2-ри Фокус във семейството ни - TDCi `04

Започната от smirkb0y, 27 Ноември 2012 19:48:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

smirkb0y

Здравейте на всички колеги. Нов съм във този форум и ми трябва време да свикна. След като старата ми кола започна да си заминава, реших че ми трябва нещо по-ново а именно форд. Ходих, гледах, рових и го видях. Направо се влюбих във него. Отидох да го видя и го купих. За сега нямам големи наблюдения отностно вървежа, но спрямо старата ми кола вози и ускорява в пъти по-добре. Внос е от Италия със перфектен двигател, ходова част и купе. Произведена е декември 2004 година.  Имам няколко въпроса относно автомобила.
1. Колко ще ми струва долу-горе смяната на консумативите [ролки, ремъци, всички филтри и т.н.]?
2. Не ми свети цялото табло + това не ми отчита километража. Всички лампички си работят, но нито свети нито показва с колко се движа и колко километра съм минал. Съвет ?
Гледах по-другите обяви фокусите имат нещо като термометър, а аз нямам такова нещо. Може ли да се измисли нещо за мен или?
3. Ако може да ми кажете нещо повече за този двигател?

Снимки[от mobile]: 






Надявам се да ви хареса, както и на мен. Добра е колицата. Нова порция снимки, ще има когато сваля транзитните номера и сложа Търновските. :)
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P


Bobi

Здравей и добре дошъл! Честито за колата, изглежда много запазена! Пожелавам ти много безаварийни и приятни емоции с количката :) .

Относно питанията ти, за да не омажем темата ти, аз ти предлагам да пуснеш отделна тема/и в раздела за фокус :)

Добре дошъл и честито още веднъж!

ForeverFord

Здравей,добре дошъл.Форда излежда запазен,пожелавам ти най-скорошно отправяне на нещата който спомена и много безаварийни.Честито де  ^-^
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

ffmk1l

И от мен честито! Добре дошъл в клуба на притежателите на Фокус. Дано скоро не почнат скъпите ремонти...
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

tha22don

Добре дошъл в "Dark side" :) на Фокусите :)
Лачен изглежда, дано да не ти прави никакви проблеми от вече споменатите с таблото !

Това, че не свети цялото табло - имаш някоя лампичка изгоряла - и при мен имам една от към показанието на горивото и вечер не го виждам  :)) но си карам вече повече от година така, понеже смяната им е свързана с махане на стрелките и после мъчно се регулират.

П.С. На мен ли ми се струва или волана/ еърбега е от ST - т.е. с голямата емблема...или просто в края са почнали да слагат от тях ?

Dmitarcho

Ръца Пръца

hotblooded

 Честито колега, и добре дошъл в клуба. За да ти служи вярно дълго и вярно колата:
  1) - не пести от горивни филтри
  2) - не зареждай "Тунджа" (нафта от черната борса)
  3) сменяй маслото най много на 15 000 или 1 година ако не си направил 15те к км.
  4) Зимата идва - като запалиш - изчакай да минат 1-2 песни по радиото и тогава тръгвай.   
  5) Като я дадеш за смяна на агренажа, да ти проверят подгревните свещи, но не просто дали имат проводимост, а да ги развият, ако има нагар по тях - да го почистят, ако не почервенява върха, а 1 пръст зад него - да се сменят.

BIGFORDFAN

 Честито за ''печката'' колега, много ги харесвам Фокусите комби дизел. Само нафта и масло да й сменяш!
@ tha22din: колега, последния фейс на мк1 си е с такъв аербег, с голяма емблема.

П.С. абе тая автокъща на Ал. Малинов до ХМС май ще я правим форумна...  :D

VENTCI

Добре дошъл   Честито   Със здраве да си я караш и да не ти създава проблеми. 

imarh

На колко км(реални?) я взе ако не е тайна?


