Vredestein quatrack vs. Goodyear vector 4Seasons gen3 - някакви впечатления?

Започната от To4kata, 12 Юни 2021 15:55:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

To4kata

Взех "новия" Фокус с оригиналните летни мишелинки ... вече на 5 лета. Предвид глобалното затопляне, почти пенсинерското ми каране и малкото км които навъртам годишно /10-12 к./ се замислям за тези всесезонки https://www.tyrereviews.com/Tyre/Vredestein/Quatrac.htm. Чета добри отзиви и се питам дали си струва да ги потъркалям 3 г. примерно?! Някой с опит и преки впечатления? Цената им е 130 лв/ парчето за 205/55/16.

И още малко инфо https://www.youtube.com/watch?v=ij1FusA8Ddw


dimkaraganchev

#1
Нали знаеш, че глобалното затопляне води до нова ледникова епоха? Иначе, карал съм с VREDESTEIN QUATRAC 3. Перфектни гуми за сняг и сухо. Предполагам, че новите ще са още по-хубави.


ivchotr

Първата зима с всесезонки ще е сравнително добре, особено ако няма сняг и си ги взел след лятото. След първото им лято обаче стават опасни за през зимата. Ако са изнамерили формула за каучукова смес, която през зимата стои мека, а през лятото по-твърда, едва ли щяха да си правят труда да произвеждат само зимни и само летни гуми. Или може би от Вредещайн са се добрали някак до свръхсекретната формула на заводите "Г. Димитров", защото там се произвеждаха едни гуми за сняг и пек (rofl) (rofl) (rofl)


To4kata

#3
Или може би тези https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/vsesezonni-gumi/goodyear/vector4s-20555-p-277591.html#reviews. Ето и как се представят https://www.youtube.com/watch?v=RdGwjVzfwx4.
Това също е интересно ...https://www.youtube.com/watch?v=ADvCUwBEhS0 и ме накара да разнообразя темата ...


Alexi



dimkaraganchev

Много-много не обръщай внимание на такива подмятания. Всесезонни гуми има от много, много години и са напълно безопасни за всякакви условия. Изкарват около 40 000 км. Това, че има някои, дето обичат да купуват само скъпи гуми и да ги хвърлят на 2-3 сезона, си е тяхна работа. Все пак, на това му викат постоянен икономически растеж... (rofl)


Alexi

аз съм решил следващите ми гуми да са всесезонни .. зимата карам малко ,а то и сняг не вали последните години ,отделно имам и служебна кола която винаги е с нови зимни гуми ако се наложи да мръдна спешно до някъде .. икономията от всесезонки е доста голяма - карайки ги целогодишно ще се износят преди да остареят ( в момента това не успявам да го постигна с 2 комплекта гуми ,зимните имат грайфер но са стари и опечени и ще ги хвърля в този вид я имат 20к км я не ) .. 2 смени на гуми годишно са още 100 лв на година + загубено време ,опашки и т.н. .. няма да се чудя къде да държа втория комплект ( в момента ми заемат място ) .. та като дойде времето взимам нещо висок клас мишелин ,гудиър и това е


ivchotr

Цитат на: dimkaraganchev в 14 Юни 2021 18:12:22
Много-много не обръщай внимание на такива подмятания. Всесезонни гуми има от много, много години и са напълно безопасни за всякакви условия...

Така, така... Аз съм изправял завой заради всесезонни гуми. В началото на втората им зима, след едно лято и ежедневно ползване на колата. Ефектът беше както с летните гуми през зимата, когато у нас не бяха познати зимните гуми. Просто споделям опит. Не за пръв път по този въпрос. Който иска да го ползва, който иска - да не го ползва. Никой от вас обаче не прави опит да обясни нещо просто - как един и същ каучук съвместява качествата, които трябва да притежават зимните и летните гуми.


To4kata

С какви гуми точно и през коя година? Щото аз познавам хора дето и със зимни гуми ги изправят ...


ivchotr

Не помня марката, но не бяха евтини. Годината е била 2005 - 2006 някъде. Да не мислиш, че са напреднали кой знае колко в магиите от тогава насам?
Всесезонките ще вършат работа, ако зимата не е много студена, няма сняг и не караш много бързо. Ако смяташ да ходиш по планинските курорти, най-добре се оборудвай и с вериги, защото и системите против пробуксуване и разните там устойчивости може да не помогнат. И след всяко лято нещата ще стават все по-зле.


