Избор на нов телефон

Започната от moni74, 14 Август 2013 00:28:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

moni74

Помогнете, налага се да си сменя телефона по спешност. Новият съм решил да не е по-скъп от 500лв. Засега се въртя около HTC Desire X, LG Optimus 7 II и LG Optimus 9.
Държа на двуядрен процесор, повечко рам /поне 768МБ/, качествено видео и доста живот на батерията.
Не ми остана време да огледам останалите марки. Но четох, че Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean) има гласови команди за много неща. Мен ме вълнува само гласовите команди в maps.

Давайте предложения, моля.


----------------------------


Marlboro

До 500 лв. с договор или без?

Виж Google Nexus 4, хубави са.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

moni74

Имам да взимам телефон от Глобул до 450лв по техните цени. Та затова горе-долу се спрях на 500лв лимит - тоест ако доплащам да е малко.


----------------------------

К.Методиев

От всичките които си предложил аз бих взел L9-ката, най-голяма батерия, по-голям дисплей, по-голяма разделителна способност на дисплея което е удобство при интернет, Nfc чип, 1гб рам пък има ъпдейт до андроид 4,1,2, видео ускорителя му е един от най добрите на пазара, адрено 200 което е при десайра си е класика от много години което се ползва в ниско бюджетните телефони, реално от към батерия от никой смарфон не очаквай чудеса, ако кара повече от 1 ден значи е страхотен.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

moni74

От тези трите и аз съм се спрял на L9. Но утре ще огледам останалите марки.


----------------------------

mike28

Телефон с андроид, с по-малко от 1 гб рам не вземай. ;)

Добре де, тоя гугъл мапс за какво го ползвате на телефона?

К.Методиев

Ползва се за навигация, от няколко месеца навигацията на гоогле е активна за България, има си както и преди гласово търсена на български и разните глупости, недостатък , че ползва интернет но реално има всичко в навито.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

mike28

Ми специално за навигация, аз бих препоръчал (като един виден специалист  (rofl)) някой от специализираните софтуери - Igo, Sygic и т.н. Струва ми се, че голяма част от колегите тук също ги ползват, надали някой от тях се е сещал за мапса, който с този нет просто не си струва, да не говорим като функционалност и точност на картите, дали е добър колкото горните.
Вариант е телефон с две сим карти, което означава една само за 3G, като сметнем сумата от месечните такси, то излиза по-солено от навигация нисък клас.

Има значение и какъв е телефона. Някои просто са с по-бавен GPS. Разликата в реакцията между старата ми Nokia 5800 и Galaxy Tab 2 е забележима.
И все пак не съм специалист, изказвам любителско мнение, на базата на прочетено по специализирани форуми и личен опит. (fri)

К.Методиев

Нокията която сравняваш е друг клас и години и въобще не влиза при галакси серията по нито един покязател освен слушалка, реално пък сиджика е доста скапано нави иго за България е години напред, имам познати който се занимават само с иго, също така от известно време вече инаме работещ гармин стриит пилот на андроид портната от асус падфона което означава, че вече може да си ползваме най добрата карта за нашите земи на офрм, но за гармина има някой изисквания и гимнастики които трябва да се правят, а относно интернета за навито всеки който ползва смартфон според мен трябва да има интернет пакет които ще му върши работа не само за нави, а и за много други неща, да носиш смартфон без интернет е все едно да си дал 500лв за нокиа с фенерче.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

whaaazp

На толкова мн места нямам достатъчен сигнал да се обадя, какво остава за интернет... А и нета на доста места НЕ става за нищо друго освен за съобщения.

Освен това извън БГ, където главно е необходимa навигация, какво правим ако разчиташ на нета за нави.. Маи по на сметка излиза излиза да си купиш GPS...?


К.Методиев

Защо гпс, винаги може да си качиш и едно иго на телефона с карти за който държави искаш и да имаш всичко в едно устройство, аз лично в телефона имам винаги под ръка иго, навигон и гарминчето от скоро, като също така и навигацията на гоогле, а до скоро можеше да се записват офлаин карти на гоогле навигацията, след последния ъпдейт мисля, че са премахнали опцията поне така четох не съм проверявал лично дали все още става.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

whaaazp

Абсолютно, имах на предвид, че on-line навито е полезно, но не е особено практично...

moni74

#12
Вижте, аз имам нави Гармин за колата. Но на новия телефон искам да мога да ползвам гласовото правене на маршрути, като ползвам maps. Рядко ми се налага, но едно е да кажеш "Варна, площад ...." и толкова, друго е да влизам в менюто на гармина и да пиша буква по буква. А имам и интернет пакет към месечната такса.
Аз нави рядко ползвам, но това ще е улеснение за мен.
Отделно, държа много на двуядрен процесор с повечко рам. Просто защото моя е едноядрен 528 MHz ARMv6 с 384МБ рам и виждам, че не стига до никъде.
Отделно, трябва да усвоя тази сума от Глобул, а и телефонът ми сдава багажа.
LG Optimus 9 е по-стар модел от Optimus 7 II, но:
- дисплей 540 x 960 pixels, 4.5 inches (~245 ppi pixel density) срещу 480 x 800 pixels, 4.3 inches (~217 ppi pixel density)
- памет 4 GB, 1 GB RAM срещу 4 GB, 768 MB RAM
- записва видео 1080p@30fps срещу FWVGA@30fps
Лошото е, че май излизат само с Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), докато Optimus 7 II е с Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean). Не съм сигурен дали може да се ъпне по-нагоре.


----------------------------

К.Методиев


- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

moni74

Не съм фен на Самсунг, но Galaxy S II plus май е по-добър като характеристики:
- 4.3 inches 480 x 800 pixels
- Двуядрен 1200 MHz, ARM Cortex-A9 + 3D видео VideoCore-IV
- Памет 1024 MB RAM, Вградена 8 GB
- камера 8МР с видео 1920x1080 (1080p HD) (30 fps) + втора камера 2МР
- Android (4.1.2)

За него ще доплатя 100лв. Според вас по-добър ли е от LG-тата по-нагоре в темата?





----------------------------

Alexi

за жената вземах такова HTC ,добре бачка машинката бърз е новия андроид е доста барнат

mitakinen

#16
Samsung e едно долнопробно нискокачествена марка правеща само евтини боклуци на не ниски цени. И много лъжат за производителността на техните продукти и обема на продажбите си. Всичко що Самсурник сме имали продължава да доказва, че не става :)
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

К.Методиев

Галакси с 2 плюс е един голям минус, вградената памет е страшно малко реално е недостатъчна за нищо от 8гб реално телефона идва с 6 още 2гб са заети със системни глупости та около 3,75-4гб са за теб, аз такъв телефон не бих взел бягайте далеч от галакси с 2 плюс, ако е галакси втора серия да е само S2.
Да вметна още нещо избягвайте смартфони с под 16гб вградена памет, те и apple се усетиха накрая и спряха да правят 8гб ифони щото паметта е горе долу както я описах преди малко.

Лично аз съм фен на галакси серията но точно този телефон не мисля, че е добър.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

moni74

В такъв случай да взимам едно LG Optimus L9 и да се кротвам?


----------------------------

К.Методиев

Мисля, че по добрия вариант, реално камерата му е малко по малка от галаксито, както и паметта сега загледах че пише вградена 4гб, но пък батерията е чувствително по голяма 2150мач срещу 1650 за галаксито, също така дисплея както и разделителната му способност при Л9 е по добре, най добре отиди в магазина и ги виж двата кой ти допада повече.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


Milcho

За тази цена моя съвет е LG Optimus L9 или ако търсиш по-бърз процесор 4X HD.

Имат си официални ъпдейти до 4.1.2

Аз съм с L9, но варианта с 8mp камера - P768, а брат ми има 4X HD.
4X HD е 720 x 1280, а L9 e 540 x 960 - и двата дисплея са хубави, но първия определено изглежда по-добре.
Другата разлика е в процесорите.
Телефоните са с еднакви батерии и държат доста - при нормалното за нас ползване по 2 дена (аз съм с постоянно пуснат мобилен нет и WiFi, синхронизации, gmail-и, снимки правя....  игри не играя, а брата и той по сходен начин го ползва). Ако повече се човъркат по 1 ден.

В ежедневната употреба аз не виждам голяма разлика в бързината на двата. Ако се пускат обаче много тежки игри и програми избора е ясен.


"по-добре счупен Форд бензин, отколкото здраво БМВ дизел" - Ина Тодорова

moni74

Досега четох в андроид форума и вече съм объркан. Новите телефони са с все по-големи батерии, а издържат все по-малко от старите телефони. Как може нов телефон с малко ръчкане да държи 2-3 дни? Има хора с L9, които след ъп с последния Андроид карат по един ден само... Това не е истина направо.


----------------------------

Alexander

Абсолючтната истина си е. С тези телевизори дето ги правят, ако говориш по него цял ден и нещо го ръчкаш, 1 ден си е постижение :) Аз със iPhone-а много трудно прехвърлям 1 ден, евентуално събота или неделя.
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

mitakinen

Мони имам една Нокийка 6120 - батерията и държи по 1 седмица. Ще ти я подаря. Остави ги тия телевизори
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

moni74

То аз имам черно бяла нокия, неползвана, батерията ще изкара и повече. Ама пустите глезотийки...


----------------------------

Milcho

#25
Цитат на: moni74 в 15 Август 2013 16:02:02
Досега четох в андроид форума и вече съм объркан. Новите телефони са с все по-големи батерии, а издържат все по-малко от старите телефони. Как може нов телефон с малко ръчкане да държи 2-3 дни? Има хора с L9, които след ъп с последния Андроид карат по един ден само... Това не е истина направо.
Батериите си държат, но като го ползваш както си трябва няма как. 4-6 инча дисплей, 2-4-8 ядрен процесор и постоянно пуснат интернет си искат ток. На моя ако му спра интернета и всичко свързано с него съм сигурен, че ще изкара повече от седмица.

Ползвам като втори телефон само за разговори старото ми LG Optimus One и спокойно издържа по една седмица, макар че е с 1500 mAh батерия и на почти 3 години.

Между другото наистина доста хора с L9 и 4Х HD се оплакват, че батерията пада доста бързо след ъпдейт до 4.1. Мисля си, че може би има проблем с някои версии на андроида (нали са различни за различните държави), тъй като например моя и на брат ми телефоните не са за българския пазар и не съм забелязал някакви проблеми.
"по-добре счупен Форд бензин, отколкото здраво БМВ дизел" - Ина Тодорова

ihovahi

Монка, всушай се в съвета на Кристиан - човека разбира от такива неща.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


moni74

ОК, все още проучвам. Един приятел ми препоръчва горещо Alcatel One Touch Idol - с голям дисплей като LG Optimus L9 540 x 960 pixels, 4.66 inches (~236 ppi pixel density); 4 GB памет, 1 GB RAM; голяма камера 8 MP, 3264 x 2448 pixels+ втора 2 MP; двуядрен MTK 6577 CPU    Dual-core 1 GHz; идва направо с Android OS, v4.1 (Jelly Bean)
и ... струва само 350лв в Глобул - тоест 170лв по-малко от LG L9. Не стига че няма да доплащам, ами ще останат 100лв да взема някакво телефонче за сина, че ще е 1 клас наесен :)
Не ми е ясен откъм батерия:
Li-Ion 1800 mAh battery
Stand-by    Up to 415 h (2G) / Up to 410 h (3G)
Talk time    Up to 7 h 10 min (2G) / Up to 3 h 30 min (3G)


----------------------------

К.Методиев

С този алкател съм има допир два пъти нещо ужасно за работа беше със стоковия си ром, не ми хареса грам как се държи, и да моя телефон едва изкарва ден, но винаги има активни връзки интернет и разни такива глуспоти, не стойте в заблуда, че 8 ядрения процесор е с по голямо потребление на енергия точно целта на повече ядра е да работят само едно или две когато останалите не са нужни, така се пести батерия.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

hotblooded

 Някои има ли LG Gpro 2 или да знак къде го има наличен?