Търся си MAP-сензор

Започната от mladenmih, 25 Февруари 2018 11:48:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mladenmih

Здравейте,
търся си мап сензор за мондео МК3 2л. ТДЦИ,който да мери повече от 250kpa. Чудя се този на 2.2 дали не е такъв какъвто си търся?
"аз съм най младия от инжинерите Харпов те ви казват да не пиете-не ги слушайте-пийте"


Pyrhel

Рови в спецификациите, но със сигурност има разлика между МАП-овете на 2.0 и 2.2.
2.0 с инжектори, турбо и софтуер на 2.2 си искаше големия сензор.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mladenmih

То лесно ще разбера дали мери повече ако имам подръка такъв модел,свързвам го с делфито и ще разбера,ама нямам познат с такава кола 
"аз съм най младия от инжинерите Харпов те ви казват да не пиете-не ги слушайте-пийте"

mladenmih

#3
Така,намерих си мап сензор който отговаря на изискванията ми(50-300MPA)
,работи в същия диапазон волтове,но имам следния въпрос,трябва ли да се калибрира?
"аз съм най младия от инжинерите Харпов те ви казват да не пиете-не ги слушайте-пийте"

Pyrhel

Не - няма нищо движещо се в него
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mladenmih

#5
То е ясно че няма нищо движещо се при него,но бай компютър  като знае че,примерно ,100 миливолта е 200кра,а на другия датчик за същия волтаж реално  са 170кра.Точно това ме е страх да не се получи защото и двата датчика работят под едно и също напрежение,но единия мери повече за същите волтажи
"аз съм най младия от инжинерите Харпов те ви казват да не пиете-не ги слушайте-пийте"