Мистериозен теч от казанчето на чистачките!

Започната от Nebhotep, 24 Април 2013 09:06:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Nebhotep

Здравейте,
Преди няколко дни локализирах теч от казанчето за течността на чистачките при спряло положение и при движение. Визуално определих, че е от уплътнението, което в влиза помпата в самото казанче. Вчера смених  уплътнението с ново оригинално и наблюдавах около 10 минути дали тече, всичко беше ок. Цяла нощ нивото на течността в казанчето не беше мръднало, но сутринта след движение на колата течът отново се появи. Откъде може да тече и то само при движение? Казанчето визуално няма спуквания, то ако имаше щеше да тече и при спряло положение. Маркучите излизащи от помпата нямат спуквания. Мисля си нещо, да не би клапите вътре в помпата да не задържат, ама то тогава пак няма от къде да тече, само ще се обърква потока на разпределение. Идеи...!!? :-[ :-[


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!


G_o_c_e_v

При мен също тече само в движение или по точно когато спра рязко, тогава явно се разбалниква вътре и успява да изтече (я през дупка, я през пукнатина). Замислил съм да го вадя, ама не ми остава свободно време.
Трябва хубаво да огледаш за пукнатини или пък да го надуеш с уста или компресор (но не на големи атмосфери) за да определиш къде е пукнатината.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Bobi

Просто не виждам какво освен спукано казанче или уплътнение може да е.

x1l0n

Моето ескортче страдаше от същия проблем - при мен беше причинен от сензора за нивото на    течността. Самият сензор се беше напукал и пропускаше през корпуса си водата навън :)

Като фикс - силиконизиране (което направих) или премахване на безбожно скъпия сензор (100+лв).

Едит:
Не знам как е при другите, но при мен се налагаше да махна подкалника за да сваля проклетото казанче. :)
FF /fast.fords/

Nebhotep

Пак ръчках помпичката и уплътненито, течът през последните 48 часа значително намаля, но пак го има. На място наблюдавах 30 минути помпата и казанчето, но отникъде не се процежда даже и капчица. Явно при движение и последващите вибрации се появява теча. За 48 часа нивото е намаляло с 50 мл.


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

G_o_c_e_v

Днес изтърбуших половината предница, за да достигна до казанчето за чистачките. Оказа се че в горния край има някакъв отвор и при натискане на спирачка от там излиза течността, докато се бълника. Намазах го обилно със силикон и се надявам вече да не изтича, НО пък се намали вместимостта на казанчето заради запушването на тази дупка, понеже вече няма от къде да излиза въздуха и нивото ще е с една идея по надолу.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Отлепваш ли си задните гуми от земята като натиснеш спирачка? :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

G_o_c_e_v

Естествено :)) така пестя от феродо и гуми ;D
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Nebhotep

Здравейте,, днес се заех сериозно с казанчето.


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

Nebhotep



Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!


x1l0n

FF /fast.fords/

G_o_c_e_v

Може да е изтеглил късата клечка и да трябва ново...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Nebhotep

Съжалявам, че така се получи с постовете. Писах от телефона чрез Tapatalk-а, ама нещо заби и затова така стана. Иначе да продължа, след обстоен преглед и източване на течността от казанчето констатирах, че едно от маркучетата в щуцерите на помпата е леко разхлабено. Фиксирах го с две свински опашки, а също така за всеки случай намазах със силикон и уплътнението там където влиза щуцера на помпата в казанчето. Налях течността и 30 минути наблюдавах казанчето и от никъде не капна и капка даже. Иначе при движение е подлизвало от капачката на казанчето, защото пълнех до горе, за да следя нивото на течността.
За съжаление 24 часа след интервенцията отново започна да тече след движение на автомобила, вече е пълна мистерията! Не съм свалял казанчето, защото изглежда като ново и никъде във видимата му част ( около 2/3) не се вижда пукнатина.  :'(  :'(


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

Pyrhel

някой да надува с уста отгоре през гърловината и друг да стои и да дебне откъде цързори :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

silver_lcs

Цитат на: Nebhotep в 25 Април 2013 19:25:38
За 48 часа нивото е намаляло с 50 мл.
как пък измери ,че е намаляло с 50мл  :D :D :D :D

Nebhotep

Цитат на: silver_lcs в 03 Май 2013 12:49:10
как пък измери ,че е намаляло с 50мл  :D :D :D :D
Ами аз съм написал,  че постоянно го пълнех до горе,  за да следя нивото му и точното количество на теча.  Така всяка сутрин знам колко е текло.


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

x1l0n

Аз наскоро си взех от Касто автоморгата казанче+моторче за чистачките. Принципно върви по 20лв, ако не се пазарите и е много по-добро състояние от моето....
FF /fast.fords/

FuRoRR

Нека да разбуля мистерията с изчезващата вода защото и аз се чудих 20тина дни къде изчезва...Моторчето на чистачките в казанчето има пластмасови щуцери,с времето те се пропукват и се чупят,при недобро захващане на маркучетата има едно поклащане което отваря процепа между щуцера и корпуса на помпата.При мене се случваше при ускорение и накрая се откъсна изцяло от казанчето....
Сивото Зайче - Powered by ВЪЪЪЙЙ!

Nebhotep

#18
На Ескорта все още не е открит проблема. Казанчето не съм го свалял още, но най вероятно е спукано. Щуцерите на помпата съм ги проверявал и не са спукани. Сменено е уплътнението на помпата, там където влиза в казанчето, мазано е и със силикон де що има маркучи и все същото. Теча не се влияе от нивото на течността, може да не тече три дни, после три тече по- малко.


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!