НеФорда на Alexi

Започната от Alexi, 09 Февруари 2017 22:18:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

За жалост не можах да си намеря Мк4 в търсеното от мен състояние и екстри ,но пък изпадна след дълго търсене друго автомобилче - Пежо 508 седан ,2012г. Машинката я закупих от първия собственик 50ти набор ( както са и повечето по автокъщите :)) ),който е развързал доста кесията и е добавил това онова като екстрички - като по интересни са адаптивен биксенон+лед ,кожен салон ,асистент на дългите ,амбиентно осветление в купето ,безключов достъп ,ел. автоматична ръчна спирачка ,активна ел. рейка ,има подгрев на седалките ,адаптивен темпомат + ограничител и останалите стандартни за модела неща .Мотора е 2.0 дизел 140 коня ,на 90к км .Регистрирана N1 4+1 с данък 12 лв . Смея да кажа ,че е като нова .Гаражна ,без пребоядисан детайл ,с 8 гуми летните са нови дот 16та ,обслужена ,с валидни гражданска и каско до края на октомври .
Първи впечатления - много обезшумена ,никакво дизелово тракане и вибрации в купето ,на празен ход е като мъртва ,чуваш само тихата музика от плеъра . Прилична динамика ,макар че не върви като бившото ми мондео ,напълно задоволително .Мотора е много по култивиран тих и приятен ,тегли от по ниски обороти . Добри спирачки ,малко твърда возия ( за което предварително четох ) но мен ми допада ,не обичам прекалено меката возия . Добра обратна връзка с пътя и пъргаво управление .Като цяло превъзхожда във всичко предната ми кола която вдигна доста летвата и за това търсих доста дълго ,пръснах немалко време и средства по пътувания и огледи но смятам че си заслужаваше .Покарах доста коли ако не друго :) Към момента разхода се е кротнал на 6 ,само градско .Дават я 3.8 извънградско ,надявам се да пада под 5 реални . Събота и неделя мисля да я поразтрия нанякъде ако остане време .


Pyrhel

Още един Модърн Пежо Драйвър :)) :))
Хайде, и да не създава проблеми! (fri)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Septerra

Честита и много да те радва. :)

Както отбелязах във ФБ, връзката с Форд остава посредсвтом мотора. Много добре изглежда колата, супер запазена, честито още веднъж.

При мен, със зимните 16-ки, същия мотор извънградско спокойно дава около 5 и дори малко по-малко - вярвам, че и при Пежото ще е същото.

didon80

#3
Честито, наистина добър избор. Голяма, луксозна лимузина, какво повече да иска човек от един автомобил. Да си я караш със здраве и много да те слуша.
Разхода уникално нисък, за данъка да не говорим.  Визията и тя радва окото.  Мисля че от Пежо добре са си написали домашното...

hotblooded

Честито и тука,  много и безаварийни километри...  (race) (race) (race)

Mondeicho

Честито и най-важното е, че на теб ти харесва. Само безаварийно шофиране и много хубави емоции да имаш!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

ihovahi

Хайде честито. Да не тръгнеш по пежарски срещи ;D
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Dmitarcho

Честито ;) Ще правим ли пак гонки по магистралата :D Щом не върви колкото старото мондео .. значи сега имам шанс :D  Само нафта и масло да и наливаш ;)
Ръца Пръца

gsto

Честито! Със здраве да си я караш.

Отдавна чакам да пуснеш тема с нова придобивка(неФорд), но определено очаквах да е БМВ :)

Alexi

Цитат на: Dmitarcho в 10 Февруари 2017 10:11:19
Честито ;) Ще правим ли пак гонки по магистралата :D Щом не върви колкото старото мондео .. значи сега имам шанс :D  Само нафта и масло да и наливаш ;)

мда сега имаш по големи шансове ,преди беше обречен :))


hotblooded

Цитат на: Alexi в 10 Февруари 2017 14:54:03
мда сега имаш по големи шансове ,преди беше обречен :))
Той сега е и с рециклирани дюзи...  Не мойш го фана :)

sinnerman

Честито и от мен. Със здраве. То пък грам няма с какво да се занимаваш с таз кола. ^-^ Всичко си има. ???

