Камера светофар Сточна Гара

Започната от kaford, 25 Септември 2016 18:53:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kaford

Колеги здравейте!
Изчетох доста по тази тема,но не успях да разбера камерите които са на светофарите на Сточна Гара може ли да се получи честитка от тях за преминаване на червен светофар?Не съм от София и много рядко минавам от там,а е страшна бъркотия и вчера минах на червено понеже се обърках.Да очаквам ли нещо?
Ще съм благодарен ако ми отговорите :)


ivchotr

Ако ти дойде честитка, имаш два варианта:
1. Явяваш се в КАТ, връчват ти бумагите, пускаш възражение и чакаш съдът да реши кой крив, кой прав.
2. Не се явяваш и чакаш да мине давностният срок. Този вариант работи, ако не ти се налага да сменяш кетапа в срока на давността за налагане на наказанието.

Marlboro

Няма да има честитка, от там.  :-*
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

martin1977

Тези светофари там наистина са много объркани. Или трябва да си минал поне 5 пъти за да ги научиш, или да имаш 3 висши, едното от което за светофарни уредби. Аз преди няколко месеца минах на червено и го разбрах на следващия ден като минах пак от там и тогава не бях първа кола. Не ми дойде честитка. Явно им е ясно на хората че светофарното регулиране на Сточна гара е поредното"гениално инженерно решение" в България.

kaford

Ами дано нищо не дойде колеги,надявам се.Относно кръговото доста скапано направено е според мен.

ivchotr

Mи типично по нашенски - що трябва да е просто, като може да е сложно  (hammer)

kaford

Колеги здравейте не получих честитка за червения светофар на Сточна гара.
Днес как стоят нещата дали снимат или не ?
Поздрави!

ivchotr

Ти по-добре гледай да не те снимат :D

Marlboro

Не снимат. Има къде къде по-важни места на които не снимат, от това кръгово...
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

kaford

Колега аз гледам да не ме снимат,но чисто информативно питам.Старая се да не правя нарушения.Доколкото аз знам там камерите са за видеонаблюдение и не снимат за червно,но незнам.Чул съм за други места в София на които снимат за червен светофар.


Pyrhel

Трябва да почнат навсякъде и да се спре с бутането в кръстовищата като виждат, че е няма да минат или светне жълто...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

На Орлов мост бяха снимали една мадама, която всяка сутрин прави ляв завой от локалното на моста, в посока НДК. Фактически се явява пресякла червения светофар, който спира движението по канала. Хиляда и кусур нарушения  (rofl)

kaford

За Орлов мост съм чул,че снимат да,но за Сточна конкретно не съм чул до сега.Ако има някой да си каже  ;D

Marlboro

Ако държите, може да направим някоя фотосесия (tooth). Глобите може лично на мен.
Въпреки че камерите се избиват, са много малко. Къде къде по-важни кръстовища нямат. За жалост, целта не е по-безопасно шофиране и превенция, а лапачка от снимки на задръстени кръстовища.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

kaford

Значи явно на Сточна гара тези не снимат за червен сигнал.
А самите камери които са по рамената на светофарите какви са?Тези кръглите в кутиите са наблюдателни,а тези които са на рамене на светофарите?

ivchotr

А ве ти да не планираш някоя глупост 8)

kaford

Не просто ще започне да ми се налага да пътувам всеки ден в София и искам да знам как стоят нещата в града

ivchotr

Ми спазвай правилата за движение и камерите няма да са ти проблем. За да питаш коя снима и коя не, изглежда, че имаш намерение да не спираш на червено. Това винаги е било, е и ще бъде предпоставка за сериозни произшествия.
Ако не планираш обир на банка, темата ми се вижда меко казано неадекватна.

fordforda

Колеги камерата на ТВ кула в коя посока снимаше?
Посока мол Сердика или посока от мола към София Ленд?
Питам,защото сестра ми днес минала със 65-70 посока към София Ленд.
Поздрави!

Pyrhel

Дано има образователен ефект, че у градо се не лети.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


fordforda

Била се отнесла както и да е въпроса ми е в коя посока снима ?

Marlboro

Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

ivchotr

Ама би трябвало да хваща и двете платна, особено лявата лента в посока Кошарите. Там ограничението е 60 км/ч, ако не бъркам. Няма да е много голяма глобата.

Marlboro

Няма как да хваща всичко, камерата снима само в посока Цариградско.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

nuHaKoJIaga

В началото я въртяха от време на време и снимаше и в двете посоки, вече не минавам от там толкова често, но последните 2 години е винаги насочена към Румънското посолство.

fordforda

Доста изчетох и да повечето мнения са,че снима само посока мол Сердика.
Благодаря за отговорите.
Поздрави!

fordforda

Колеги сега видях,че са сложили и нова камера на Околовръстното около Казичене.Не знам къде точно и от кога, но е от 2 3 дни май.

ivchotr

Е ми на някого ако му изнася, да мине нагоре срещу камерата с по-висока скорост в лявата лента и да сподели дали му е дошла честитка. Аз мисля, че няма да го пропуснат от КАТ (rofl)

fordforda

А тази на Казичане Камера новата стационарната на 90 км ли снима или 50 ?

ivchotr

Преди нея, ако не ме лъже паметта, има знак за ограничение на скоростта до 90 км/ч. Поне толкова беше миналата събота. От тогава не съм минавал от там.