Помогнете в избора на телевизор

Започната от To4kata, 04 Декември 2016 20:37:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

To4kata

Привет колеги,
ще купувам телевизор и ви моля за съвет. Спрял съм се на тези два модела http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-40DS503E-LED/p/16614 и http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-KDL-40WD650-LED/p/13157. По-големи размери и по-високи цени не са ми необходими /нямам много време за ТВ/, а не са ми и по джоба. Интересува ме моделите да са надеждни /Панасоник май дава 5 г. гаранция на смарт тв/, картината и звука да са прилични, да се работи лесно и бързо с менюто, а не да реагира на дистанционното след 3 минути, интернета също да е приличен /Сонито е с андроид май, Панасоника не знам/. А да, и да има вграден цифров декодер /CI слот/, за да разкарам външното устройство. Не разбирам много от такава техника и затова ми е необходимо и друго мнение.


Dmitarcho

Андроид имат само Сони и Филипс. Това сони е без Андоид, но щом нямаш много време за гледане . няма да имаш и време да се заимаваш с други глупости. На Панасоника предимството е по бързото опресняване на картината, което ще се забележи /евентуално/ при гледане на спортни програми.
Ръца Пръца

To4kata

Цитат на: Dmitarcho в 04 Декември 2016 21:13:06
Андроид имат само Сони и Филипс. Това сони е без Андоид, но щом нямаш много време за гледане . няма да имаш и време да се заимаваш с други глупости. На Панасоника предимството е по бързото опресняване на картината, което ще се забележи /евентуално/ при гледане на спортни програми.

Да, опресняването го забелязах /гледам футбол, когато е възможно /, а и да си призная дизайна ме тегли към Панасоника.
Я да попитам този интернет на смарт тв-та ползвате ли го и има ли смисъл от него. На първо четене изглежда добре, но четох тук-там, че вградените функции не са кой знае какво ...

Dmitarcho

Ако има отворен браузър ( ползва се като браузъра на компютър) е готино нещо - за гледане на клипове в тубата и тем подобни. Питай в магазина кой от двата има вграден WiFi , иначе се купува отделно, или трябва да го връзвал с кабел (но на новите мисля всички са вградени). Щом панасоника ти харесва повече и като дизайн...какво му мислиш :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ръца Пръца

nixel

Бих дал силно субективен съвет - Ако е телевизор, значи ще е Philips!
Откакто за пръв път видях що е то ambilight при един приятел преди ~10г. някъде ми беше ясно че друго не искам.
Най евтиния който намерих - http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PHILIPS-43PUS6201-Ultra-HD-LED/p/15799
Вярно че е с 50 лева отгоре твоите, но имаш 4К, 3 инча отгоре и ambilight 2

ivchotr

Имам Панасоник, някакъв подобен на този модел. Реагира веднага на всякакви команди, има уайфай и разни други благини покрай интернета. Кофти е, че ако трябва да се пише в браузъра, с дистанционното е малко куца работа и ще трябва мишок. Мен още ме мързи да го оборудвам с такива неща, щото нали и друга техника имам, та..
Имам и LG, което е с подобни характеристики, обаче дистанционното ме дразни повече. В смисъл, че е по-сгъчкано. Може би и защото първо свикнах с Панасоника.
В общи линии, какъвто и смарт телевизор да вземеш в днешно време, няма да е много по-различен от другите.

To4kata

Благодаря Ви, взех Панасоника. Доволен съм защото ми харесва, както като визия, така и като функции /е, винаги може и по-добре/. Както винаги обаче нещо ме зачовърка - първо, че трябваше да е поне 43 инча, а и че можеше и по-добър да намеря за тези пари, ама проявих нетърпение. Днес случайно, търсейки подходяща клавиатура, видях едно Сони Бравиа в Техномаркет, което вероятно е по-добро, освен ако X-realty функцията, не е само рекламен трик. Както и да е и на това съм доволен ...

nixel

То при търсенето на такива неща винаги си е зор, понеже има доста продавачи на техника и всичките с различни цени. А не можеш да проверяваш между магазините за еди колко си пари кое е най доброто. Като включим и евросайтове и хептен става мазало.

Така че щом ти е харесал и си го взел - да си го гледаш със здраве! Няма смисъл да продължаваш да чоплиш по сайтовете за техника. Най-много да намериш това за което се опасяваш - по хубав на по ниска цена ::)

ivchotr


To4kata

Цитат на: ivchotr в 05 Декември 2016 16:25:36
Имам Панасоник, някакъв подобен на този модел. Реагира веднага на всякакви команди, има уайфай и разни други благини покрай интернета. Кофти е, че ако трябва да се пише в браузъра, с дистанционното е малко куца работа и ще трябва мишок. Мен още ме мързи да го оборудвам с такива неща, щото нали и друга техника имам, та..
Имам и LG, което е с подобни характеристики, обаче дистанционното ме дразни повече. В смисъл, че е по-сгъчкано. Може би и защото първо свикнах с Панасоника.
В общи линии, какъвто и смарт телевизор да вземеш в днешно време, няма да е много по-различен от другите.

