Кой път е с предимство?

Започната от Pyrhel, 18 Ноември 2017 13:53:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Днеска на сутрешното кафе стана въпрос за околовръстното и локалното при Любляна. Въпросът е, че и от главния, и от локалното е разрешено направо и надясно, двата имат знак с предимство, двата светофара светват зелено едновременно. Въпросът е ако в този момент двама - от главния и от локалното завиват надясно, кой-кого трябва да изчака?

Според мен, този от главния път, при десен завой, трябва да изчака този от локалното, защото му е дясностоящ. Т.е. локалното е с предимство. Така ли е?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Alexi

мне ,тоя от локалното завива наляво ,кръстовището за него е Т-образно

Pyrhel

Ъ? Какво ляво... Сложих стрелки на картинката в първия пост.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

sinnerman

Този от локалното е с предимство. Също и направо ако продължи пак е с предимство.

Alexi

аа не съм те разбрал .. така би трябвало да е с предимство ,освен ако единия не е черен жиб

Pyrhel

#5
Благодаря, значи е правилна логиката за дясностоящия. Би било интересно ако някой се е 'жасал на такова кръстовище какво е било настроението на КАТ - дали няма да изядат акт и двамата, както обикновено - съвина, предвидима ситуация за шофьора с предимство...

Черните жибове обикновено са ромските кайенчета по 2800€ или 5 броя Х5ци за 7к€ общо и се посират като ги притиснеш.
От предимствата не се отказват камионите, там с грайферите по фара натикат те (tooth)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

КАТ си спазва закона и е точно така както мислиш. Има подобни казуси и на Цар Борис и неговото локално, затова там сложиха знак за предимство и на локалното за да няма двоумене ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

#7
Спазва - таратанци, скатават се като... Ето случай с човек от форума, при които има видео от ОБЩИНСКИ камери (а не видеорегистратор) - минават на зелено и в тях се забива прелитащ на червено кенеф с пътници без колани. Тия от кенефа се размятат в колата и се потрошават, има и дете. Идва тежката група. 6 месеца разследване и гледане на записите без актове и всеки по живо по здраво. Да не влизам в подробности, стигна се до вътрешна сигурност и т.н. Над половин година по-късно акт получават и двамата - този, който минава на червено - за червен светофар, а този със зелен светофар - че е тъп и е можело да предвиди ситуацията - явно трябва да имаме предвид, че кенефите си летят и на червено. И двамата получиха к*р от ГО. Мият си ръцете, за да не ги разхождат по дела, особено ако има не особено тежко пострадали (само потрошени, без умрели) редовно е съвина.

Не съм слушал или чел, а съм свидетел и на още такива случаи, та какво ще пишат си е направо до настроение и късмет дали чинката на чирилинката на виновния не е в някое районните.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

такива неща се обжалват ... един приятел му бяха написали в акта "минава на зелено-виновен" за ПТП на светофар ..

sinnerman

От хотел Родина нагоре по Тотлебен и Цар Борис три, има няколко такива кръстовища с локалното. Има доста хора, които не познават правилника и се бутат да минат пред двежещите се в локалното . Настава голяма свирня и олелия.


Mondeicho

Разправия си е в съда и минават 2-3 години докато приключи делото, но си заслужава когато спечелиш. Преди години един бакшиш така ме удари челно на св.Наум преди площада на Семинарията като влезе в насрещното. Полицаите първоначално констатираха, че той е виновен после ми дават да се подпиша на акта. Нищо не подписах, написах възражение и накрая стигнахме до съд. Сам си се защитавах(нямам нужното образование), но за такива неща се справям безупречно. Спечелих и ми възстановиха точките (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Ozzie

мрЪзи ме да ровя в ЗДвП-то, пък книШка взех преди 23 години, ама от тогава нещо ми се е загнездило в глЪвЪтЪ, че локалното платно по  принцип и де факто е с предимство
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

В конкретната ситуация МПС-то в локалното е с предимство, накъдето и да се движи, пред завиващия надясно от главния път. Ако обаче МПС-то от главния път се движи направо, а този от локалното реши да излиза на главния път, този от главния ще е с предимство. Идеята е, че който се намира по перпендикулярната улица в отсечката между двата пътя с предимство, дефакто се оказва на пътя без предимство и ще трябва да чака.