Еконт Експрес ООД

Започната от Pyrhel, 05 Април 2013 22:09:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

От известно време насам Еконт Експрес и Форд Клуб България започнаха тестване на вградения виртуален офис в сайта ни, с който се предоставят 20% отстъпка от куриерските пратки в България. От днес, 05.04.2013 тази система вече функционира и е достъпна за всички регистрирани потребители във форума, като можете да я намерите на следната страница: http://fordbg.com/econt.

Какво представлява виртуалният офис? С него можете да заявите куриер, изчислите цена, проследите пратка, както и да генерирате товарителница, с която ще можете да изпратите пратка.

Кога и как можете да използвате отстъпката? Отстъпката се начислява автоматично, само когато използвате виртуалния офис и подготвите товарителницата вкъщи (бутон "подготви пратка"). След като изберете бутона "подготви пратка", имате възможност да влезнете в системата на Еконт Експрес анонимно или използвайки потребителско име и парола. Имайте предвид, че това не е името и паролата, с която влизате във форума, а индивидуална за е-Еконт регистрация. Ще повторя, че тази отстъпка не важи, ако подготвите товарителницата в офис на Еконт, в офиса трябва да отидете с предварително готова товарителница - принтирана или поне с номера й.

Идеи: За да използвате отстъпката когато получавате пратка, можете да я подготвите от името на изпращача и да му пратите готовия номер на товарителницата.

Обобщено: Отстъпка от 20% за куриерските услуги на територията на България за всички потребители на форума на Форд Клуб България!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


escobar


Pyrhel

Нали ще се похвалите като изпращате пратки :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tropper

Аз като гледам може да почна да го ползвам активно по работа, ако нямате против разбира се :D
Изглежда отстъпката си важи едновременно със споразумението на мойта фирма за изплащане на платеж по банка и съответно 1,2%.


Между другото ви препоръчвам да им ползвате пощенските пратки, когато условията ви вършат работа. Много по-евтино е.

Уловките там са няколко:
1) Практически може да се ползва само за Офис-Офис
2) Цената на пратката се заплаща предварително от подателя. Не пречи той да добави съответната сума към наложения платеж за получателя
3) Няма екстри като "прегледай преди да платиш"
4) Понякога уведомяват получателя по СМС, понякога - не

Цената обаче е горе-долу двойно по-ниска. 1кг = 2,50.



Пърхел, тези 20% за постоянно ли са, или имаме квота за 3 месеца, която трябва да изпълним? Май беше 150 пратки за 3 месеца при стандатртните им условия...
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

Теоритично я имаме квотата, а в договорът, който подписах не се споменава за нея...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ihovahi

Анатолий, защо не добавиш едно бутнончe Еконт някъде из сайта?!
Който фôрка "майстор" си нахôда!


TourneoRS

Това е хубава екстра за форума . До преди малко разглеждах "бланката" , за мен трудност представлява теглото на пратката . Ако си поръчам  стока от Пловдив да кажем , имам 5-6 кашона но  всеки с различно тегло . Трябва да ги карам да ги теглят някъде а това не е много удобно , защото не всеки има под ръка кантар и то  верен ,С товарителницатае лесно , ще я пратя по Майла , мисля че основно това ми връзва ръцете .
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Pyrhel

Цитат на: ihovahi в 06 Април 2013 21:15:34
Анатолий, защо не добавиш едно бутнончe Еконт някъде из сайта?!

Защото нямам време, това е едно от десетките неща в списъка със задачи :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ihovahi

Цитат на: Pyrhel в 06 Април 2013 21:49:19
Защото нямам време, това е едно от десетките неща в списъка със задачи :)
Ами когато имаш дееее :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ceco.deyanov

Анатолий браво за усилията.
С много задачи си се заел но важното е че ги правиш.
Кога спиш не знам само? :D
И да ти припомня че чакам пратка от теб.


tropper

Днес пуснах две :P

Май има проблем, ама ще потвърдя и друг път като имам повече от една пратка:

Влизам през портала от тук и после се логвам с моята парола във виртуалния кабинет. Първа пратка - всичко ОК - отстъпката се начислява. Втора пратка - XXX - отстъпката я няма. Логаут, после логин пак през форума - и вече отстъпката я има.