За писане в браузъра можеш да си качиш приложението за смартфони Panasonic remote control от Play store и да ползваш клавиатурата на телефона за въвеждане на текст, пък и другите функции работят прилично.


ivchotr

Сигурно, само дето ми е последна грижа писането в телевизора. Но ще го имам предвид, де. Благодаря  (beer)

To4kata

Цитат на: ivchotr в 03 Януари 2017 12:43:47
Сигурно, само дето ми е последна грижа писането в телевизора. Но ще го имам предвид, де. Благодаря  (beer)

Така е, но онзи ден се бях настроил да си пусна един филм през ТВ и ми се скъсаха нервите докато му напиша заглавието в браузъра с дистанционното. Захвърлих го накрая и се отказах. А докато купувах телевизора в магазина едно момче се канеше да кихне близо 60 лв за една мини безжижчни клавиатура. DIVA при това. Та от тази гледна точка приложението върши идеална работа.

solo5

#12
Цитат на: nixel в 05 Декември 2016 00:00:14
Бих дал силно субективен съвет - Ако е телевизор, значи ще е Philips!

Филипс си продадоха бизнеса на някаква китайска компания. Името си остана, защото то продава.
Имам Филипс 7-ма серия от 2011, служи вярно но си има забележки с бъгавият софт
Спряха му подръжката при продажбата на марката и доста апове и екстри изчезнаха.
Най-гадно е че Youtube изчезна като ап, а писане с дистанционно си е приключение.
Не чете БГ субтитри от флашка и т.н. Супер бавен е при ползване на отворвният браузер

Аз бих заложил на Самсунг или LG като цена качество са най-добре според мен.
Бих заложил също на чисто ТВ и към него едно mini PC, като цена ще дойде същото

petkomz

Цитат на: solo5 в 22 Януари 2017 20:28:19
Аз бих заложил на Самсунг или LG като цена качество са най-добре според мен.
Ако някой ще избира между двете марки , да не се лъже като мен да вземе LG - в никакъв случай! Споделям като собственик и на двете марки! Обосновка:
1. Липса на куп важни приложения при LG като Plex, Fusion на Булсатком, Voyo  и др.
2. Липса на истински черен цвят.
3. Слаб контраст.
4. Нереални цветове (колкото и да си играя с настройките на картината все нещо ми липсва, самия факт че през 2-3 дена го човъркам е достатъчно показателен, докато Самсунга съм го настроил преди 2 години и от тогава не е пипан).



ivchotr

Цветоусещането е различно при всеки човек. Не се сещам в момента кой художник беше, който е различавал към 70 нюанса на черния цвят.

petkomz

Напълно съм съгласен, но както казах АЗ правя сравнение между двата, така че в случая това не важи - все пак цветоусещането ми е едно и също и за двата телевизора и определено при Самсунга са по-реални цветовете.

ivchotr

Все корейски уйни са. Доколкото знам, един завод прави чарковете на повечето марки. Имаме LG и не ми е правило впечатление за нещо по-различно в картината. А пък Самсунг съм се заклел повече да не купувам, без значение какво е. Досега каквото и да съм взел от тази марка, все е минавало през ремонт и то в гаранционния срок.

dimkaraganchev

Цитат на: petkomz в 20 Март 2017 23:06:04
Ако някой ще избира между двете марки , да не се лъже като мен да вземе LG - в никакъв случай! ...
Е, аз пък твърдя точно обратно. Далеч от самсуняци, каквито и да са те. Имам 4 телевизора LG, като най-старият е от 2009 г. Бачкат си безотказно.

petkomz

В отговор и на двама ви само ще споделя че не съм казал че се чупят LG -тата, просто изброих недостатъците  които открих сравнявайки двете марки! Цветовете на LG-то също са добри, но като сложих двата телевизора един до друг и няколкото човека които бяхме, всички се изказаха в полза на Самсунга -много по реални и наситени цветове и контраст, както и по истинско черно. Ако пък телевизора ще е смарт, липсата на по-горе изброените приложения (и това е само малка част от тях), както и абсолютно никаквата софтуерна поддръжка при LG са достатъчно красноречиви! Но вкусове всякакви, просто исках да споделя недостатъците които открих.

dimkaraganchev

#19
Ако се търси качество на картината, то Сони е далеч по-добре.  И все пак, за мен е далеч по-важно телевизорът да е жив и здрав дълго време, отколкото малката разлика в картината.
Относно липсата на някакви приложения. Последното ми LG е 55" смарт. Има си магическото дистанционно. Но след една седмица експлоатация реших, че е прекалено сложно да се сърфира с него. Вързах го към настолен комптър с безжична мишка и всичко си дойде на мястото. Тия смарт изгъзици са абсолютно излишни.