Кой е най-добрият browser за вас?

Започната от Bobi, 13 Август 2012 20:44:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Кой е най-добрият browser за вас?

Google Chrome
26 (43.3%)
Mozilla Firefox
21 (35%)
Opera
6 (10%)
Internet Explorer
4 (6.7%)
Safari
2 (3.3%)
Друг
1 (1.7%)

Общ брой гласове: 60

Bobi

По принцип на компа си имам всичките браузъри. Дълго време фаворит ми беше  лисицата, но версиите им след 2010 нещо спряха да ме кефят и започнах да се оглеждам за нещо друго. Тъкмо бяха пуснали Chrome и след 1 ден опити с него го повиших на браузър по подразбиране  :)) . Нямам намерения да го сменям в скоро време.


Dmitarcho

Напълно подкрепям. Моята история с браузърите е абсолютно същата ;)

п.п. За какво се ползва IE ... да си свалиш Google Chrome  (happy) :P
Ръца Пръца

Bobi

TourneoRS, ти ли запали фитила с IE :D ?

Dmitarcho

Може да е скрития ;) Който каквото му е удобно ;) И аз познавам доста хора който ползват IE  ... чудя им се на акъла - честно ;)
Ръца Пръца

Alexi

ползвам Мозилка от години ,проблеми нямам .. Хрома го пробвах като излезе ,нещо не ме грабна по новите версии не съм ги пробвал ..

TourneoRS

В началото беше ИЕ , по някое време минах на Мозила , но миналата есен започна много да крашва , беше ми писнало и я изоставих  :D . Сега пак съм с ИЕ , Хром не го използвам защото не ми допадна , едно на ум имам с него голям клюкарник е .. мъти гьола с жабите  :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

escobar

Firefox. Най-много съм му свикнал.

AlexanderBozhinov

В началото много харесвах Опера(много добър браузър) .След това бях с Лисицата,но в последно време адски много ме дразни скролинга.В момента съм с Хром,който е значително по-бърз и изчистен от лисицата.

Vas

Почнах с IE, после Мозила, а от около година съм с Google Chrome. Доволен съм за сега
А пак тези другите не съм ги ползвал

escobar

Аааа, имаше едно Netscape. Беше много силно, преди 15 години.


Bobi

За мен тенденцията е, че в близките години интернета като цяло ще се върти около Гугъл. Кофти, но е факт...

форд мк2

Цитат на: dmitarcho в 13 Август 2012 20:48:00


п.п. За какво се ползва IE ... да си свалиш Google Chrome  (happy) :P

Това много ми хареса, но е абсолютно вярно  :D Дано не го "повредят" в развитието му, както се случи с фаърфокса.

Pyrhel

Боби, трябваше да сложиш "нито един" :D
Всички графични браузъри станаха лайна. Без извинение... Отделни процеси за всеки таб, отделни процеси за всеки плъгин, за всеки флаш плеър - прекрасно. Но толкова неоптимизирани откъм памет... А пък ако няколко дена не ги рестартираш - леле майко!
Може би около 6 години ползвах Firefox докато в един момент с го омазаха тотално. Прекалено дълго време изкарах в агония, защото ядеше безумно много памет, която не освобождаваше при затваряне на табовете. Тръшках се да мина на Хром, защото не знаех, че вече всички онези благи допълнения като FireBug, AdBlock, MeasureIt и т.н. са портнати. Така минах на Хром. Доста му се накефих, хубав перформънс, ама и той нещо почна да ме дразни... Та искаш да знаеш кой е браузърът, който най-много ме кефи? Links >:D

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Drake

Цитат на: Pyrhel в 15 Август 2012 00:10:21
... Links >:D
Lynx е доста сходен конзолен браузър, но поддържа кирилица и цветове



Pyrhel

ХАХАХАХА!!! Ааааа, супер, ще има война links vs. lynx!