Така че имайте го предвид и поглеждажте долу, където изчислява цената, дали е сметната отстъпката.

Някой от следващите дни като имам повече от една пратка ще проверя пак дали така се получава.... да не би сега нещо проблемът да е бил в моя телевизор, ама едва ли....


П.С. А иначе и на самата товарителница пише за отстъпката с дребен шрифт "Сдружени Форд Клуб България -20%". Рекламираме се  :P

Липсата на "Е" в сдружение не е моя грешка, така си пише :))
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

tropper

Днес още две.

Потвърждавам бъга - само на първата пратка се генерира отстъпката.
За да може пак да се използва отстъпката трябва да се направи логаут и пак логин.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

Писах на Еконт, чакам отговор, благодаря.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ihovahi

Анатолиййййййй браво за бутона за Еконта :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


G_o_c_e_v

Абе, при регистрацията, трябва ли да цъкна отметката за Член на нещо си там какво беше?
Аз не я цъкнах и когато си направя нова заявка, в края ми излиза 3% отстъпка...
Как да го оправя това нещо?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Дори не ти трябва регистрация... :) Можеш да ползваш анонимния вход, но за да ползваш -20% трябва да влизаш в с-мата единствено през fordbg.com ;)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

G_o_c_e_v

Естествено, от там влизам, чрез бутона горе в дясно, Но като си попълня всичко, изчислява ми цена и когато натисна бутона преглед, за отстъпка ми изкарва 3%
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Така, всичко си дойде на мястото или по точно, Еконт трябва да си оправят бъг-а. Така сега имам друго питане.
Може ли да се направи бутон за редакция на пратките или тяхното изтриване? Защото примерно ако получателя се отметне,а Аз съм си направил пратка и не съм ходил до Еконт тя ще ми остане виртуално генерирана на профила. Един вид, ще ми се пречи :)
Има ли такава опция или пратки, които не са пуснати, автоматично се изтриват след определен срок на престой?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Bobi

Гоцев, искаш ли бутон, който да телепортира пратката? :)) Програмата е на Еконт, не наша. Всичко, което го няма като опция, просто го няма.

Pyrhel

Писах на Еконт ако имат възможност да се включат в темата с отговори на въпросите, свързани с тях и системата им, защото не съм компетентен там.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


tropper

Цитат на: G_o_c_e_v в 10 Април 2013 23:36:33
...Може ли да се направи бутон за редакция на пратките или тяхното изтриване? Защото примерно ако получателя се отметне,а Аз съм си направил пратка и не съм ходил до Еконт тя ще ми остане виртуално генерирана на профила. Един вид, ще ми се пречи :)...
Това го има във самия "Виртуален кабинет" на Еконт.
След като си се лог-нал, там където е бутона "създай товарителница" всъщност е падащо меню - има една стрелкичка вдясно. Оттам си избираш "изтрии пратката" или нещо подобно беше. Трябва първо да избереш чек-бокса (отметката) не съответния ред и тогава натискаш бутона. Има и опция "редактирай" - което ползва данните от избраната товарителница за създаване на нова и инвалидира старата.

