От коя бензиностанция да зареждам?

Започната от Pyrhel, 17 Септември 2011 11:59:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

saggy

Този с ламборджините явно за чипа се е редил. :)


Жоро Петков

Не, че нещо, но в КРУИЗ са едни от най-малко кръщаваните горива.
На мотора карам само с 99+ техния и при 2 отваряния на двигателя за настройка на клапани майстора ми каза, че двигателя е като нов.
Сега на Мондеото сипвам или там или на Кристал (Софийска е не знам дали я има другаде) дизел и никога не е имало тракане пушене или каквото и да е.
На големите бензиностанции в цената на горивото и влиза това, че самата бензиностанция е като малък мол - аз да зареждам ли съм отишъл или да пазарувам?

ivchotr

Този майстор главата ли е свалял на мотора, когато е регулирал клапаните, че да види какво му е състоянието вътре?

Жоро Петков


ivchotr


Alexi

може човека да държи на клиентите си и да не налива незнайни бози ,но такива са единици ..

Жоро Петков

Цитат на: Alexi в 07 Юни 2021 15:21:21
може човека да държи на клиентите си и да не налива незнайни бози ,но такива са единици ..
При моя човек е факт.

По темата да споделя, че съм изключително доволен от добавката на бардал за дизелови коли - BDC.
Зимата слагам 4 капачки, лятото 2 на пълен резервоар. Оскъпява с около 1-2ст/л, но според лични наблюдения има някаква полза.
Зимата сипах скъпата нафта на ОМВ и единственото, което направи е да ми вдигне разхода. С обикновена от круиз или кристал с добавка е повече от чудесно.

zz_stefanov

Преди ромпетрол, сега Бенитта.
Те твърдят, че продължават да внасят от Румъния.
Нов газаджия съм и от колеги съм чувал, че не лъжат с газта. За сега нямам проблеми.
Напълних една бутилка от провадийския Петрол и веднага ми щтръкна по висок разход в таблицата.
Наблюдавам ги изкъсо :)

ADiDimitrov

Колега Стефанов тоз бял дзвер от снимката газифицира ли го или е още на бензин?

zz_stefanov

Газиран е от 2400 км. Благодаря. :)


ADiDimitrov

Цитат на: zz_stefanov в 22 Юни 2021 08:27:32
Газиран е от 2400 км. Благодаря. :)
Ако не е тайна как е разхода чисто градско в Варна?

zz_stefanov

Напоследък карам малко в града, та не го следя отделно.
До момента за тези 2400км ми е средно 9,26 л/100км с включен климатроник. Това е по касовите бонове.
При теб как е. :)

ADiDimitrov


При теб как е. :)
[/quote]  Ами чисто градско от 12 до 14, много е относително, често карам на къси разстояния в трафик или кибича на място на климатик. Извън града 9-10, но съм нервен шофьор и рядко карам под 130. Сега започнах да зареждам на Круиз в Варна, да видим как ще е 😉

zz_stefanov

И аз очаквам чисти градско да ми е около 12. Засичам я и между две зареждания, но не го вземам в предвид, защото усещам, че различните колонки изключват на различно ниво в бутилката, та и приемам само разхода усреднено дългосрочно.
Водя го в една екселска таблица. Още не мога да свикна, че трябва зареждам на по малко от 350-390 км.

ADiDimitrov

За да не си играеш с екселска таблица, си инсталирай на телефона Motomoshi и въвеждай там, само си смята всичко  ^-^

Жоро Петков

за Андроид използвах Fuelio.
Изключително лесно удобно и ти можеш да си направиш back-up в интернет.

Vesel

Преди 2-3 дена заредих от варненския Круиз, но се оказа, че там чиповете не важат. Добрата новина е, че отстъпката е включена в цената и при масова цена на дизела 2.16-17 там беше 2.00. Изглежда ще се конкурират по цена на първо време с Марешки, къде беше 2-3 ст по-евтино. Но от към качество мисля, че печелят.

ADiDimitrov

Ами след две поредни зареждания на Круиз разход 12/100 Сравнение при бате Марешки 14/100 . Мисля че ме спечелиха  8)

ivchotr

Пробвал ли си бензина и най-вече газта на Еко?

Alexi



ivchotr

Аерото не знам дали го ползва някой, но обикновеният им е добър.

Жоро Петков

Един път сипах и освен, че беше 50ст по-скъпо друга разлика никаква не усетих.

Ozzie

Зимата заредих два пъти от скъпата нафта на Шел, 'га беше на прИмоция (на цената на обикновената). Разлика и аз не усетих, може би, 'щото колата тогава я карах само градско.
Както каза един водещ (германец) по един автомобилен ТВ канал (пак германски)- ползата от скъпата нафта е само за търговеца.  (tooth)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Petar 1966

Колеги, тази сутрин нафтата е 2,73 !!!
Нефта толкова ли поскъпнал?В петък беше около 100$!Май войната в Украйна им дойде дюшеш! Преди време когато горивата бяха към 2.20-2.30лв.почнаха протести, и нещата се промениха!
Май е време...
Животът иска жертви,но няма да сме ние!

ivchotr

Тя поевтиняла, ве :D  Вчера беше над 3 кинта.

Ozzie

@Petar 1966
В четвъртък съм заредил на 2,50 лв. за литър дизел на самообслужването на Петрол. На същата нафтостанция, вече в събота - 2,63 лв./л. Цената е след приспадане на 5 ст. отстъпка. Войната май си им дойде дюшеш на някои хора.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Pyrhel

Зависи колко ще продължи, нагласата ми беше да видим цени около 4-5 лв/л
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

Спекулата някак си не се връзва с пазарната икономика. Макар, че някои в момента точно това правят. Обаче при пазарната икономика имаш избора и да не купуваш. Дето викаше онзи преди време - за Бога, братя, не купувайте!

Petar 1966

Така е! Гориво да не купуваме, храна...
И направо да лягаме и да мрем!
Животът иска жертви,но няма да сме ние!

ivchotr

Докато ти надуват цените спекулативно и ти им купуваш стоката, ще те бръснат на сухо. Няколко дни ходене пеш хем ще се отрази здравословно, хем има шанс на някого да му светне ламБата в главата.