Заслужават ли си скъпите масла?

Започната от ADiDimitrov, 28 Юли 2020 13:12:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ADiDimitrov

Днес се поразходих из официалните вносители на масла и събрах следните цени: bardal 5w30 ford спец. клиентска цена 109 лв., с прилична отстъпка 90 лв. Motul пак за Форд 144 лв. клиентска с отстъпка 108 лв. Fucsh с отстъпка 98 лв. Кастрол от директния вносител към 72 лв. Това всичко за 5 литра. Оригинален Total 45 лв., Elf Форд спец. 49 лв. Та разликата в цените е доста съществена, което ме кара да се замисля заслужават ли си скъпите масла?


ivchotr

Заслужават си качествените масла.

Ilian Petrov

Аз съм преценил, че за около 40 лв. отгоре на година, няма да се циганя. Сипвам си Бардалчето.
Но всеки сам си преценява.

ADiDimitrov

Цитат на: Ilian Petrov в 28 Юли 2020 16:54:31
Аз съм преценил, че за около 40 лв. отгоре на година, няма да се циганя. Сипвам си Бардалчето.
Но всеки сам си преценява.
При теб на каква цена излиза?

Ilian Petrov

Както си написал - 5 л. за 90 лв.

ADiDimitrov

Интересно е че цените от миналата година са вдигнати и то поне с 20 %. Някой път се чудя има ли смисъл на 200000 навъртяни км да се сипват скъпи масла! Хора карат и с Тотал и пак им вървят колите!

ivchotr

Когато сипваш качествено масло, километрите нямат голямо значение. Имах една Вектра, беше на към 450 000 км по километраж, когато я взех. Вървеше на пушка.

dimkaraganchev

Цитат на: ADiDimitrov в 29 Юли 2020 08:42:42
Интересно е че цените от миналата година са вдигнати и то поне с 20 %. Някой път се чудя има ли смисъл на 200000 навъртяни км да се сипват скъпи масла! Хора карат и с Тотал и пак им вървят колите!
Аз познавам хора, дето въобще не си играят да сменят масла...сменят колите. (rofl)