По такъв род въпроси и аз мога да помагам, щото ги ползвам активно от има-няма 5 години  :))
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

P.Kostadinov

Ейй за малко бях изчезнал и гледай ти с какви нещица се сдоби форума....  :o
Тъкмо си харесах едни колони от Габрово и сега веднага се сетих за Митака,та ще взема да го прослушам тия дни ,да направим едни 20% пък по срещите ще се черпи какво да се прави.
Аз едно черпане имам за него,сега още ще трябва  ;D
Карай толкова бързо,колкото бързо би могъл да спреш !

tropper

Не е бъг (може би), въобще не е в нашата компетенция, не е и много важно... ама е дразнещо и искам да споделя.  ^-^

Пратка колет 1кг от офис до адрес.
При изчисляване цената на пратката във виртуалния кабинет пише:

Плащане:
Основна услуга    6.62 лв
Допълнителни услуги    +0.15 лв (комисионна върху наложения платеж)
Отстъпка -20%   -1.35 лв
Крайна цена    5.42 лв


До тук добре.

Печатаме товарителница и там се чете:
Тарифен код 3    цена: 5.30  ???
CD: 0.12  ???
Отстъпка ... Форд Клуб ... -20%: -1.35
Обща стойност: 5.42  - това поне съвпада.

След малко размисли и страсти и работа с калкулатор се установява, че цената на основната услуга и цената на комисионната в товарителницата са записани с калкулираната отстъпка. А отстъпката (в случая 1,35) е от сума, която не сме видели никъде по товарителницата :D

Доста странен начин за изписване на цена, честно.
И крайно неразбираем.

Важното е че поне крайното число е верно.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

tropper

Тия пак нещо са разбъзикали....
Не се начислява отстъпката.
Влизам през бутона от нашия "виртуален офис" - страничката [Еконт] .
Не знам до колко може да има общо с това, че логин страницата им е със сменен дизайн...
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

#24
Довечера като се прибера ще пиша на Еконт. Благодаря за инфото.

Цитат на: tropper в 25 Април 2013 16:44:16
Тия пак нещо са разбъзикали....

Проблемът е в нашия телевизор - от минаването към новия хостинг.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Отстъпката работи, името е оправено. Благодаря на г-н Маринов от Еконт :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Vasilev

http://www.econt.com/2013/04/14050/#more-14050
Има промяна в услугите на Еконт:
"Бизнесът продължава да се развива, потребностите на пазара на куриерски услуги растат. Верни на стремежа за непрекъснато повишаване на качеството, подобрения за улесняване на клиента и защита на неговите интереси, Еконт промени условията при пощенските пратки.

Целта е услугата да стане по-привлекателна и удобна, като включи в себе си възможности, приложими до момента само за куриерските пратки.

Нови възможности:
• преглед или преглед и тест на пратката преди заплащане
• доставката да бъде платена от получател
• споделяне на сумата между подател, получател и трета страна
• разпореждане за промяна в условията за доставка
• опаковане на пратката

Параметри:
Писма
• размери:

- ширина – до 260 мм

- дължина – до 360 мм

- височина – до 20 мм

• доставка

- от пощенска кутия и офис на куриера до пощенска кутия на клиент и офис на Еконт

- от и до офис на куриера или лично на адреса на клиента – за препоръчани писма


Пратки
• доставка от и до офис на куриера
• тегло до 20 кг
• размери до 60 см на всяка от страните

* Всяка пратка с по-големи размери и тегло се тарифира като куриерска пратка.

Тарифа:
• писма до 0,5 кг – 1,50 лв.
• писма до 2 кг – 3,00 лв.
• пратки до 1 кг – 4,00 лв.
• пратки до 20 кг – 4,00 лв. + 0,40 лв. за всеки следващ килограм

* Такса за пощенска пратка с наложен платеж:
+ 1,2% – от сумата на наложения платеж
+ 1,2% – за изплащане на пощенски паричен превод

*Цените са с ДДС.

Преференции:
• за голям брой пощенски пратки – договаряне на срокове и условия
• договорени условия за куриерски пратки се прилагат и за пощенски"
Общо взето пощенските пратки вече са си като куриерските като цена.

maslabg

Много е полезно. Днес изпратих със системата. Отстъпката е реална Благодаря !

Pyrhel

Сега погледнах - за последния месец до момента има изпратени 65 пратки ^-^
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Ръца Пръца