Моделите на Форд

Започната от Pyrhel, 03 Ноември 2011 18:00:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Поех една инициатива да се направи каталог с всички модели на Форд, независимо от това кога са били произведени, в кой континент и дали все още съществува и бройка от тях: http://fordbg.com/modeli

Естествено, доста работа има докато се напълни със съдържание, но пък вярвам, че ще стане добде и ще бъде полезно. Най-малкото заради снимките.

Идеята е всеки модел да има отделна страничка, в която да има снимки на различните мейкове и при повече мерак - малка информация за всеки от моделите.

Досега направих 2 примерни страници (естествено в начален вариант, ще търпят промени): http://fordbg.com/modeli/anglia и http://fordbg.com/modeli/mondeo.

Ако съм изпуснал някой модел - казвайте :) Ако има и желаещи за помощ, поне в ровенето на снимки - добре са дошли ^-^

PS: Мондеото на Милчо беше една от най-хубавите снимки на задница на мондео Мк2! (bow)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


mitaka25

Няма да е лошо да преместиш COUGAR при MONDEO защото са еднакви като цяло

Pyrhel

Да, има доста модели, които са изградени на предходни платформи - фиеста - фюжън; кугар - мондео; фокус - C-max; мондео - S-max и т.н. Идеята за сайта е да са описани всички модели и да се виждат по няколко снимки от всеки мейк, музата е взета от тук: List of Ford vehicles
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Иван Вълков

Ще е добре за Мондео както и други модели, да се добавят снимки на седановата версия, както и ST и RS. Браво за начинанието, ще помагаме само кажи с какво точно.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Pyrhel

Най-вече със снимки! Намирането на хубави снимки с високо качество е доста времеотнемащо занимание. Най-добре по ЛС - за моделите, които не са добавени. Снимките трябва да са поне 640px широки, а за височина - няма значение. Благодаря на всички! Ще има почитни членове :P
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

pantata

А дали ще е по-прегледно, ако трите категории да са в три колони?

Pyrhel

Даже си го представям с картинки, но това като за начална версия за момента - да понапълним съдържание и след това си представям нещо в този формат:

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Благодаря на Кирил (ФордФоревър) за помощта за картинките! Доста работа отхвърли той (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

amplified

Абе ... защо само мръсни коли сте наслагали  (happy) (happy)

ForeverFord

#9
Цитат на: amplified в 16 Ноември 2011 00:55:21
Абе ... защо само мръсни коли сте наслагали  (happy) (happy)
Нямаш си и на представа колко трудно се намират снимки на старите модели на форд,за някои даже и снимки,няма.Така че не мисля,че мръсните коли са кои знае колко голям проблем.

Pyrhel защо при Kuga  пише Mk3 ?
Също така като направиш всички страници,които модели ги нямаме ще ги направя за един път.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


mitaka25

Мога да кача доста снимки на стари фордове само кажете къде да ги постна

amplified

Който търси намира, тъй че не съм много съгласен с теб, но виждам че го приемаш като нападка така че по-добре да не продължавам :)
Добра работа все пак  (beer)

Pyrhel

Единият вариант е ако са много - отделни теми в раздела снимки/видео за всеки модел, ако не - може една тема "ретро" и там. Другия вариант е да се разберем и да ги метнеш по скайп например и ще ги оформя за сайта.

ФордФоревър, омазал съм. Горе забравих да напиша - който види някъде грешка в страничките - да пуска по един коментар. Доста монотонна работа е наливането на снимките и нищо чудно някъде да се объркат нещата. :)

Нека имаме една галерия и да е направено със снимки и после като изпаднат по-добри - ще сменяме веднага. Най-големият проблем и хамалска работа е, че трябва да се прави отделна страница за всеки модел, да се попълва и малко в един момент става (mad)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ForeverFord

#13
Цитат на: amplified в 16 Ноември 2011 14:07:34
Който търси намира, тъй че не съм много съгласен с теб, но виждам че го приемаш като нападка така че по-добре да не продължавам :)
Добра работа все пак  (beer) (fri)
Виж радвам се че казваш кое не ти харесва,за да мога при следващите снимки да го имам в предвид  (fri)

Pyrhel при C-max надписа  Mk2  трябва да е под втората снимка   (thup)
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

mitakinen

Поставили сте едно Галакси при S-Max
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

Pyrhel

Преди си говорихме за категории и споменах за картинки. Поиграх си да порежа картинки и да направя читав вид на категориите, за да приличат като каталог. Вижте частта "Форд от Европа" на http://fordbg.com/modeli и ще е супер да чуя критики :)

ПС: линковете (като се цъка на картинката или на текста с модела под нея) не са закачени към страниците с моделите умишлено.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

  Може да е глупав въпроса, но защо "австарлийското монди" е със десен волан и немски номер???

Pyrhel

Целта беше да се покажат като купе как изглеждат и да не влизаме в подробности. Мондеотата като купе за Европа и Австралия са еднакви. Хубави снимки в павилна поза супер трудно се намират...

Еее, никой не каза става/не става за каталога. Сега не знам да правя ли и другите така, да променям ли нещо... (help)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Marlboro

На мен лично много ми харесва, как се получава. Доста усилия си вложил и ще вложиш. Вероятно като го направиш и ще го откраднат...
Ако има с какво да помагам, казвай. Не знам на кои коли си намерил снимки и на кои не си. Предполагам че не си качил всички.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

mitakinen

Добре става. И да откраднат идеята да не ти пука - продължавай
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки