За първи път ме прецакаха в ибей

Започната от Pyrhel, 02 Февруари 2012 18:46:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Такаамм... Да спомена преди това, че може би единствените неща, което не си купувам онлайн са ядене и пиене :D

Та, спечелих преди половин месец на търг един обтегач SKF за Мондеото и днес го получавам... Отварям пакетите и виждам това:


Че е обтегач - да, нов е при това, ама е половин обтегач, най-ценната му част е свалена - амортисьорчето с пружината. Та за една втулка и ролка дадох почти 90 лева.

То е ясно какво следва - диспут, ала-бала, но това е нещо като първата двойка в училище, първото гадже - човек трябва да се похвали (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Alexi

хм ,това си е измама .. то точно пружината се разбива .. тя е неделима част от обтегача .. 90 лв ,то за 30 паунда има нов в транзитпартса ,без търг ..
а за първото гадже - не съм се хвалил :)) ама беше много отдавна :)) от сега нататък ако забърша нещо ще е за хвалене вече :))

Bobi

 "Подкрепете българската търговия - пазарувайте от чужбина"  :))

Pyrhel

#3
Още тогава му го пратих обратно, ама без тракинг номер (facepalm) Кой да се сети, че ще е излъже. Каза, че не го е получил и го твърдеше в пдодължение на 2 месеца... Не щеш ли - отварям ибей и гледам въпросният човек продава същото: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140813288822&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123 Мисля да си взема парите обратно :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Този си няма на представа колко се е прецакал да го продава отново в ибей :D

Alexi

може да го купиш пак и после да го рекламираш :))

Bobi

Така, дойде и моето време да се разпиша в темата. Немецът със свещите ме прецака... Ще пия една студена вода за 30 лв. Да ми е за урок.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi


Bobi

То е ясно, ама нали ти горе си писал, че това е като първата двойка, трябва да се похваля  :))


Pyrhel

Кажи, че е за това въпроса, точно тръгнах да те хуля
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

moni74

Аз пък съм на обратния полюс - на 30 октомври поръчах от Хонконг зарядно за фотоапарат Панасоник. Не го получих в рамките на месец - пратиха ми второ. Не получих и него - пратиха ми трето! Първото зарядно пристигна на 12 февруари тази година, второто на 14 февруари! Сега чакам третото :)


----------------------------

Dmitarcho

И аз имах подобна случка, с един калъф за телефон - имам си два сега ;) Има доста пичове ... дето пращат на поразия 2-ри,3-ти ... н-ти път стоката, като им кажеш, че не си я получил ;) Кой знае и колко хора злоупотребяват с това ...
Ръца Пръца

pAbLo

#13
То добре Габ.ко а у...
НО сега някой да даде идея как да му пратя на ш***** англичанин Сонито,на което някой си е играл с отверката по Екрана (argue)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

amplified

Цитат на: pAbLo в 16 Септември 2013 12:03:29
То добре Габ.ко а у...
НО сега някой да даде идея как да му пратя на ш***** англичанин Сонито,на което някой си е играл с отверката по Екрана (argue)

Пиши на ибей директно от live chat-a обясни ситуацията и се разберете как да стане refund-a, дали с връщане или някакъв частичен.
Item not as described  :-X

pAbLo

Писах му на мадаф*** ингилизман,чи ни ма кефи,он вика - Оти 10 дена мълча!
Оти тъпака искаше 45 пауда до БГ,а Габко 10.10лв до офис 8)
Иска да му го пратя обратно,щял да прати нов.
Смятах,смятах под 22 лв с БГ пощи няма ама сигурност на доставката - кантар работа.
Куриерите почват от 22-23 паунда - тея не познават парите :))
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

Alexi

абе я му отваряй случай ибей вече имат нова политика не е нужно да връщаш стоката за да ти върне парите .. пишеш че не отговаря на описанието и това е

mitakinen

Аз пращах едно Сони до Ирландия с Български пощи - стигна. Не са толкова зле
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

hotblooded

Цитат на: mitakinen в 16 Септември 2013 12:29:49
Аз пращах едно Сони до Ирландия с Български пощи - стигна. Не са толкова зле
То зора е да излезе от България :) 

mitakinen

Ееее стига ти де. Не са толкова зле. Вече имат тракинг система и е много подробна :) Те и големите куриерски фирми се дънят
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


divxstore

Цитат на: pAbLo в 16 Септември 2013 12:21:07
Писах му на мадаф*** ингилизман,чи ни ма кефи,он вика - Оти 10 дена мълча!
Оти тъпака искаше 45 пауда до БГ,а Габко 10.10лв до офис 8)
Иска да му го пратя обратно,щял да прати нов.
Смятах,смятах под 22 лв с БГ пощи няма ама сигурност на доставката - кантар работа.
Куриерите почват от 22-23 паунда - тея не познават парите :))