Alexi

абе изпаднаха проблемчета .. примерно за да си прехвърля каското я искат измита да я снимат ,а не мога да намеря работеща мивка :))

randity

Честито! Само да те радва!
Аз обаче съм с коренно различно мнение за този автомобил. Наскоро карах 508 SW /комби варианта/. По-гадна кола скоро не бях карал /до днес де, Фиат 500../. Начин на седене, управление, возия, ужас. Но това е моето мнение. Всеки си има вкус!

От тук нататък, само каране и обслужване ти желая  (race)
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

Soura

Честито. Много безаварийни километри  (bi) На мен много ми допада дизайна и е само на 90 к реални ! Изръсил си се едно 20 к 

belota

алекси честито и от мен,много безаварийни ти желая

B.Stoilov

Честито!
Като излезе се чудех, как е на возия, комфортна ли е толкова, колкото изглежда?

kala80

Честито и от мен Алекси, много красива кола, само да те радва !

Alexi

След почти 1000 км ,средния разход е 5.6 с доста градско и отрицателни температури ,извънградско със 110 даде 4.4 .. сега съм сипал до горе ( 75 литра е резервоара :D ) и ще я засека дали борда е точен .. и една по детайлна интериорна снимчица

Alexi

от днес с летните гуми ,които дойдоха с колата:

на първо четене много тихи и возят по меко от зимните , ще ги видим на дъжд как са


V.Buzev

Ако си карал някога с реинспорт 1 или 2 ще усетиш че тези не са така добри, но да на дъжд държат много!

Alexi

засякох си разхода с пълнене до горе ,1200 км с 67 литра горе долу ,по борд показва 5.6 ,сравнително е точен .. тук влиза смесено каране с доста градско ,навън рядко показва над 5 борда

Pyrhel

Отличен разход, а и 67 л - супер, значи все още са с по-големите резервоари. Заглеждал ли си я на какви обороти е на 6та при някаква скорост?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

По-нагоре е написал, че е 75 л резервоара ???, което е супер пълниш и забравяш. Този разход ми се струва доста приличен, предполагам че не си я натискал много?
Колкото до гумите карал съм с Рейнспорт 2 една астра и се държаха страхотно на пътя. Аз подходих скептично, когато ми ги препоръчаха, но после не съжалявах. Дано са си запазили поведението и с по-новия модел.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

6та е същата като на мондеото ,120 са 2000 оборота .. но има една съществена разлика ,мотора тегли от по ниски обороти и спокойно можеш да си караш с 90-100 на 6та ,което дава икономия .. резервоара е 75 литра да ,и буквално забравяш кога си заредил ако го напълниш догоре

Alexi

отдавна не съм се разписвал тука ,вече врътнах към 5000 км  - днес 340 ,от тях 180 магистрала със 140 ,през цялото време на климатик - среден разход 5.1 .. много съм доволен от обдухването на климатика ,при мондеото имах редица забележки към разпределението на въздушния поток( отделно дето е еднозонов при което или на жената и беше студено или на мен - топло )

Mondeicho

Много добър разход ти е дала. Колкото до двузоновия климатроник и аз се чудя защо на Мондеото не го слагат още от ония години ??? Да не говорим, че нямат и духалките зад подлакътника за задните пасажери, поне малко да могат и те да си регулират ::)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

разхода е средно с 1 литър под мондеото ми ,което е много нещо от моя гледна точка не толкова че икономисвам това не ме вълнува чак толкова ,но се вижда прогреса който са постигнали дизеловите двигатели за 10г откъм разход ,мекота на работа вибрации плавно развъртане

Mondeicho

Приятно е когато виждаш напредък в технологиите иначе само се ядосваш, че си взел една нова и по-скъпа опаковка на нещо познато... (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Симеон

Много добър разход ако е смесено не само извънградско.