Впечатления за Mondeo Mk5

Започната от Martin L, 04 Май 2021 17:38:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Martin L

Здравейте,

Нов съм във форума :) До скоро карах Волво S80, но скъса ангренажа и ще го хвърлям.
Днес тествах Мондео 2017, 2.0 TDCI 180 кс. Автоматик, 4X4, наблъскано с много екстри, като масаж, обдухване и тн. Мисля, че е Titanium ниво на оборудване. Колата ми хареса повече, отколкото очаквах и сигурно ще я взема в следващите дни.
Бих се радвал, ако има собственици, да споделят техните впечатления.

Поздрави,


Kraiso

Здравей, в същата ситуация бях тази година. Продадох моето Волво С80 и си закупих МК5 2.0тдци. Колата е добра.
Плюс за Мондеото е :
-Доста нисък разход на Гориво (Градско 6.2-6.4, извънградско под 6 по ограничения). Волвото ми беше Бензин, 2.5 турбо.
-Няма никакви скърцащи шумове. Доста тих автомобил.
-Завива много по добре от Волво на место/паркиране.
-В сравние с волвото е доста по твърда като окачване, но и по директна.
-Моето е Комби, доста място, което на мен лично ми трябва.
-Частите като за по нов автомобил са евтини.
Ако нещо друго те интересува питай.

Martin L

Привет, моето Волво беше дизел - D5, като вървеж, не усетих разлика в колите, определено е по-твърдо окачването на форда.
За частите и аз смятам, че са евтини. Това, което съм решил да взема е седан, като бях изненадан от пространството в багажника.
Скоростите 7 степенни ли са, предполагам с двоен съединител ?

Поздрави,

Жоро Петков

Моето е 2017 година и е с PowerShift автоматична скоростна кутия, 6 степенна DCT.
Маслото се сменя на 3 години или на 60 000км (даже е по-добре на малко по-малко).
Колата наистина харчи много малко (ако е дизел де) и е доста приятна за каране. Можеш да я ръчкаш и по завоите.
Багажника на седана е дълбок, но не е много висок - имай го предвид.