Как ще се справяте с очакваният студ?

Започната от infomar, 04 Януари 2017 18:56:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

infomar

Гледам прогнозите - очаква се минус 17-23 гр.
Трябва ли нещо специално да правим по колите на открито - акумулатора е зареден... течността за чистачки е зимна.... ::)


Pyrhel

Аз очаквам стария акумулатор на Ц5 да не запали, така че - едни кабели :)) Не ми се сваля да заредя профилактично (blush)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

TourneoRS

Утре ще сменям антифриза, че нещо много черен ми се вижда  :D .Акуто досега не ме е предавало, въпреки че на два пъти го смъквах до нула.  Повече ме притеснява климатика вкъщи дали ще се справи  :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Mondeicho

Важно е антифриза да е о.к като градуси, течност за чистачки и да се надяваме, че няма да замръзне много по вратите. Иначе палим, чистим и си караме... ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

Все пак реших да го сваля и да не се правя на просяк с кабелите. Бутнах го на 6А до утре :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

а защо ми е да паля на -23 :)) мисля да сложа греяната ракия от сутринта

kaloqn

Гледам да ми работи подгрева на задното стъкло :)

Mondeicho

Който има работа ще си кара колата, пък и ми е интересно, на -20 си палеше (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

К.Методиев

Аз мисля, че ще имам много работа. :D

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Dmitarcho

то се прави рпеди зимата още ... пръскам гумените оплътнения по вратите със силикон ;) Да мога да отворя поне .. да помръзна малко вътре .. и като неще да запали - към спирката :)
Ръца Пръца


solo5

Цитат на: Dmitarcho в 04 Януари 2017 22:12:10
то се прави рпеди зимата още ... пръскам гумените оплътнения по вратите със силикон ;) Да мога да отворя поне .. да помръзна малко вътре .. и като неще да запали - към спирката :)

Тюх, да се бях сетил навреме  :))
Успях да отворя само задна лява врата и запалих от раз
Сега седя отзад и чакам да позагрее малко, а ако успея да отворя предна лява ще е приказка.


Pyrhel

Днеска успях да запаля с 4 изгорели свещи... Обаче не можах да изляза от снега без чужда помощ - имаше навял сняг до прозорците, та пак фейлнах, бутАха ме, дърпАха :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

G_o_c_e_v

Аз не правя нищо специално по колите освен зимна течност и зимни гуми. Нафтата е от обикновената, свещите са здрави. Въртя и паля. От 8 години нямаме кола, която да не запали зимата, седят на вън не са в гараж.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

sa6ster

А как си сменяте крушките..
Преди две седмици ми изгоря лявата.. ама тогава не беше толко студено.
Днес дясната (явно имат горе долу еднакъв живот гадините), ама на минус 10 си е веселба.
Довечера ще ходя да разглеждам моловете.. да се постопли колата малко.. и да се захващам

Pyrhel

Цитат на: sa6ster в 09 Януари 2017 09:34:04
Довечера ще ходя да разглеждам моловете..
Най-топъл е ниво -3 на на Стамболийски, но е платен :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

sa6ster

Цитат на: Pyrhel в 09 Януари 2017 10:00:40
Най-топъл е ниво -3 на на Стамболийски, но е платен :D
Ринг Мола свърши добра работа, в комбинация с обяд и покупка на подарък. Пък и ми е на един хвърлей в обедната почивка.
И най-важното - празен е.. и никой не ме гледа как се мъча да си сложа капачката на фара 10 мин щото не искаше да щракне.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Septerra


Alexi


Bivola

С нашата нафта при тия температури, мисля че поне 80% от дизелите в БГ ще останат паркирани.


jo_jo

аз долях догоре с max motion, като изключим проблемите с акумулатора, досега не ми е замръзвала нафта.