с оранжеви, и понеже имат разлика в ушичките, припилих едното за да го натъпча в нормална фасунка, след това, понеже и гумичките не оплътняваха достатъчно изрязъх от велосипедна гума кръгчета с които да коригирам това...

С оранжева крушка вече...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Vas

Браво, бравоо  (thup) Продължавай само така. А я кажи от къде взе страничните бели мигачи и сменя ли им крушките?

G_o_c_e_v

От онлайн магазин Авточасти и аксесоари Мигача
колкото до крушките, май е по добре да са бели на страничните, пак добре изглежда...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


amplified

Супер е станало, само сега остава да полираш фаровете  (beer)

G_o_c_e_v

Полирани са от вън, остава десния да се полира от вътре, но отварянето ще е на лято :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Който не вярва прилагам снимка с килограмите на Форда с празен резервоар...


И две снимки с новите мигачи...

Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

tha22don

Мнооого добре изглежда  (thup)

petarrs

Браво. Браво.черен хубавец.  Моя тежи 1125 при последното мерене. Не помня колко имаше в резервoара.

beware of the monster

ffmk1l

Гледам, че правиш реклама на форума в този на сдружението. Лошо няма. :P
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

G_o_c_e_v

Нещо не можах да разбера, да не е нещо за последните снимки, където пуснах у другия форум? :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

VENTCI

Теглото на моя е 1140 кг. с около 30 л. в резервоара.

G_o_c_e_v

Профилактика на аКумулатора (без признаци за умиране, просто така) около 18 часа се зареждаше.

После последва разходка за разтикване на кокалите...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Айде на летите джанти с новите летни гуми DEBICA PASSIO...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!