Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Мондео си отива  (Прочетена 481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен saggy

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 225
  • Форд: Focus MK2 Facelift 1.6 Duratec 100к.с. 2011
Re: Мондео си отива
« Отговор #20 -: Април 19, 2021, 14:02:03 »
Честно казано новите коли ми стават все по-гнусни с тези тъч екрани навсякъде и лъскава пластмаса. Пълна чалготека и лиготия. :)

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 127
  • Форд: Mondeo Mk5 2.0 Duratorq 150ps
« Отговор #21 -: Април 19, 2021, 15:09:33 »
Отвън - имитация на новия CX5 Citroen и той обявен наскоро, вътре китайска имитация на Мерцедес.
Най-вероятно и пътното поведение няма да е типично фордовско... то не останаха желаещи. Важното е вътре да има телевизори, бибитки и светлинки.

Неактивен saggy

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 225
  • Форд: Focus MK2 Facelift 1.6 Duratec 100к.с. 2011
« Отговор #22 -: Юни 26, 2021, 12:13:48 »
Все пак Мондео може да бъде наследен от друг седан в Европа. В долната статия показват камуфлажни снимки от Европа на седан-вариант на китайския Ford Evos, който по принцип е повдигнато купе тип SUV.
https://www.motor1.com/news/516209/ford-mondeo-successor-spy-shots/amp/

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #23 -: Юни 28, 2021, 09:41:09 »
Предница Пежо.
То сега верно, че дизелите им бяха на Пежо-Ситроен ама сега явно са решили да вземат и предницата.

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2422
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #24 -: Юни 28, 2021, 11:28:39 »
Просто не са останали много идеи за нещо различно. Толкова модели наизлязоха в последно време, че и музите не стигат :D

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #25 -: Юни 28, 2021, 12:38:07 »
Какво значи не останаха идеи? Това не ти е GSM, че да е абсолютно еднакво.
В момента модата е на 5тата врата да пише името на марката със сребърни букви - всички го правят. Ауди въведоха хромираната лайстна между стоповете  - вече всички шир-потреба модели са така. Въведоха големия 3ти стоп по цялата дължина. Сега виждам Артеона и той така , скоро се очаква и това да е новост при другите.
Вече на пътя не знаеш шкода ли е, форд ли е или оризарка.
Пежо имат що-годе отличителен дизайн, но те имат други проблеми.
Тази унификация на външния дизайн е абсолютна глупост за мен.
Живи здрави ще видим какво ще измислят от синия овал.

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2422
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #26 -: Юни 28, 2021, 13:49:39 »
Не помня дали съм го казвал тук, но ще ме извините, ако се повтарям.
Имам съученик, който преди 40 години правеше скици на автомобили, каквито днес фирмите пускат като последни модели. Казваше тогава момчето: "Някой ден колите ще изглеждат така". После завърши МЕИ в ГДР с пълно отличие...
Автомобилните дизайнери следват и някои правила, когато оформят новите модели - примерно не изкарват отведнъж най-футуристичните си идеи, за да има с какво да залъгват купувачите с десетилетия. Да не говорим, че рязката промяна в сглобката на каросерията ще повлече куп пари след себе си като разходи за промяна на концепцията. Някои пък си плагиатстват съвсем съзнателно. Освен това не е никак лесно да направиш нещо съвсем различно, което пак да има 4 врати, два капака, два фара и два стопа. Резултатът е почти еднакви каросерии с някакви разлики в извивките.

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #27 -: Юни 28, 2021, 14:55:31 »
То е ясно, че се следва модел иначе се получават като на оня лумпи южния африканец - 3д рендерер с видео карта от края на 90-те.
Идеята ми е, че лично според мен, а и сред доста хора в Европа (четейки форуми) с последното Монде/Фиеста/Фокус уцелиха как трябва да изглежда колата.
Изведнъж  - ем то фокус 3 изглежда мн ядосан с тая решетка дайте да я обърнем да е "ухилена". Пак не е толкова лошо.
Дразни ме идеята, че един като повлече крак в някакъв тренд и айде юрюш всички = никаква идентчиност не остана. Преди 10-15 години като видиш колата отдалеч и знаеш какво идва.
Сега дори да мине с 5км/ч ако не видиш емблемата не знаеш рено ли е, форд ли е, ваг груп ли е.
От големия клас повече се разпознаваха, но сега щом и Форд почнаха да копират други марки

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
  • Публикации: 9288
  • Форд: '12 Peugeot 508 2.0hdi
« Отговор #28 -: Юни 28, 2021, 15:10:26 »
оставете дизайна ,там що годе има някакви разлики .. но останалите възли всичко е 1:1 ,щото повечето марки не произвеждат примерно спирачни апарати ,или пък горивни помпи а има 2-3 производителя и всичко е тяхно .. тази унификация вече отива и към цели двигатели ( ето Мерцедес взеха 1.5 на рено и го слагат в малките си модели ,ако искаш .. ) . Тесла направи електрички и изведнъж всички се сетиха ,че е крайно време да почнат да се правят електрички ,че и ги презентират като иновации .. всичко е ала бала и доене на крайния потребител

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #29 -: Юни 28, 2021, 15:43:08 »
Аз нямам нищо против спирачките ми да са Брембо. Какво като и на колегата с Реното примерно са.
Те и пружините могат да са на 1 производител, но когато инженерите са седнали и са помислили може поведението да е съвсем различно.
При двигателите виж, че Форд си пуснаха техен си дизел.
На мерцедес им излиза по-евтино да си купят готов агрегат. Все пак марджина на печалба от малките модели е много малък. Те си разработват големи двигатели.
Крайния потребител го яде, защото е крайно незаинтересован какво му пробутват.