Проблем с резервоара

Започната от ivailodm, 26 Януари 2021 10:25:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivailodm

Здравейте колеги,
Имам теч на бензин от сглобката на резервоара. Мястото е където главната тръба за пълнене влиза в резервоара. Там има някаква сглобка, коато пропуска и когато се пълни тече. Също токо тече когато резервоара е пълен повече от 1/3. Бензина се клатушка по завоите и от там тече и мирише много на бензин.
Проблеме е че не мога да остана без кола дълго време и искам ако е възможно да разбера предварително каква част трябва да се купи, така че като отида в сервиза да не се губи излишно време.
Опитах се да вляза в аутодата и да разгледам част по част, но явно това го могат само търговците на авточасти. Аз не успях да намеря нищо подробно освен общи характеристики на автомобила.
Трябва да има някакво уплътнение, което е остаряло и трябва да се смени. Надявам се да не е спукано гърлото на резервоара и да мина само с подмана на някоя част.
В случай че някой знае подробности или най-чести подобни проблеми моля, да сподели опита си.
Ще почерпя! ;D ;D ;D


Ozzie

Пробвай да разгледаш по VIN номер на ford.7zap.com/en/
Мисля, че ще има повече данни от Аутодата.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivailodm

Проблема е решен.
Остаряло уплътнение, което беше сменено с ново.