Изпращах с Интерлогистика с услугата Евробаг - http://www.interlogistica.bg/s_out_europe_bg.aspx , 36 лева е до Европа. Моето Сони го изпратих до Швеция, и си пристигна. Ползвал съм ги 2-3 пъти и са точни, а ценита са им много добри спрямо другите куриери.

ihovahi

Направо със съпорта на ebay се свържи, опиши проблема и ще ти върне парите - няма де да бяга. Въпросът е да не се отказваш. Но обясни подробно и ако имаш писано от него и това приложи.
Аз доста пъти съм ги нареждал за такива стоки и бързо бързо връщат парите и то без да връщам нищо.

п.с. След като се намеси защитата на ebay, продавача ще ти предложи или връщане на парите или да ти прати нов продукт.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


pAbLo

 (hammer) (wife) (bang)
Лека полека нещата отиват на бой...
СД-то май не работи :-X
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

moni74

Купих четец на лични данни от документи от щатите. Същата работа - за да не плащам 60 долара за шипинг, го накарах да го изпрати до кумовете ми в Лас Вегас. И след седмица те си дойдоха. Обаче тъпия четец не ще да бачка. Писах му - той вика що мълча 20 дни. Обясних му ситуацията и поиска да го върна. Предполагам мислеше че ще се откажа предвид високите такси за шипинг. Искаха ми луди пари - към 100-тина лева. Проблема е, че трябва тракинг номера да е проследим по всяко време. Накрая ходих до БГ пощи. И чудо - само 16 или 18лв, не се сещам точно. Но има една особеност - докато стоката е в България може да се проследи на сайта на пощите. Обаче ... щом пристигне в щатите, трябва да се проследи от друг сайт. Всичко това го писахме на ибей, когато отворихме case. След като четеца пристигна на адрес, оня помияр се беше покрил. Но ибей взеха случая в наша полза и благодариха за постоянното уведомяване. Оня така и не се показа, но ибей върна парите. А четеца не беше евтин - над 200 долара се върза.


----------------------------

hotblooded

Цитат на: pAbLo в 16 Септември 2013 14:12:32
(hammer) (wife) (bang)
Лека полека нещата отиват на бой...
СД-то май не работи :-X
Може да е повредено при транспорта, или продавача ще твърди така.... 
А какво всъщност прави CD-то? Не чете диск? Ако пробваш с записвани на РС - малко е игра на тото докато намериш какви подложки харесва твоето CD

moni74

Ако е за пробата, само с аудио CD. Не работи ли с такива, няма начин да чете и mp3.


----------------------------

Bobi

Преместих мненията в тази тема. Съжалявам :(. Отваряй кейс направо и пиши на ибей. Ако решат да го пратиш, го засилвай обратно с Интерлогистика.

П.С.  Вече да ме слушаш :)

pAbLo

#27
Мерси Боби,просто се афектирах яко...
Да продавача твърди,че Габко са го потрошили а то грам не поема диска.Влиза до половината и ъ ъ й й ъъ CD loading error...
П.С. и така и така сме в офф топик да си се дохваля (rofl)
Понеже си знам двете ръце,че са полу-леви за собствените ми неща се захванах  да си оправя лампата в пепелника!
Евала на инженерите от Форд,по тъпо нямаше как да го направят.
Сега в таблото имам един болт и един накрайник за отверка,щото ги изтървах вътре (rofl)
А колата ми е полу-разглобена,че не стигна времето :(
Добре,че имам евридейка.
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

Bobi

Пускай кейс и за всеки случай направи снимки, че може да ги поискат. Шансът той да спечели е по-малък от 1 %.

pAbLo

Снимки има на всеки един етап от одисеята.
Кейс не се ли води контакт с  продавача или направо мъни бек да пускам?
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D