SONY CD и Viber

Започната от zz_stefanov, 22 Февруари 2024 19:34:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zz_stefanov

Има в колата добре познатото ви Сони с блутут.
Поемам с него входящите си разговори. Когато се окажа в колата не мога да приема разговора на Viber  чрез зелената слушалка на уредбата (с GSM повикванията нямам проблем). Мога да поема разговора през телефона и той веднага се транслира през уредбата.
Предполагам кода за отговор който генерира уредбата не е съвместим с Viber.
Има ли някой който да е разрешил този проблем. :)


ivchotr

Вайбър нали се предава през мобилни данни на интернет? Как да стане тази работа с уредбата, ако няма SIM карта с включен интернет към нея?!? Когато приемеш разговора през мобилните данни на телефона, уредбата получава само звука през блутуута.

Така си мисля, де. Може и да не съм прав.

zz_stefanov

Става въпрос за манипулиране на телефона през уредбата. При разговор по GSM това не е проблем. Когато са свързани мога да вдигам слушалката през уредбата и да правя аз повикване през нея по списъка на приетите разговори. Когато повикването е през вайбър зелената слушалка не приема повикването, когато това стане от телефона, уредбата си работи като хендсфри.

ivchotr

Ами да, де. На телефона как приемаш обаждане през вайбър? Със слушалката от телефонията или през приложението на вайбър? И, ако не са ти активни мобилните данни, дали ще приемеш на телефона повикване през вайбър?

Не знам. Може и да бъркам. Ще ми е интересно да разбера дали другите с такава уредба приемат обаждане през вайбър директно от уредбата.

zz_stefanov

Уредбата не приема нито мобилни данни, нито ГСМ обаждания самостоятелно. Тя не е ГСМ апарат.
Прави го през телефона по блутут връзката. На уредбата има два бутона за вдигане на слушалката и за приключване на разговора. Те манипулират успешно телефона при ГСМ разговор, при вайбър започването на разговора може да стане само от телефона като след това си се говори през уредбата.

Бъркаш го с колите които имаха вграден ГСМ с отделна карта.   :)

Ozzie

дооопускам, че Сонито просто не разпознава Вайбъра като телефон, затова и не се получават нещата
В близките дни мога да пробвам, как седят нещата при SYNC 1
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

За мен обяснението на Ивчо е съвсем точно. При Вайбър всеки процес до преди да приемеш обаждането минава изцяло през backend сървисите на програмата. Тя няма нищо общо с блутута и процесът се развива само в нея. След като приемеш обаждането, то се поема от опер.система на телефона, за да се ползва микрофон и слушашка и може да се предаде през блутута. Ако имаш блутут колонка за къмпинг, можеш да пробваш и трябва да е същото.
ZZ_Stefanov, даже се радвай, че имаш такава опция :). Моята кошница е Титаниум ниво и няма нито блутут в Сонито, нито USB, нито автопилот. За какъв чеп плащаш за Титаниум ниво и в него няма нищо не мога да разбера. Форд са супер зле откъм оборудване на колите си. Ако погледнем премиум марките, та те имат големи дисплеи на арматурното табло и инфотеймент системи в централната конзола 5-6+ години преди Форд, демек не е някаква голяма новост.

Ozzie

доклад
и при SYNC е същото, мога да приема обаждане на телефонния номер, но не приема обаждане на Вайбър
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Щях да се учудя, ако беше сработил Вайбърът.

Саги, продават се външни блутуути и вършат работа. Автопилотът е благинка, която наистина си залужава инсталацията, ама със стоте коня мощност ще е малко тегава история. А пък Форд слагат екстри по нивата на оборудване както им падне. И според желанията на първия собственик. А пък най са ми интересни "джипките" само с предно предаване :D

zz_stefanov

#9
Цитат на: saggy в 23 Февруари 2024 11:53:56За мен обяснението на Ивчо е съвсем точно. При Вайбър всеки процес до преди да приемеш обаждането минава изцяло през backend сървисите на програмата. Тя няма нищо общо с блутута и процесът се развива само в нея. След като приемеш обаждането, то се поема от опер.система на телефона, за да се ползва микрофон и слушашка и може да се предаде през блутута. Ако имаш блутут колонка за къмпинг, можеш да пробваш и трябва да е същото.
ZZ_Stefanov, даже се радвай, че имаш такава опция :). Моята кошница е Титаниум ниво и няма нито блутут в Сонито, нито USB, нито автопилот. За какъв чеп плащаш за Титаниум ниво и в него няма нищо не мога да разбера. Форд са супер зле откъм оборудване на колите си. Ако погледнем премиум марките, та те имат големи дисплеи на арматурното табло и инфотеймент системи в централната конзола 5-6+ години преди Форд, демек не е някаква голяма новост.
Значи няма начин да накараме вайбър да реагира на кода генериран от зелената слушалка на конзолата.

Иначе моят е някакво странно ниво на изпълнение. Никъде не пише Титаниум, има много елементи от това ниво и много такива липси.
Предполагам поръчани екстри.
Сега обаче сме в бокса заради ниска компресия на един от цилиндрите заради клапани. Предполагам заради газта, но ще докладвам тази сага след като свърши. :)


ivchotr

Ако е от газта, би трябвало да имаш проблеми с всички цилиндри. При мен от 16 клапана само един беше в някаква почти изчезваща норма. Това не отменя задължението за редовна проверка на хлабините им през 25 - 30000 км, ама проверете и други варианти за случилото се с този цилиндър - примерно бедна смес към него и т.н.