Гайки за джанти

Започната от jo_jo, 24 Октомври 2015 21:14:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivchotr

Взех секретни за Фокуса от магазин на Маргел. Стандартни са за стандартните фирмени лети джанти. Кофти е само, че нямат капачки и резбата остава открита за атмосферните условия. Ще трябва да побългарявам  ::)


jo_jo

аз си намерих оригинални (поне за такива ми ги продадоха)  - http://olx.bg/ad/originalni-gayki-za-zhelezni-dzhanti-ford-ford-20-broyki-ID5AY3E.html
и ги комбинирах с тези джанти - http://olx.bg/ad/perfektni-16ki-5h108-et50-6-5j-ford-ID5yDr8.html

поставени са на колата и всичко изглежда ок, днес ще дойдат и тасове

някой ден ще започна дневник

sa6ster

аз си купих по 1 гайки от гумаджийницата в Горубляне където си слагах зимните гуми.

Mondeicho

Аз на алуминиевите джанти съм с раздвижения конус, а за железните си набавих от автоморга оригинални, които не са с раздвижен. Иначе железните ги карах известно време с тези гайки с раздвижения конус и не съм имал проблеми.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

teloto

И аз да се включа по темата....Скоро си взех Форд Мондео-първия ми форд,та беше с 17 цолови алуминиеви джанти и с галоши вместо гуми :D .Сега вече иде зима и с Форд-а ми дадоха и 4 броя 16 цолови метални джанти.Купих гуми и ги сложих,но забелязах че гайките са с два конуса.Единя е въртящ.Завихме джантите,но ми се струва,че не лягат много добре....та реших да си купя гайки за метални джанти,без въртящия се конус.Порастърсих се и намерих втора ръка за смешни пари и мисля да ги взема.Въпроса ми е....Има ли разлика наистина или аз си внушавам? (rofl)

Mondeicho

Има разлика да. С въртящия са за алуминиеви джанти, а другите за стоманени.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

teloto

Цитат на: Mondeicho в 25 Октомври 2016 21:59:59
Има разлика да. С въртящия са за алуминиеви джанти, а другите за стоманени.
Значи ги купувам и сменям!Благодаря за информацията!

teloto

Гайките днес ги взех и веднага ги сложих на джантите.Втора ръка ,оригинални!

Mondeicho

Честито, карай сега без да се притесняваш...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

teloto

Цитат на: Mondeicho в 26 Октомври 2016 22:48:08
Честито, карай сега без да се притесняваш...
Благодаря.Карам с кеф  (race)


solo5

Здравейте!
Имам Форд Фокус МК2.
В момента съм с оригинални алуминиеви джанти на Форд с летни гуми 205х55х16.
Имам и оригинални стоманени джанти със зимни  гуми 195х65х15, с които трябва да сменя алуминиевите.
От прочетеното в по-горните постове останах с впечатление,
че мога да ползвам гайките от алуминиевите джанти и за стоманените джанти.
Моля някой да потвърди, за да не ги похабя!

sinnerman

Не. Трябва да си вземеш гайки за стоманените джанти. Различни са. По автоморгите има.

solo5

#42
Как да разпозная дали от автоморгата няма да ми дадат различни гайки, които няма да паснат на джантите?

sinnerman

Най- лявата е за стоманени джанти. Виждаш разликата.


jo_jo

Цитат на: solo5 в 12 Декември 2016 21:15:05
Как да разпозная дали от автоморфата няма да ми дадат различни гайки, които няма да паснат на джантите?

дебни и в олкс, аз си намерих за 30лв оригинални, почти нови. Ето един линк, но са скъпи - https://www.olx.bg/ad/gayki-za-dzhanti-na-ford-s-max-titanium-s-ID51x5K.html#70062bd26a

solo5

А някой има ли представа колко струват в Мото Пфое, не съм се сетил да попитам.
Всичко им е скъпо, но пък колко може да струва една гайка при тях   ::)

nixel

Цитат на: solo5 в 14 Декември 2016 20:27:11
А някой има ли представа колко струват в Мото Пфое, не съм се сетил да попитам.
Всичко им е скъпо, но пък колко може да струва една гайка при тях   ::)

Еми провери! Сайта е: http://fakturi.motopfohe.bg/chasti/ReportPage.jsp
Номер на гайка - 1678260
Комплект за едно колело със секретна - 1118208

Мда, колко може да е една гайка?  (rofl)

mirohristov

Гайката за железни джанти е по-евтина - 9.04 лв./бр.
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

nixel

#48
Цитат на: mirohristov в 14 Декември 2016 21:50:25
Гайката за железни джанти е по-евтина - 9.04 лв./бр.

