Ford Mondeo Ghia Executive 2.2 TDCi 2005

Започната от didon80, 04 Май 2016 19:38:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

TourneoRS

Хич да не ти е на уя.. да ги скъсаш от каране.
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


didon80

На 27.04.2016г. регистрирах мондеото и вчера направихме 2 години заедно. До тук само консумативи и гориво. Доволен съм. Навъртях му 24000 км.

didon80

Дойде ред и за смяна на предни и задни накладки плюс спирачна течност. Наложи се и подмяна на задните спирачни маркучи понеже бяха нацепени. Дисковете за сега са добре и не се налага да се взимат нови.

exclusiveremix

Кажи впечатления за гумите,че ми е интересно дали съвпадат с мойте...
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

didon80

На 18 цола джанти и нископрофилни гуми возия та е по твърда в сравнение с 16 цола и висок профил. Конкретно за рънфлат сравнение с нормална гума на същия размер разлика няма. Отделно за модела и марката сравнявам пирели с континентал и съм доволен и от двете. Специално пък за тези които намерих внос директно от Германия свалени от БМВ на много изгодна цена. Не съжалявам за избора.

didon80

В крайна сметка реших проблема с появата на индикатор за слаб акумулатор след ремонт на динамо то. Покрай него се наложи смяна на обтегач, една ролка и пистов ремък. Скоро не съм писал в темата понеже няма нищо кой знае какво освен поредната смяна на консумативи като масло и филтри.

didon80

Вчера не можа да запали в 3 поредни опита и лампичката за подгрява мигаше. След това проблема изчезна. Направихме диагностика и се оказа датчик разпределителен вал. Гледам в друга тема че е слабо място на модела преди последния фейс. Предстои подмяна със сив.

V.Buzev

Цитат на: didon80 в 05 Септември 2018 16:55:34
Вчера не можа да запали в 3 поредни опита и лампичката за подгрява мигаше. След това проблема изчезна. Направихме диагностика и се оказа датчик разпределителен вал. Гледам в друга тема че е слабо място на модела преди последния фейс. Предстои подмяна със сив.

Подменяй, че да не береш ядове :). Може и в движение да ти прави мизерия.

didon80

18-ките се продават в комплект с гумите. Цената за форума е 700 лв.

didon80

16-ките бяха реставрирани и получиха нови капачки. В подготовката за зимата сложих и други гуми.


didon80

Гледам че тази година не съм писал нищо в темата. То и няма нищо ново. Няма проблеми, мондеото се използва всеки ден. Налива само нафта и толкова. Реших да сложа за проба гуми с размери 235/45/18. Така и така джантите бяха без гуми и леко ги освежих. Доволен съм как стоят на джантите и съответно на автомобила. Потвърждавам че при мк3 комби този размер на гумите е възможно да бъде използван. Качвам и няколко снимки.

Mondeicho

Браво, добре са й застанали ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

Дойде ред на предните амортисьори и пружини. След смяната возията е много по-комфортна и стабилна.

Мишо

И аз трябва да го играя тоя мач, само че всичките  (tooth). Така се прави, всичко ново и да ти е мирна главата.

TourneoRS

Ама как хубаво стоят новичките  (love)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Mondeicho

Возията усещаш ли я по-твърда?
Защото на мен си ми харесва лодката  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

Напротив, возията е стегнат и комфортна. Определено е по добре от преди. Реших да сменя и задните, но там нещата са малко сложни. Някой сменял ли е, да сподели впечатления?

V.Buzev

Ако са ти самонивелиращи задните не ги пипай. Цената няма да ти хареса!

ivchotr

Май и дисковете са за смяна.

didon80

Още не са. Може би от снимката така изглежда...


ivchotr

Може. Стори ми се, че имат сериозен ръб.

Мишо

#231
Както казваше един колега - "Ше карат"  (tooth)

didon80

Смяна на масло и филтри + един спукан маркуч на турбото при пробег от 283к км.

didon80

Повече от половин година го возя в мондеото и едва днес намерих време да го сменя.

didon80

Това са оригиналните амортисьори на задния мост. Предстои подмяна, но въпроса е с какви...

varby

На лични и служебни предимно "Sachs ".

ivchotr

На двата Фокуса съм с Монро. Дават им 3 години гаранция. На единия май вече им изтича, ама не са мръднали.

didon80

Комфорта се завръща с 225/60/16 за лятото.
18-ките се продават...

didon80

Реших да се разделя с мондеото. Причината е че се оглеждам за следващия модел. В случай че има желаещи да го вземат ще се радвам да остане във форума!

Pyrhel

Дано е бърза продажбата. Определено ще видят повече хора, ако пуснеш тема в "Продавам" с линк към твоята - дори и външни, които не следят дневника.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.