Тропане/хлопане при неравности

Започната от Ачката, 26 Март 2021 10:43:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ачката

Добър ден, да пусна една темичка😏

Колата е форд фокус мк2 1.8тдци 115коня, имам няколко проблема:
-турбото на скоро взе да вие и набира с една идея по бавно, колата се кара с масло Манол 10w40 (ако това има някво значение). Някой ако може да каже защо вие, каква може да е причината ще съм благодарен, както и ако издаде багажа турбото, какво друго турбо по-голямо мога да сложа (колата ще се чипосва след някой месец).

- ПО- СЕРИОЗНИЯ ПРОБЛЕМ : Както си карах един ден градско и примерно на втора скорост натиснат газта за момент и я пусна, все едно ми се е откачил предния мост,  имаш усещането как при подаване на газ изостава а при отпускане на газта се връща напред, след това се появи някво почукване когато тръгвам и когато сменям от 1ва на 2ра, или от 2ра на 3та, след това по неравности се появи и тропане, след това някоя част издаде багажа и да кажем при преминаване на легнал полицай се появи едно хлопане, имаш усещането как двигателя играе надоло - нагоре , ходихме по сервизи и нищо не откриха, всичко било ок, да ама имаше и вибрация, първоначално от 80км/ч до 140км/ч, казаха ни карайте така като почне да вибрира повече или да тропа повече да идем пак, карах така 5 дена и вчера търсих из форумите някой да е имал подобни симптоми и почнах да проверявам и установих че като въртя кормилото малко на ляво и веднага малко на дясно или обратното, има едно претропване, чува се най силно при предна лява гума, а докато карах бавно 20км/ч при завиване наляво, леко завиване има едно стържене, дали рейката упира някъде или е от дисковете ако са се изкривили нз, а дисковете ги споменах защото бях спрял и трябваше да преместя колата назад и се чу едно свирене силно все едно задържа накладка но докато давам назад и движех волана намяле и се усилване това свирене, само веднъж се случи да свири така силно, понякога свири но съвсем тихо.

Бих благодарен да чуя ваще мнения / предложения по темата и така както и на мен да помогнете, така и с тази тема да помогна за информация на други хора.

Благодаря предварително🙂