To4kata

Ето и още нещо много полезно https://www.tyrereviews.com/Article/2020-Auto-Bild-All-Season-Tyre-Test.htm. Точно в десятката!
Добро впечатление оставя и Kleber quadraxer 2 на сняг, както в класацията така и тук https://www.youtube.com/watch?v=yo2BC2HQguQ


Alexi

както става ясно от теста ,има смес която се представя прилично и зиме и лете ,но теста показва и още нещо много важно което често се пренебрегва - зимната гума е доста зле на мокро ( а зимата 50% от времето караш на мокро ,не на заснежено ) .. също така е доста зле и на сухо ( може би около 45% от времето ,и остават едни 5% за снега ,освен ако не живееш в планината )


To4kata

Именно, и мисля точно всесезонки да си взема. Така решавам и проблема с 2-ри комплект джанти, че и комплект датчици на вентилите. И като добавим и разходките до гумаджиите 2 пъти годишно, нещата стават ясни. Карам малко по-внимателно и това е. Остава само да си избера ...


ivchotr

Да задам пак въпроса си от по-горе - щом всесезонките се представят във всички условия по-добре от летните и зимните гуми, защо изобщо се произвеждат последните?
И освен това моите лични наблюдения са, че зимните ми гуми се държат много добре на мокра настилка.
Както и да е, ще ми е интересно да видя отзиви след две години за които и да било всесезонки. Най-вече за представянето им в зимни условия у нас, след 1 - 2 летни сезона.


Alexi

отговора е много прост ,за пари .. освен това има и скандинавски държави ( ние сме по скоро тропическа като гледам последните зими ) където като падне сняг отива 6 месеца ..


ivchotr

Така е, ама тук като ти се наложи да караш в сняг, все едно си в скандинавските държави...

Както и да е. Всеки да кара с каквото ще се чувства щастлив. Аз за мен съм си решил. Ял съм хурката на всесезонки и повече няма да си причиня подобни преживявания.


Alexi

не сподели какви всесезонки си карал ,от теста се вижда че има модели които не са особено сполучливи .. аз съм карал Vector и мога да кажа че се държат много прилично на сняг ,а не са най добрите в теста .. между другото с нисък клас зимни гуми на 2 сезона също "ядеш хурката" а гледам че масово се карат гуми в тоя клас ,никой не дава пари за мишелин гудиър или бриджстоун


Жоро Петков

Не е лошо, когато гледате тестове на гуми да обърнете внимание на размерите.
Не се шегувам. Различните размери може да се правят в различни заводи/страни и това пряко влияе на качеството им.
В крайна сметка всеки трябва да си знае за какъв начин на шофиране си взима гумите.
Много малко шофьори могат да стигнат лимита на гумата така или иначе.
Ако караш 10 000км на година и без зор няма никакъв смисъл да си взимаш ТОП гуми.
По-голяма е вероятността някой друг дебил с галоши на 10 години да те удари.


To4kata

Цитат на: ivchotr в 15 Юни 2021 12:50:56
Да задам пак въпроса си от по-горе - щом всесезонките се представят във всички условия по-добре от летните и зимните гуми, защо изобщо се произвеждат последните?
И освен това моите лични наблюдения са, че зимните ми гуми се държат много добре на мокра настилка.
Както и да е, ще ми е интересно да видя отзиви след две години за които и да било всесезонки. Най-вече за представянето им в зимни условия у нас, след 1 - 2 летни сезона.

Изчетох доста отзиви, и в наши форуми, и в чужди, и прави впечатление, че 95% от хората са доволни. Доста добри отзиви прочетох и от хора, карали с такива гуми по 2-3 пълни години, а не само положителни впечатления от почти нови гуми на 2-3-5 месеца. Един пич, живеещ в Чикаго дори твърдеше, че там масово се карат всесезонни, и че много хора дори не знаят за съществуването на зимни/летни ... Ето и нещо негативно, но за другия модел Vredestein quatrac PRO prohttps://www.youtube.com/watch?v=-BVyzH55n3I , това е само на сняг, на сухо и мокро били отлични.

