Идиотите на пътя!

Започната от BIGFORDFAN, 22 Септември 2011 23:35:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Artur_111196

Мани ги Турците, тоя нашия е трениран и е от "ПеУник" ....   То нали знаеш поговорката " Във всяко стадо си има и мърша", а Турците и Гърците най много катастрофи правят, като почнеш от тировете, рейсовете и накрая завършваш с микробусите и леките коли....  Като им гледам върволиците за "байряна"  карат със 160 - 180 броня в броня и често не достигат крайната точка а стават на консерва...


Bobi

Вече съм крайно враждебно настроен към всякакви ТИР-ове. Снощи пътувам до Капитан Андреево и някъде около Поповица ТИР изпреварва ТИР на завой без видимост с непрекъсната осева линия. Резултатът е : Боби в канавката, две изкривени джанти, 50 лв за изправяне и загубени няколко часа. Да има таковам майката, разбираш ли.... За малко да ме няма...

Alexi

много неприятно .. имал съм подобен случай само че без щети .. а вчера се наложи да прескоча до Добрич по накъсничко ,малко преди Добрич някакъв бек зажулил китайския ксенон и изпреварва срещу мене ама нещо не прецени дистанцията ( то и аз си карах 120 де ) че се разминавахме 3 коли на по 1 боя  :-[

AlexanderBozhinov

Снощи към 22 ч някъде на бул.Сливница аз и приятелката ми бяхме свидетели как една женичка караше фокус(бял,лизингов, може би 2008-2010) без фарове. Свирих , прецъквах светлините , ама тя определено не стопляше . Такива какво да ги правиш ?
А днес на Алабин 34 бях свидетел как жена излиза от парко място с Опел Вектра, пред нея имаше една микра , ами тая сладурана направо му взе здравето на микрата , то не беше удряне , то не беше блъскане , имах чувството ,че иска да се качи върху него(а вътре на жената и беше смешно,защото постоянно я удряше,независимо от маневрите,които правеше.А повярвайте ми място имаше колкото си искаш . )  . Както и да е дойде един чичко , отвори и вратата и и изплюща 2 адски шамара,при които тази направо припадна . В крайна сметка човекът и изкара колата и я накара да си ходи :)

Artur_111196

Цитат на: Bobi в 01 Декември 2011 17:29:51
Вече съм крайно враждебно настроен към всякакви ТИР-ове. Снощи пътувам до Капитан Андреево и някъде около Поповица ТИР изпреварва ТИР на завой без видимост с непрекъсната осева линия. Резултатът е : Боби в канавката, две изкривени джанти, 50 лв за изправяне и загубени няколко часа. Да има таковам майката, разбираш ли.... За малко да ме няма...
                               ;D ;D ;D

Bobi


Pyrhel

Сега се сетих да покажа 2 снимки:


Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


zliqiliq

Днес карах зад една мацка с една Тигра от единия край на Казанлък почти до другия.Не е създавала предпоставки за ПТП жената ама по-идиотско каране съм виждал само в нета :D.Нямаше дупка която да не се опита да избегне и да се натрее доволно в нея. (hammer)

Bobi



viksata

 :D

Направо поствам коментара на един пич по повод Камаза:


"Това не е военнен КАМАЗ, това е Камаз направен за РАЛИ ДАКАР, най-голямото оффроуд състезание на планената, той е постоянен шампион, двигател от Фолксваген(най-големия им двигател, турбо-компресор) Просто е машина..."


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Pyrhel

Днеска се забавлявах сутринта, на Орлов мост зад мен имаше рейсърка - женица с някакво малко кенефче. Какви псувни и средни пръсти приех, че пуснах рейс на градския транспорт пред мене... Напуши ме зверския смях... Мина отдясно тя през бус лентата с натиснат клаксон и приказки за някакви майки :D Май повече я издразних като не можах да спра да се хиля (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

petermitkov

А там не е като да няма камери които да гледат в бус-лентата :) :)

A и според правилника автобуса е с предимсто като тръгва от спирката.
sapienti sat

supertorr

Цитат на: Pyrhel в 02 Октомври 2012 13:26:28
Май повече я издразних като не можах да спра да се хиля (rofl)
А не може така, да се смееш на хората рано сутрин в задръстването. ;D

Pyrhel

Според мене тия камери там са за трафика, не следят нищо... В бус лентата има същата колона както и в другите 2 ленти... Само понамаляват леко на спийд камерата.

