Предложение за по-нисък данък за автомобили с газова уредба

Започната от Ilian Petrov, 19 Декември 2018 14:08:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ilian Petrov



Alexi

поредната простотия ,няма да се приеме .. една газова ще се "избива" от нисък данък за 2г ,а при някои автомобили за 1г .. ще се напълни с фалшиви газови

dimkaraganchev


Lokoto

До 2 години дизеловата кола ще стане непоносимо скъпа от към данъци.

Ilian Petrov

Мен силно ме съмнява това. В нашата мила родина тепърва ще се внасят много дизели от Европа, а управниците ни, ще се наведат покорно, за да угодят на ЕС, Меркел и компания.

jo_jo

Цитат на: Lokoto в 19 Декември 2018 21:31:04
До 2 години дизеловата кола ще стане непоносимо скъпа от към данъци.

изтървал си нула-та, до 20 може. За старите печки съм съгласен ама евро 4,5,6... не виждам драма.
Сега идва въпроса, че в милата ни родина дпф и катализатор са мръсни думи и хората обичат, така леко да чипосат, та да има повечко сажди.

dimkaraganchev

Интересно, какво общо имат смрадливите печки с тази тема... (rofl)

hotblooded

Цитат на: dimkaraganchev в 20 Декември 2018 00:48:00
Интересно, какво общо имат смрадливите печки с тази тема... (rofl)
Че селяните със газова бутилка вместо мозък нещо пак се възгордяха....

hotblooded

Цитат на: Ilian Petrov в 19 Декември 2018 14:08:17
https://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=220383

А дано, крайно време беше.. ама надали :)
Чист популизъм.  Данъка се начислява за мощност, върху това има облекчения за покрити еко-стандарти.  Специално за пропан-бутан - нищо по еко няма в сравнение с бензина. 

Ilian Petrov

Темата селяни/граждани я пропускам.
А че няма никаква разлика между между горенето на бензин и пропан-бутан, това няма как да е вярно!
И веднага давам пример с Дуратек 2.0 и нивата на въглеродния двуокис:

-на бензин CO2 189 g/km
-на пропан-бутан 150 gCO2/km

И още нещо важно, относно толко коментираните напоследък твърди частици:
При изгарянето на LPG се отделя въглероден диоксид, който е парников газ, и допринася за глобалното затопляне. LPG обаче отделя по-малко CO2 на единица енергия в сравнение с въглищата или нефта. Той отделя само 81% от въглеродния диоксид за киловатчас, който се отделя при изгарянето на петрола и 70% от този за въглищата. LPG може да се счита, за по-"чист" от течните горива, защото отделя много малко частици (сажди) при изгаряне



Alexi

това важи за кола с фабрична газ, заводски настроена като хората - такива коли у нас са около 2-3% примерно .. а ако бай Иван си е монтирал и настроил сам газова на Голф тройката зад блока - чакай да е екологична .. ( важи  и за хилядите пишман сервизи които са се нароили ) у нас изискванията за подобни инсталации са нулеви ,то за това и гори някой чат пат ..

Ilian Petrov

Цитат на: Alexi в 20 Декември 2018 09:24:47
това важи за кола с фабрична газ, заводски настроена като хората - такива коли у нас са около 2-3% примерно ..

Моята попада в тия 2-3%  ;)
Алекси, обаче си мисля, че не си прав и за останалите. И те горят пропан-бутан и отпадъчните продукти са същите. А дали настройката не е най-правилната и съответно сместа, която изгаря е бедна, богата или не знам си каква, колко пък да даде отражение по отношение на екологията. Ако двигателят обаче гори масло и пуши, това вече е една друга тема...
И още едно цитатче:
"Отсъствието на сяра и ниските емисии на азотни окиси, токсини и фини частици, които се отделят при горене на традиционните горива, превръщат пропан-бутана в един от най-екологично чистите източници на енергия в съвременния свят."

Ilian Petrov


Alexi


Ilian Petrov


dimkaraganchev

Ами, сега трябва да следва контра-предложение. И смятам, че ще го приемат далеч по-лесно. Все пак, става въпрос за увеличение, а не за намаление. А то е:
Смърдящите печки на селяни и т.нар. граждани да се обложат с поне 10 пъти по-голям данък. Мисля, че е справедливо, с оглед на мизериите, които изхвърлят. (rofl)

Това е специален поздрав за най-голямото селянче... (rofl)
Цитат на: hotblooded в 20 Декември 2018 07:42:04
Че селяните със газова бутилка вместо мозък нещо пак се възгордяха....

Pyrhel

Не знам защо има толкова обидени хора, като Хотблъдед очевидно не говореше за никого от писалите в темата, а за специфичната група ганьовци - тъпи като гъз, но лаещи...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ilian Petrov

Аз пък смятам, че имаше неуместни коментари и в двете посоки, а не беше това смисъла на темата.
Анатолий, най-добре заключвай, трий или каквото решиш за правилно.

jo_jo

няма какво да лаем, решението е просто - мерят ти вредните емисии умножават по каквото трябва и си готов, без значение дали си на газ, нафта, уран...

dimkaraganchev



Alexi

на евро 5/6 печка няма кво да и измериш ,димността излиза 0.1-0.2 на прегледа ..а по старите от евро 3 трябва да се забранят със закон