За железни джанти в момента има оферта - http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-MK4-2009-20-x-WHEEL-NUTS-/252315557368?hash=item3abf2dddf8:g:64UAAOSwZQxW4W9H
20 гайки за 20 паунда с безплатна доставка, като има опция Make Offer (демек "свали ми цената")

А така като гледам, до 100 лева може да се намери в ибей пълен комплект 20 гайки втора ръка оригинални. А не е зле и аз да се поогледам, че на моите им изпадаха почти всичките капачки. Да имам 2-4 капачки по гайките. В следствие забелязвам лека ръжда по болтовете

sinnerman

Оригинални нови гайки, 20 броя за стоманени джанти за форд струват 9.60 евро в Германия. Доставката е 11.90 евро.Тук. В неделя ще си поръчвам нови гайки за алуминиеви джанти, защото на моите изпопадаха капачките от "инструментите" на гумаджиите. Тук. Ако някой иска да поръча, да ми пише. Ще си разделим доставката.


sinnerman

#50
2.78 за 1 брой е цената в МП на гайките за стоманени джанти. За алуминиеви- 10.97лв.

nixel

Жалко че не съм от София. Щях да вляза в комбина.

jo_jo

Ако ползвате нещo от рода на dostaviam.com няма ли да е по евтино.

Sent from my GT-I9505


didon80

Хора защо не посетите най-близката автоморга? Или в интернет по обявите за коли на части. Пълно е с оригинални гайки за смешни пари, че и секрет може да ви дадат.

nixel

Щото и аз имам оригинални гайки и бих ги дал за смешни пари. Моите капачки взеха да падат още като взех колата. Пред блока ми изпадаха повечето.
Колкото и смешни да са парите, като им изпадат и техните капачки са си пари на вятъра.
А и 100 лева за нови оригинални гайки комплект за 4 колела си е двойно по евтино от мото пфое.

Аз си мисля, че може и да стават да се сложат обратно капачките, ама като послушах гумаджиите и взех че ги хвърлих моите.

Septerra

А като се махнат всички капачки какво става - какъв номер става ключа за развиване?

didon80

За какви капачки говорите, ако имате в предвид хромираната обвивка, да и при мен на старото мондео дадоха фирма няколко гайки за 8 години. Обаче има и още един модел, който е без обшивка и не е като тапа отгоре. С тях не съм имал проблеми. Ще ги снимам да ги сравните.

Pyrhel

Цитат на: Septerra в 15 Декември 2016 23:14:29
А като се махнат всички капачки какво става - какъв номер става ключа за развиване?
Един размер надолу, 19 -> 18 примерно.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

nixel

Цитат на: didon80 в 15 Декември 2016 23:23:17
За какви капачки говорите, ако имате в предвид хромираната обвивка, да и при мен на старото мондео дадоха фирма няколко гайки за 8 години. Обаче има и още един модел, който е без обшивка и не е като тапа отгоре. С тях не съм имал проблеми. Ще ги снимам да ги сравните.

От снимката на sinnerman - моите са втория вид. Като падне капачката, стават нещо като първия вид.

sinnerman

Цитат на: nixel в 15 Декември 2016 23:08:58
Щото и аз имам оригинални гайки и бих ги дал за смешни пари. Моите капачки взеха да падат още като взех колата. Пред блока ми изпадаха повечето.
Колкото и смешни да са парите, като им изпадат и техните капачки са си пари на вятъра.
А и 100 лева за нови оригинални гайки комплект за 4 колела си е двойно по евтино от мото пфое.

Аз си мисля, че може и да стават да се сложат обратно капачките, ама като послушах гумаджиите и взех че ги хвърлих моите.
Капачките падат заради скапаните ключове на гумаджиите. Ама го разбрах късно. С оригиналния ключ към колата няма проблем. Капачките опитах да ги закрепвам обратно, обаче при следващо развиване отново падат.