Доплащане в сервиз ако донесеш собствени части?

Започната от Мирослав Митев, 27 Ноември 2020 02:35:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Мирослав Митев

Може ли да питам нормално ли  е ?
Когато си донесеш частите в сервиза                                         
Да ти начисляват сума в сметката за труд понеже не били техни?!   За сервиз Перфект става въпрос на Симеоновско шосе  , София           
Да бъдем реалисти все пак!


jo_jo

нормално е, защото те имат отстъпки като купуват частите, които ти не виждаш, така си покриват пропуснатите печалби. Във всеки по-голям сервиз е така.

Alexi

освен това най често няма да получиш гаранция ,а в някои сервизи вече отказват да работят с части които не са техни - натам вървят нещата предимно защото отстъпките им са 30-40% а ти им ги изяждаш като си занесеш частите ..

saggy

Аз съм съгласен да начислят нещо повече отгоре, ако си донеса частите. Все пак те печелят от продажбата на части, но в някои случаи предпочитам да си сложа мои проверени части, най-често купени от чужбина и после да нямам проблеми. Колко повече са ти взели?

dimkaraganchev

В такива сервИзи въобще не стъпвам. Ояли са се... (rofl)

ivchotr

Що не питаш предварително колко ще ти струва с твои части и ако не ти изнася, отиваш в следващия сервиз.

Alexi

аз така правя .. отивам да сменям спирачни дискове и накладки ,нося си ги .. колко ? 70 лв .. колко ?! чао ..

zz_stefanov

Е те щото не начисляват труд когато частите са техни ли. Безплатно ли да ги сменят?
Само веднъж съм носил част и то защото щях да я сменям сам, но ми се опъна един от закрепящите болтове на сензора на коляновия вал на сценика. Репатрак и труд от тяхна страна (и малко смях де, за един болт :) ).

dimkaraganchev

Най-големия смях беше в един от т.нар. реномирани сервизи в Сопот. Наистина голям сервиз. Отивам да ми сменят маслото. Нося си квалитетно масло, директен внос от Германия и съответните филтри. Заявяват ми, че не могат да ми налеят от моето масло, а трябвало от тяхното, от варела, щото не можели да ми дадат гаранция. Че аз гаранцията не ви я ща, бре. Я си е..те м..та. Повече не съм стъпил в този реномирам сервиз. А тогава просто бях на зор. Ама бързо ми мина... (rofl)

ivchotr

Цитат на: zz_stefanov в 28 Ноември 2020 10:50:24

Е те щото не начисляват труд когато частите са техни ли. Безплатно ли да ги сменят?


Естествено, че си начисляват и труд, когато частите са техни или ги уреждат те. Просто в тези случаи отстъпките им идват горница печалба, защото на клиента ги начисляват на цена без отстъпката.