Зимни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 17 Септември 2011 02:04:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bobi

Да започна вечната тема  :D . За тази зима съм заложил на Michelin Pilot Alpin PA3 на размер 205/50/17 . Отзиви - догодина  :)


petermitkov

Аз миналата зима заложих на гума среден клас Vredestein Snowtrac 3



Бяха първи в класацията на АутоБилд за 2010 година за 14 цола.
Много тиха и сигурна гума на сняг, дъжд и на топъл асфалт.
Определено пак бих си купил такива - иначе на мондеото съм с по-лоши зимни гуми от тях според тестовете - Gislaved EuroFrost3
sapienti sat

Pyrhel

#2
Maloya е нещо като дъщерна фирма на Вредщайн. Цените им са доста по-надолу, а и повечето модели имат доста сходни шарки. Mиналата година сложих най-високия клас на Малоята за зимна гума (креста 300). На сняг доста копаеше ;D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

petermitkov

Преди да си купя Vredestain-a карах Maloya Cresta 200


Карах я две зими - на сняг и киша е много добре но на мокър асфалт беше зле - нещо типично за зимна гума.
На третата зима изведнъж стана като пластмасова и сцеплението рязко се влоши, хем че гумите нямаха никакво износване.

Моделите на Maloya са произведени от Vredestain и ползват техни шарки. Просто са позиционирани в малко по-нисък клас и затова са по-евтини.
sapienti sat

petermitkov

Цитатиначе на мондеото съм с по-лоши зимни гуми от тях според тестовете - Gislaved EuroFrost3

Taкааа взех за тези гуми железни джанти 2-ра упортреба в перфектно състояние от Мондео англичанка по 45лв. броя + оригинални тасове по 10лв броя (единият има леко отчупено) + 16 гайки по 1.5лв броя (много скъпи ми се виждат в МП колко ли струват)
sapienti sat

Alexi

#5
аз карам с Vredestein Snowtrack 2 ,много сносна гума само цената и не е сносна :)

а вече има и Snowtrack 3

Bobi

Някой от вас чувал ли е за нано-лакове, които се нанасят върху летите джанти и ги предпазват през зимата от ожулвания ?

petermitkov

Хммм за джанти не съм.
Но ползвам Нано вакса на Сонах http://www.sonax.com/Car-Care/Products/Exterior-Paintwork-and-Chrome/(so)/3/(node)/12779/201200-SONAX-Xtreme-brillant-wax-1-NanoPro - с две думи - всичко е реклама и ваксата не е по-добра от най-обикновенна карнуба вакса без "Нано". А да има вакса предпазен ефект върху джантите съм меко казано силно скептичен - освен някакъв плацебо ефект.
sapienti sat

Alexander

Аз търкалям едни Michelin Primacy Alpin, сега ще им е трети сезон! И съм много доволен от тях, добре балансирана гума е! И на сняг и на сухо е ок! Само цената е малко височка.. При размер 205/55/16 бяха 220 лева бройката с отстъпка..
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

Artur_111196

#9
Аз миналата зима я избутах на Унироялки  225/40/18 и що годе съм доволен като се има в предвид че фрикцията на шпера замина и останах "отворен" не се налага много да ме бутат...         


Vas

Като взех колата беше с 4 чисто нови Дънлопа като дойде зимата ще ги видим дали стават за сняг

escobar

Аз изтъних със зимните гуми и скочих на Sava Eskimo. Навсякъде се качвам, никъде не съм видял проблем - зимата джиткам главно из София и доста рядко извънградско.
Тази зима се очертава мека, но да видим.

Alexi

Цитат на: Vas в 21 Септември 2011 18:33:32
Като взех колата беше с 4 чисто нови Дънлопа като дойде зимата ще ги видим дали стават за сняг
ако са wintersport 3d - много добри гуми произвеждат се с леки модификации вече 6-7 години .. изобщо за мене Дънлоп е идеалния баланс между цена и качества летните ми SP9000 с които взех колата и бяха на 1 сезон се оказаха уникално добри гуми много устойчиви на изкривявания ,имат борд ,хем са меки хем пробега им е доста голям и на дъжд са добре ,тихи са ,отлична гума от високия клас на Дънлоп

Polly

За 3 поредна зима Фиестата ще е с Michelin Alpin 3. За тези гуми мога да кажа само хубави неща. Освен това за разлика от Continental летни, с които я купих от Мото Пфое е доста по-тиха и "стъпва" по-меко на пътя.
Добри впечатления имам и от Gislaved Nord Frost3 /преди да започнат да го произвеждат в Румъния/ на лед колата вървеше перфектно и предвид факта, че колата беше и с автоматична скоростна кутия спирането само със спирачка не се забелязваше, единствения недостатък беше че на кал не бяха толкова добри, за разлика от Michelin-а, който и на кал се държи перфектно.
Името няма значение...
                                  Важни са ХОРАТА, които седят зад него!

Jumper

Поредната унищожена марка хваната от братя по социализъм. Вечна им памет на Гиславед - сега освен да си ги купувам директно от Швеция...

Jumper

Ето един мой текст от преди 3 години:

И така миналата седмица посветих един цял ден на купуване на джанти и гуми. Естествено с интересен резултат, който ми се иска да споделя. За един ден прегледах над 30 магазина и какво открих. Когато става дума за джанти 99% от магазините работят с каталога на МотоЕксперт. И естествено защото аз първо при тях бях проверил и знаех, че не им работи склада с искрено удоволствие ги гледах как звънят на МотоЕксперт и им казват, че склада не работи. Положението е едно-към-едно за всички размери от 13 до 18. На каква мисъл ме навежда това: защо да си купуваме джанти от някой дето ще ги купи от МотоЕксперт? Директно при тях - на Горубляне! Проблема е, че са леко грубияни... и не трябва да се отказваш, а да разпитваш като идиот. Аз си водех гаджето и атакувахме в екип. Аз питах конкретно, а тя като блондинка "Вижте ми колата от вън е, не знам какви джанти ми трябват". Значи джанти намерих, като бих искал да кажа, че най-осведомен се оказа един пич на Симеоновско шосе (НО НЕ ВЪВ ФУЛДА-МОТОЕКСПЕРТ) а срещу Макси хотел-а. Там има някакъв магазин и гумаджийница... Тоя дето отговаря е номер 1. Веднага каза и модела джанта и ВСИЧКИ технически параметри! Е скри ми шапката.
По въпроса за гумите: никага, АМА НИКОГА няма да стъпя в ДИАНА. Ебаси отношението, ебаси! rotcol.gif Не стига, че никой не говори с теб, след като си зададеш въпроса може да си отвисиш докато някой ти отговори! И ми били сертифицирани по ISO 9001! Дрън та пляс - отношение към клиента! Марките гуми при тях се съхраняват ОТВРАТИТЕЛНО! Нахвърляни, горе долу на купчинки... А това да са подредени, да не си тежат... да не се сплескват... ЗАБРАВИ! Питаш какъв е ДОТ-а и те те гледат като извънземно, проверяват 30 минути и О ИЗНЕНАДА! от 2006! Честито! Освен това в не малко от магазините, където отидох звъняха на Диана имат ли гумите... Без коментар! Ауто Тайърс си пазаруват от Бояна Груп. Установих го като поръчах едни гуми, капарирах ги с условие да са с ДОТ от 2007 и да са нови. Дойдоха от 2006 ЯНУАРИ и употребявани на цена като нови! С камъчета в тях! И като казах това на продавача, той казва "така ли? ами случва се!" БЕЗ КОМЕНТАР! А след това отивам в Бояна груп на ботевградското и Гиславед-а дето го бях гледал току що го донесли преди мен и ми стана адски смешно! Века тайърс - много любезни - ама основните им доставки са от Диана и Бояна груп. За другите доставчици: МАРГЕЛ - най-накрая от тях купих и ме е яд що не започнах от тях! Гумите от юли и август 2007 ВСИЧКИ марки и перфектно съхранявани. Наредени по не повече от 5 на колонка (обикновено по 4) с разделители, обмазани фабрично, сухо и нормална температура, че дори и климатик имаше помещението. За Бояна Груп - готини пичове и в двата магазина дето ходих (на орландовци и срещу маргел на ботевградското). Избора им не е огромен ама виждаш пипаш и питаш за всичко... Пък и работят като фурии! Понеже зимах за гаджето взех Мишелинки Алпин А3 от Маргел, ама на мен си ми харесаха и Континенталките и Бриджстоуна. Фулдата тая година е по твърда от миналата и като цяло е по-тънка гума. Тойо пак са направили по-скапана от миналата година гума ама си им е добра зимната. Нокиан-а е хубав ама добрия модел е скъп... Пирелките зимните въобще не ме грабнаха...

Е стига толкоз.

Важен извод: за джанти в МотоЕксперт
Важен извод: за гуми в Маргел или Бояна Груп

Не се сърдете, ами ако искате проверете, аз навъртях за един ден 150 километра по София и това са моите изводи.

Alexi

по нашия край Примекса са добри ,има много неща на склад ,пресни ДОТ-ове ,в цената влиза монтаж и баланс а ако се пазариш смъкват по 10-15 лв на гума понякога

G_o_c_e_v

И аз да обадя за PointS WinterStar. Първата година изкарах с гуми втора ръка, добре се държат на пътя, не са шумни и са на прилични цени. Втората година си купих нови и сега пак ще ги сложа :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

petarrs

Миналата година с тези http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/w440/18560-p-52386.html. От примекс ги взех за по 88 лв броя. Доволен съм. Тази пак съм с тях


beware of the monster

yoshi

Ето ги и моите зимни гуми:


Надявам се да са добре.


Bobi

Няма какво да се надяваш.Това е една от най-добрите зимни гуми! Единственият и минус ( за мен ) е , че не ми харесва шарката  :P

Bobi

#21
Вече са известни и победителите в тестовете за гуми за зима 2011/12. Ето и списък с челната петица силно препоръчвани гуми:

1.  Goodyear UltraGrip 8


Наследникът на победителят от миналата година - Goodyear Ultragrip 7, който продължава традицията на предшественика си, побеждавайки в първите 2 европейски теста.Още по-добър, Ultragrip 8 силно се препоръчва за средни размери и семейни автомобили

2. Dunlop SP Wintersport 4D


Подобно на Goodyear, Dunlop SP Wintersport 3D, беше водещата в класациите за зимни гуми за 2010, побеждавайки в 4 от 6 теста.Тази година, Дънлоп пусна нова версия - Wintersport 4D, която обещава отличните спортни показатели на предшественика си , но с доста по-добър грип.

3.Nokian WR A3


Nokian WR G2 беше обявен за победител, според ревютата на потребителите, заради оптимизирания си дизайн и отличното си поведение както на суха, так и на мокра настилка.Наследникът му- WR A3 - отново обещава подобрение на  показателите на своя предшественик.За съжаление доставките на този модел ще бъдат ограничени.

4.Continental WinterContact TS 830 P


Най-просто казано, една от най-добрите зимни гуми за "Ultra high performance" коли. За съжаление, доста трудна за намиране, особено в размери над 17+ цола.

5. Michelin Alpin A4


Въпреки че не е най-спортната зимна гума на пазара, Michelin Alpin A4 е отлично балансирана гума, която е силно препоръчвана за семейни коли.


Резултати от тестовете на Autobild за зимни гуми 2011 (размер 225/45/17) : Autobild
Резултати от тестовете на ACE за зимни гуми 2011 (размер 205/55/16 91H) : ACE

road runner

Здравейте и от мен :) Събота съм в Ауто-груп 5 за 4бр зимни гуми BF Goodrich G-force Winter с размер 185/65-15 . Цената с отстъпката ме устройва . Приятел кара със стария модел вече 2 годин един Шаран и е доволен :)

Alexi

изненадата за мен е Semperit Speed Grip 2 ,класирана втора при размер 205/55/16 .. намира се на скромната цена от 160 лв което е на нивото на китайските гуми .. както и преди съм отбелязвал бюджетните марки много се доближиха до премиум марките и като качества ,и като цена ..

Bobi


Alexi

#25
друга изненада е класирането на Nankang на 7-8 място .. непретенциозни евтини гуми явно са се постарали с тях

escobar

В общия случай в България няма чак толкова много сняг и според мен при тестовете е добре да се наблегне най-вече на характеристиката износване. Там Мишлен, по мои наблюдения, са много напред в материала.
Тая зима няма да има сняг в София! :-[

Vasilev

Може да пробваш със зимни Michelin да караш лятото, та да видиш как е износването. Предните за едно лято ги докарах на места до гладко, а на места отръфани парчета грайфери. А за задните не ми се говори просто. Реших да ги сложа за предни и с 20 км/ч цялата кола подскачаше. Ходовата повърхност им беше станала вълнообразна и бях като Флинстоун  (rofl) .

Bobi

#28
Ето и черешката на тестовете : ADAC

175/65/R 14 : Link

195/65/R 15 : Link

Хайде на Семперитааа  :D

Alexi

Семперита е гумата която бих си купил ако имах нужда от зимни .. добро класиране много сносна цена ( наполовина на континентал )