Цитат на: petermitkov в 02 Октомври 2012 15:20:10
A и според правилника автобуса е с предимсто като тръгва от спирката.

Dafaq? :)) Това за сефте го чувам... И какво излиза, че както автобуса е в отбивката за спирка, ако излезне и ме удари - аз съм виновен? Това не ми се вярва, може би трябваше да прочета правилника като взимах книжка... ;D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Това с пускането на автобус, потеглящ от спирка, е вярно. Задължен си да го пуснеш. Ако някой те прасне, сухаш дупата :D

Alexi

аз съм питал преди време инструктор специално за това .. каза че няма такова нещо

Bobi

Чл. 132. Водачът на пътно превозно средство е длъжен да намали скоростта, а при
необходимост и да спре, за да позволи на пътните превозни средства от редовните линии за
обществен превоз на пътници да извършат необходимите маневри, свързани с потеглянето им
от обозначените спирки. Това не освобождава водачите на пътните превозни средства от
редовните линии за обществен превоз на пътници да вземат необходимите мерки за
безопасност.

Alexi

мда де т.е. ако те удари той ще е виновен аз така го тълкувам

Bobi

Аз пък го разбирам, че си длъжен да намалиш и при необходимост да пуснеш автобуса да потегли от спирката.  Кое е в крайна е правилно?


Danchev

Това е като оня виц дето бакшиша минал на 2-3 светофара на червено ... а на 4-тия спрял на зеленото щото имало и други джигити като него :D
Та ти си длъжен да дадеш път на хафтобуса, ама и оня трябва да си гледа огледалата ... не да тръгва още на отоворени врати.
Ако автобуса е започнал да потегля и ти го засечеш лошо за теб ... ако ти се разминаваш с него и той те засече ще има чесане на глави.
How about a magic trick?

Dmitarcho

#51
Ако е пуснал левия мигач - си длъжен да го пуснеш ! Глупаво е измислен закона, но е така. С предимство са като потеглят от спирките с пуснат мигач. А колко ги ползват тея мигачи - е отделен въпрос ;)
Ръца Пръца

Danchev

Да това имах предвид ако видиш мигача по закон ти трябва да чакаш, последната част от текста предполагам е ако ти си му насредата и той го цъкне и отлепи мъжката.
How about a magic trick?

Радко

Ръчките на мигачите на някой са от пластмасова тръбичка на химикал залепена така, че ... ако "свърши" химикала дали се ползват е друг въпрос  :D

BIGFORDFAN

Цитат на: dmitarcho в 02 Октомври 2012 18:57:28
Ако е пуснал десния мигач - си длъжен да го пуснеш ! Глупаво е измислен закона, но е така. С предимство са като потеглят от спирките с пуснат мигач. А колко ги ползват тея мигачи - е отделен въпрос ;)

Е с десния мигач трудно ще го пусна да излезе от спирката  :))

Dmitarcho

Подробности ;) Объркал съм се е ;) Толкова се въодушевявам като пиша .. че не гледам какво пиша :P :P :P
Ръца Пръца

BIGFORDFAN

 Аз пък си помислих че си израснал в UK  :P

Alexi

те и в Индия са с обратно движение ;)

tropper

Много често съм виждал автобус от редовните линии на ГТ в момента в който влезе в спирката и отвори вратите да стои с пуснат ляв мигач, докато пътниците слизат или се качват. Да не говорим че се опитват да влезнат в джоба на спирката в не повече от 10% от случаите...

Та липсата на култура е двустранна...
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

viksata

Цитат на: tropper в 03 Октомври 2012 11:27:29
Много често съм виждал автобус от редовните линии на ГТ в момента в който влезе в спирката и отвори вратите да стои с пуснат ляв мигач, докато пътниците слизат или се качват. Да не говорим че се опитват да влезнат в джоба на спирката в не повече от 10% от случаите...

Та липсата на култура е двустранна...

Така е братче, ма те го правят, защото иначе никой не ги пуска,а те гонят график. Няма как да чака 5 мин да се включи ;)


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"