Автомивка с четки

Започната от escobar, 23 Януари 2013 19:17:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

escobar

Днес извърших най-големия автокозметичен грях...
Най-тежката форумна ерес спрямо автомобила...
Измих я на четки  ;D

По автомивките адски много се мотат. Разбирам, че се стараят, за да отидеш пак, но те я пипат все едно ще ходи на фотосесия или изложение. И ако има един-двама преди теб, отива около час. Шанс да я надерат или придобрят с химията съществува. След една автомивка ми се появихя две леки бели петна, като запотена вода. Зимата да я мия 1 час, за ми се омърля за 2, не ми се вързва.

Другият вариант са пръскалките на самообслужване. Готино е, че я пръскаш сам. Плюс е, че Е тънкана. Минусите - За да стане наистина добре трябва да се набият минимум 4 кинта. Аз си признавам, че сам с пръскалки никога не съм я правил перфектна. Минус е, че има психопати, които като им дойде ред, почват да си глезят аутота по 15 минути. Като закесим по тия опашчици ми се късат нервите.

Чувал съм, че четките дерат колата, но днес пуснах Фиестата под четките. Първо свалих основната мърсотия с пръскалка за лев, после юнакът я пръсна допълнително да свали киреча и пусна четките. За 5 кинта я изми и отдолу включително, после я забърса с микрофибърна кърпа. Според мен стана перфектна и то за по-малко от 2 песни.

Какво е мнението ви за миенето с четки?


TourneoRS

Аз си мия колите само на четки , според програмата пръскат и ваксичка и боята лъщи няколко дена много хубаво . Много ме дразни когато я измият на ръка и остане тук там мръсно петно .
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

escobar

Тия острочета с мръсотия са доста натоварващи след цялото чакане като решат да ускорят темпото.

whaaazp

Доста пъти съм я мил на Автоматизираните с четки.. перфектно си я измиват, гадното е че не се измиват вътрешните прагове - площите, които се покриват от врата.
До колкото съм чел, боята се запазвала повече в сравнение с безконтактното.  ::)

supertorr

Цитат на: escobar в 23 Януари 2013 19:17:11
Днес извърших най-големия автокозметичен грях...
Най-тежката форумна ерес спрямо автомобила...
Измих я на четки  ;D

По автомивките адски много се мотат. Разбирам, че се стараят, за да отидеш пак, но те я пипат все едно ще ходи на фотосесия или изложение. И ако има един-двама преди теб, отива около час. Шанс да я надерат или придобрят с химията съществува. След една автомивка ми се появихя две леки бели петна, като запотена вода. Зимата да я мия 1 час, за ми се омърля за 2, не ми се вързва.

Другият вариант са пръскалките на самообслужване. Готино е, че я пръскаш сам. Плюс е, че Е тънкана. Минусите - За да стане наистина добре трябва да се набият минимум 4 кинта. Аз си признавам, че сам с пръскалки никога не съм я правил перфектна. Минус е, че има психопати, които като им дойде ред, почват да си глезят аутота по 15 минути. Като закесим по тия опашчици ми се късат нервите.

Чувал съм, че четките дерат колата, но днес пуснах Фиестата под четките. Първо свалих основната мърсотия с пръскалка за лев, после юнакът я пръсна допълнително да свали киреча и пусна четките. За 5 кинта я изми и отдолу включително, после я забърса с микрофибърна кърпа. Според мен стана перфектна и то за по-малко от 2 песни.

Какво е мнението ви за миенето с четки?
Е какъв грях- това да не са пластмасовите четки от едно време. Даже за да падне гняста периодично трябва на четки- само с гъбка и безконтактно не става

Pyrhel

Защо да не става, Мондеото не е виждало и няма да види четки или безконтактно. Хубав шампоан, хубава гъба и се получават нещата:




Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

whaaazp

Това е най-добрия вариант, стига да имаш къде да го правиш. :)

Alexi

доста от четковите са с износени четки и дерат боята ..

escobar

Днес я огледах на светло, направо супер - няма видими драскотини. Те и четките са на няколко месеца и това си има значение.
Към 10 валя сняг, после почна дъжд и на прибиране един от насрещното движение вдигна сърф вълна. Уникален кеф, че не си губих един час чакане и 10 лева, за се омаца за по-малко от денонощие.

escobar

Да продължа темата с кратък обзор на автомивките с четки в София.

Тази на Еко на Горнобански път се стопанисва от "5 минути". Четките са нови, има 5 програми от 5 до 8 лева, като някои включват миене под шаси. Винаги има човек и първо измива колата доста старателно с пароструйка и сваля гадната гняс. След програмата бърше стъклата и останалите капчици.

Пробвах и ОмВ в Дружба. Организацията е по-тромава, плащаш на касата и търсиш човека. Програмите са по-скъпи. Не мият колата преди да пуснат четките. Не съм доволен, няма да повторя. Радвам се, че не заведох Форда там.

Ходих два пъти и до ОМВ на Гешов - и двата пъти не работеше.


Soura

Вчера и аз минах през сравнително нова и голяма автомивка с четки. За 6 лв я измиват и можеш ако искаш и часове да смучеш с прахосмукачката след това.

Soura

Секунди след банята

Mondeicho

Аз ходя от време на време на ОМВ - бул.Гешов. Там е тип тунел и става бързо, четките са сравнително нови. Това е през зимния период, когато нямам възможност да си я чистя сам. На лаици не давам да ми пипат колата  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.