НеФорда на Alexi

Започната от Alexi, 09 Февруари 2017 22:18:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

цяла вечност не съм писал тука :) машинката наближава обслуване че стана на 11к маслото ,най много до 12к ще го карам .. врътнахме едни почти 2000 км със среден разход 4.8 по борд из България и Гърция за 10тина дена ,доволен съм от комфорта при дълги пътувания чак не ми се слиза от нея :)


Alexi

днес обслужих машинката в СФА-Разград че имах път към Русе ,приятно съм изненадан от цените и отношението - много любезни хора ... без да ми го включват в цената са проверили и окачването ,и накладките ( скоро ще трябва да сменя предните се оказа ) .

Dagestan

Благодарение на СФА-Разград, в града голяма част от новите коли са Пежа. Аз също съм чувал добри отзиви за сервиза им. Ако ти е реален този разход на тази голямата кола с този мотор, си супер. Че то мойто 1.6хди гори толкова, или даже повече.

Alexi

напълно реален разход ,минах 1300+ км преди да светне резервата .. а малкия мотор дава икономия само в града .. навън гори повече особено ако е с 5 скорости вместо 6 .. имам и рено 1.5 дци ,навън харчи с 2 литра отгоре на пежото със 120-140

Alexi

една снимчица  8)

Alexi

То ще стане година не съм писал тука .. няма нищо около колата ,само каране .. един среден разход след 250 км разходчица :

Ozzie

искам и аз такъв разход, мамка муууууу  :'(
моя кошник на последните ми разходки към / из Родопите, извънградско, тук- там магистрала ми даде грубо 6/100 на три последователни зареждания до откат на пистолета
а не съм му вадил душата, дори по магистралата не съм го вкарвал на повече от 2200-2300 оборота, което на 5-та е ~ 120 км/ч

P.S. пътувахме двама души, всеки с по един голям куфар
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Mondeicho

С 5 скорости толкова (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Ozzie

'бе не всичко е въпрос на брой предавки
4,9 ми е даде миналата година, след връщане от София, хем бяхме четирима души
май ще прежаля едни 20 лв., да видим, какво ще покаже обратната нафта, пък после ще мисля що така
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Alexi

малкия мотор се товари повече на дълъг път особено с хора и багаж ,нормално си харчи според мен Макса ти


Ozzie

двама души + ~ 20 кг багаж ако е много натоварване...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

varby

Разхода е добър .Моят е с литър отгоре.

chokolino771

Алекси в Разград запазваш ли час предварително ?

Alexi

мда задължително се запазва час

Alexi

Днес смених профилактично оригиналния акумулатор - напоследък въртеше по мудно и е ясно ,че няма да изкара зимата ,няма смисъл да го сменям при -10 ( смяната е около час и половина ,за сръчен човек с необходимия инструмент )  .. взех Варта Силвър 77Ач ( тоя излиза по каталог )

petermitkov

Добре си го сменил за да не те изненада.
Да не се намира в багажника :)?
sapienti sat

Alexi

под предния капак е ,в нещо като кутия а отгоре има и бушониера която трябва изцяло да се разкачи електрически като внимателно запомниш кой кабел къде е бил :) преди да се започне ,колата трябва да "заспи" ( около 20 мин заключена без да пипаш нищо )

Alexi

тука не съм писал цяла вечност .. то няма и нищо по колата ново ,движи се разхода е доста добър дори зимата ; наскоро взех стелка ( по скоро се оказа кора от пластмаса но върши работа) за багажника ,че оригиналната мъхеста трудно се поддържа чиста - пасна доста добре ; на мондеото бях си изрязал от дебела гума но имаше един недостатък - с месеци миришеше на гума в купето ,за това сега взех готова ,отдавна се каня .. и една лятна снимчица .. че сега не е за снимане не съм я мил от началото на зимата :)

Alexi

Поръчах си оригинални греди от СФА ,цената е повече от добра в момента имат някакви намаления а реално е Thule Aerobar . Алуминиеви и леки . Багажниците са Thule Freeride 532 . Всичко се слага и маха много лесно . Ще се колоезди насам натам  (tooth)

gorskiq

Две години ползвам тези багажници за колелета. Изключително съм доволен заради бързината по качване и сваляне на самия багажник и колелото след това.  А и може да си караш със 100 км/ч. и отгоре без проблем.


Alexi

Днес обслужих за пореден път колицата .. за това време от както съм писал последно правих 2 бр стъклоповдигачи ,имат си слабо място чупи се един пластмасов водач .. има го като резевна част не е скъп но разглобяването е доста . Досадно като цяло но няма какво да се направи . Вероятно следващата година и другите 2 врати ще си минат по реда . Други грижи не съм имал ,каране само .. От багажника по горе съм много доволен ,това лято навъртях около 2000 км с 2 велосипеда отгоре и един в багажника - има съвсем лек аеродинамичен шум ,до 120 спокойно може да си кара човек с велосипедите ( багажника го дават за до 130 гледам да не превишавам ) .. разхода обаче е 0.5л нагоре . Няма как при подобно аеродинамично натоварване да няма увеличение .

Mondeicho

С колелата отгоре е по-добре отколкото с кутията откъм разход и шум, поне при мен  ;D
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

малко автомивка :)