Lynx не ми върши работа, защото не може да парсва javascript, не поддържа фреймове и не мога да даунлоудвам с него :P  Нещо за картинките да кажеш? :P
Добре де, признавам ви там ipv6-то :D

ПС: радвам се, че има и други не-windows-изирани (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

amplified

Новото сафари откъртва откъм респонс тайм и никакъв лаг.
Май и рамта не тече като чушма като предишното.

Danchev

И аз чух добри неща за него и рекох да го пробвам ... те пък го направили да не върви за бозицата >:(
Иначе си ползвам IE8, просто малкият мек браузър адски много ми допада като интерфейс. За голямо съжаление от МС издъниха 9-ката като вече няма опция за изключване на Cleartype-a ... а тоя шит както обичам да казвам е отвратително решение за несъществуващ проблем :D
Мозилката ми е дървена, Хрома освен че е клюкарник е отвратително грозен, Операта вече не е нищо особенно. Заради Cl-T IE9 отпада напълно като вариант и направо незнам на какво ще минавам скоро време, че осмицата е дърта вече :(
How about a magic trick?

Bobi

Ще трябва да направиш компромис с бозицата или с някой от другите браузъри :)

TourneoRS

Цитат на: amplified в 15 Август 2012 02:01:57
Новото сафари откъртва откъм респонс тайм и никакъв лаг.
Май и рамта не тече като чушма като предишното.

Сега ще ме накараш да го пробвам   8)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

amplified

Да, новото Сафари не получи ъпдейт за бозата  :P


Alexi

така както сте хвалили хрома реших да пробвам вчера последната версия .. ок ,импортва си всичко от Мозилка лесничко .. ама .. първа греда .. по никакъв начин не можах да накарам сертификата ми за онлайн банкиране да заработи .. сложен си е както трябва наличен ама не се приема от сайтовете .. пускам го днес хрома-гол ! няма фаворити ,нищо не се помни от настройките .. до тука бяхме :))

Bobi

 ??? Как да не помни фаворити и няма настройки???

mitakinen

Заради банковите сертификати съм на IE и много добре си работи. ИЗбягвам всичко що е свързано с Google, че тия са най-големите шпиони
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

mike28

 Карам с Waterfox (ужким по-бързата 64 битова версия на лисицата) и съм доста доволен. Навремето и аз почнах с Netscape, минах за кратко през Операта, но вече бая години съм върл фен на лисичката. Глезотийките, дето ми ги предоставя ги няма в такова количество при другите браузъри. С хромето така и не си допаднахме. На тела съм с мини Опера и нямам грижи засега.

ihovahi

Айде и аз на всяка манджа мерудия да се запиша :)

Ползвам с годни Firefox и съм много доволен.

Само да кажа, че Chrome-то ползва настройките на IE и ако сте в домейн и имате рестрикции за достъпа до определени сайтове познайте ако ползвате Chrome... :)

Който фôрка "майстор" си нахôда!


_bioHAZArd_

Доскоро стоях на Firefox, заради един плъгин който го нямаше за хром. Сега вече излезе и се мигрирах мигновено. Просто ми писна от влаченето на лисицата, тя напоследък рамта я няма за нищо. От време на време ползвам и ИЕ - някой от нещата на Майкрософт работят само там.

hitrata_lisi4ka

Ама стига сте плюли по лисицата бе :D

Аз съм с хром и съм много доволна, защото всичко ми е свързано с акаунта в гугъл. Освен това много ми харесва, че може да разпъва прозорците за писане, може да си го направя розовко и освен това помни много неща. Единственото, което спря да помни, след последния ъпдейт е, като пиша нещо и ако без да искам дам назад, като се върна на страницата написаното е изчезнало. Не знам как да го оправя, а не видях настройка за такова нещо.
Искам нещо русо, може и метла!

amplified


Bobi

Internet Explorer 10 - най-големият шит, правен някога. EVER!!!

mitakinen

Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки