Форд Куга 2012, 2.0 дизел163 к/с

Започната от Красимир Вълов, 20 Юни 2021 10:23:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Красимир Вълов

Здравейте колеги, бих искал да попитам къде се намира отвора за блокиране на маховика. Обикновено е 8мм. За да се смени ангренажния ремък трябва да се блокира маховика. Може ли някой да ми каже къде се блокира маховика на този модел Форд Куга? Предварително благодаря за мненията!



ivchotr

Сигурен ли си, че се блокира маховикът? На Форд обикновено се блокира коляновият вал.

Наско

Да, блокира се маховика. Най - отдолу на кожуха  от към картера има отвор в който се пъха фиксатор. Важно е обаче да се докара отпред на белезите на шайбите и тогава се фиксира. Също е важно и фиксатора да е много точен по диаметър, а не някоя подходяща бургия / най-добре оригинален/, защото при смяна на ремъка може да избяга зъб.
Закования с чук винт, държи по-добре от завинтения с отверка пирон !

Красимир Вълов

Вие споменавате отдолу към картера, в предната част или от към кардана. Аз видях под стартера една пластмасова капачка, но дори и със свалена прикрепяща гайка само леко мърда но не можах да я демонтирам. Бихте ли уточнили моля. Благодаря!

Наско

Колега Вълов, изгледай това филмче.          https://youtu.be/rd3fen4M0FM
Признавам че малко прибързано те насочих къде се слага фиксатора, но така е на Fusion. А Kuga е друга бира. Надявам се да съм бил полезен.
Закования с чук винт, държи по-добре от завинтения с отверка пирон !

Наско

Колега Вълоооов, какво стана,  намери ли дупката където да мушнеш ?
Закования с чук винт, държи по-добре от завинтения с отверка пирон !

Красимир Вълов

Всичко е наред, смених ремъка и водната помпа.