Да, май взех решение https://tiresandparts.net/news/new-vredestein-quatrac-makes-debut-on-all-season-winners-podium/


ivchotr

Ами не помня какви бяха всесезонките. Това беше преди 15 - 16 години, а и направих всичко възможно да ги забравя :D Не бяха евтини със сигурност. 14 цола, ако има някакво значение. От 6 години въртя на моята зимни и летни Континентал. И двата модела се държат много добре на сухо и мокро. Тази зима беше седмата за зимните гуми на печката. Май са Клебер, ама не съм много сигурен, че не я карам аз по принцип. Никакви оплаквания, а в редките случаи в които ми се налага да я ползвам, нарочно я вкарвам в завоите с по-висока скорост, за да я видя как се държи. Ами като залепена е за пътя. Но тя е и по-тежка, което явно си казва думата.
Та с две думи, 7 годишни зимни гуми среден клас се държат по-добре от всесезонки на 1 година. Това са ми наблюденията.


Alexi

по темата ,всеки има право на мнение без обиди


ivchotr

Трил ли си нещо, че до тук не се сещам да е имало обиди?


Alexi



ivchotr

Предположих. Ама оставяй ги поне да ги видя :D


To4kata

Речено-сторено ... през Септември монтирах Vredestein Quatrack и поне засега съм доволен. Но ... съм карал 5-6 пъти на сняг реално. Всъщност за това избрах и всесезонни гуми. Не са шумни, на мокро са екстра /не карам екстремно/, струват ми се и износоустойчиви. Ще ги видим следващата зима ...


ivchotr

Една поправка. На печката не са Клебер, а Гиславед. И тази зима е с тях. Дъщеря ми се качва с тях в най-големия сняг на 1300 м надморска височина в Родопите по необработен път, без вериги. Имало е тук-там леко буксуване, но не са слизали да бутат.


Pyrhel

Подкрепям идеята за всесезонните, следващите ми ще са такива със сигурност.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


saggy

Колко ще им е живота на всесезонниките при наличие на топло лято и температури под 10 градуса през почти всички зимни месеци? 4 години ще изкарат ли преди да станат пластмаса?


Pyrhel

На 4г искам по-скоро да сменям колата, а гумите си ги представях да изкарат 5-6 сезона с въртене предни-задни.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


ivchotr

С риск да се повторя, ще питам за мнение как се държи колата с всесезонки на сняг след едно зимно и едно лятно ползване. Демек на втората зима в сняг. Да речем към Боровец или Пампорово. Дано не забравиш да споделиш :D

Може пък да са започнали да ги правят по-добри от летните и от зимните гуми в сезоните им :D


dimkaraganchev

Гумите спокойно изкарват 4 години или около 40 000 км пробег.


To4kata

Аз бих се радвал на 3 години, но имам известни притеснения относно 3-та зима, особено ако е по-люта. Не че не се завъртях почти със зимни Hankook на два сезона, на добре отъпкан сняг със 70. Оттогава, бавничко!


ivchotr

В Ханкуук в началото наблягаха на пластмасата. Тези гуми нямаха износване. Сега не знам как е, ама когато веднъж си се опарил... И аз съм се въртял предимно през зимата, най-много с летни гуми :D


To4kata

Такааа, търкалям ги вече 2 г и 25 000 км близо. Не разбирам много от гуми, но съм доволен. На сухо и мокро са ОК. От шум не мога да се оплача. Спират добре. На сняг са карани много малко щото просто няма зима. Ако и следващата зима ще е същата ще ги ползвам още една година.


F Focus

Че има голяма разлика м/у различните марки и основно модели гуми е ясно, но задължително след определени лични тестове на различни настилки и условия човек придобива някаква представа как се държат гумите му и според това си опича акълът-само лично и непрофесионално мнение. И още-ако някой залага прекалено на качеството на гумите си рано, или късно ще остане неприятно изненадан.

П.С. Мога много да говоря за "Ханкук", които в началото бяха пълен та-ак и съм брал големи ядове с тях, но сега са в челото на класациите.