Alexi

е ,това никой не знае колега :) обикновено колите по автокъщите са на 100-160к км .. над 200к и да търсиш кола - няма

escobar

Честита придобивка!
Само нафта да и сипваш и да я настъпваш мощно на извънградско, че си трябва и е гот.

smirkb0y

Цитат на: BIGFORDFAN в 27 Ноември 2012 22:55:37
П.С. абе тая автокъща на Ал. Малинов до ХМС май ще я правим форумна...  :D
Да :D
Проблема с километража според мен е вследствие на превъртането му. Върнат е до 123... хиляди километра. Като дам на контакт всички лампички си светват и съответно след 3 секунди си изгасват и паля. Врътвам ключа за фаровете  и всичко останало, но не и таблото светва. Проверих всички бушони-> здрави са.
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

Dmitarcho

Това за таблото - самата подсветка е заминала ;) Сваляй таблото и сменяй крушките. Те на всички коли - внос, са им пипани километражите - спокойно. Незнам ако буксата на таблото не е добре сложена заради това да не работи километража... Ако те е страх да сваляш сам таблото - спокойно може да се разходиш до Габрово ... ще ти показа как става :P Тъкмо лайсни за номерата и стикери ще ти дам - ако искаш ;)
Ръца Пръца

smirkb0y

Утре ще го разглобя и ще го видя. 
Скоро ще го обслужа изцяло.
  Старата до новата. :)
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

Vas

Честито колега ;) Много безаварийни км
Радвам се че все повече и повече потребители влизат във форума  (thup)

Иван Вълков

Честито колега. Само радост и кеф да носи без огорчения.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

SICKandPROUD

Добре дошъл.Колата е страхотна,цветът много и отива.
Само приятни моменти с нея.


Не са важни конете в мотора-важно е магарето зад волана !!!

smirkb0y

Здравейте колеги. Днес не съм го разглобявал, защото нямах време, но пробвах това със тест за табло.  Когато натисна копчето за километрите и запалих, всички стрелки отидоха до крайните си положения и се върнаха обратно. Това според мен означава, че проблема да не отчита километрите е от самия датчик? А това, че не свети сигурно са крушките. Утре ако имам време ще го разглобя да погледна крушките.
Докато си разглеждах попаднах на скрита диагностика.  Изписа ми грешка  dtc d262, ако някой може да помогне? :)

Едит: Къде се намира датчика, който измерва скоростта?
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

К.Методиев

Датчика за скорост (VSS) е на скоростната кутия.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


smirkb0y

Цитат на: DidiBao в 29 Ноември 2012 18:51:24
Датчика за скорост (VSS) е на скоростната кутия.
Утре в бокса за смяна!!!!
Благодаря ти.
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

smirkb0y

Извинявам се за 2рия пост, но кое от двете е датчика за скорост?

"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

К.Методиев

VSS е този до полуоската с 3-те кабела, виж дали на краче 1 на буксата имаш захранване 12 волта преди да предприемеш замяна.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

smirkb0y

Както обещах снимки след регистрацията.


Малко е мръсен, но по тези пътища толкоз.
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

gambit


Иван Вълков


Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Vas

Цитат на: Иван Вълков в 06 Декември 2012 16:57:41
Само клубни лайсни му липсват ;)

хехе да ;) И аз това гледах, че все още ги няма

smirkb0y

Лайстни за номерата по-нататък ще измисля. За сега на 1ви план са обслужване, сменяне на биалетки, датчика vss, и да си оправя някой пластмаси, защото подрънкват. Също си мисля, че има скъсан тампон на двигателя, защото от 1000 до 1300 има някакви вибрации и ми дрънкат пластмасите в купето а когато на 5та от 1900 дам газ до ламарината, пак има някакви вибрации. Двигателя е супер, набира си.. Ще го мислим. Весели празници :)
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

smirkb0y

Здравейте, бях забравил за тази тема. От както имам форда е обслужен изцяло, сменени биелетки, комплект съединител, купих му джантички и нови галошки + един ксенон 6000к. Април месец както си карам, съединителя започна да мърда нагоре-надолу и да ме рита във крака. Оказа се, че демпфера е за смяна. Използвах момента и смених целия съединител и маслото в кутията. Последва джанти, нови болтове за тях и ксенона. Ето няколко снимки да си припомните. :)






Cheers
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

varby

Е,да ти са честити новите придобивки!Вече пари само за гориво да даваш.