C какво масло карате фордовете си?

Започната от Alexi, 04 Октомври 2011 14:58:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

V.Buzev

Цитат на: baibradar в 26 Май 2017 13:57:17
Репсола го взимам от Тех ко. Те са му официален вносител.

Благодаря за отговора. Сега ще си сипя Еурола ама на следваща смяна мога да тествам един Репсол.
Познат си беше сипал репсол на Аудито 1,9 тди 110 коне и след 5-6000 км. почна да го пипа осезаемо и за това до сега не смея да сипвам такова.
На мегана сипвам 10в40 Ресолче и колата се чувства много добре, ама тя бензин и там и грес да сипя ще работи.


nixel

Аз вече си смених маслото с формула, но сега гледам едни интересни масълца - http://subaruland.services/
Има мнооого положителни коментари за тях - https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=14918&start=80

Някой тук има ли мнение за тези?
Вярно че е скъпичко ама...

Bivola

#842
Без да пренебрегвам качествата на Ред лайн-а, темата в Субару форума е леко рекламна, въпреки че Алекс е в час и то много.  Освен това и Ред лайн-а е бая скъп. Според мен по-добър вариант е Амсойл от ap1shop.    Намери и темата с теста на маслото, което пращахме в Германска лаборатория и отзивите. И е 25лв, което бива.

nixel

За следващата смяна вече. Следва почистване дросел и смяна спирачна течност.
А с маслото ще направя няколко по чести смени. Може би на 5000км

butoff

#844
Попаднах във форума на Nissan на добри отзиви за RAVENOL. Взех си 5л. + 1л. 5w30 RAVENOL FO (за форд).
Има код и на еднолитровата туба, проверих го на сайта, дава го оригинал. [attach=1]
Само да намеря къде да го сменя и ще дам впечатления.
Този модел масло е стандартен, иначе имат и за по-нови двигатели.
На въпроса на Vesel 75 лв-5 л. 16,5 лв - 1 л.
:)

dimkaraganchev


nor4ik

Здравейте Колеги,
от вчера съм с TOTAL  QUARTZ 9000 FUTURE NFC 5W30.

Vesel

Цитат на: butoff в 28 Май 2017 17:43:27
Попаднах във форума на Nissan на добри отзиви за RAVENOL. Взех си 5л. + 1л. 5w30 RAVENOL FO (за форд).
Има код и на еднолитровата туба, проверих го на сайта, дава го оригинал. [attach=1]
Само да намеря къде да го сменя и ще дам впечатления.
Този модел масло е стандартен, иначе имат и за по-нови двигатели.
На каква цена го взе ако не е тайна.

BillyBADBoy

Хубавият Ravenol за нас е този.

След някой и друг месец мисля да поръчам от Германия, че нашия вносител го е пропуснал ... цената е 36 евро, за 5 литра без доставката. Ако някой иска да направим партия да пише.

В Opieoils гледах и цената на Shell-дето коментирахме предните страници ... ми 25 паунда за 5 литра (тук литъра в бензиностанциите е 25 лв.).Чакам само теста на руснаците и това ще го пробвам :)

Pyrhel

Днес бях в Кели и ги питах дали маслото е Shell HUP AF или Shell HU AF - видяха си разликата в каталога и PDF-а, но нямаше налично и не можаха да ми отговорят. Казаха, че сигурния вариант е да дръпнат туба за проверка, но предпочитам да не съм мизерникът, дето не си взима частите след поръчка и отказах. Ще пусна запитване, надявам се да проверят и да коригират.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


n100ev

Здравейте, колеги. За пръв път на Мондеото 2,0 TDCI '05 като го взех му сложих Castrol Magnetec DPF 5w40 и си му беше екстра. На следващата смяна (след 10к) в сервиза на един познат и хакна пак Castrol Magnetec само, че 10w40 обаче се усеща разлика в работата на двигателя според мен е доста по шумен на празен ход даже и като е загряла. Сега скоро време пак ми предстои смяна и по-раничко почнах да търся да си набавя маслото и филтрите. Мисля да му този път да сипя 5w30 като харесах направо това: http://www.kfz-teileprofi.de/ford/mondeo/mondeo-iii-bj-2000-2007/inspektionskit-2-0-2-2-diesel-inkl-6-liter-5w30-castrol-motoroel-ford-mondeo-baujahr-10-2000-2-2007/a-1496788/

Гледам, че един колега от форума е доволен от този сайт няма шанс да е някво фалшиво маслото, пък и това ми излиза по евтино отколкото предната смяна.

Понеже досега не съм пазарувал части онлайн, ако знаете кажете някакъв друг сайт сигурен от който мога да си набавя масло и филтри.

BillyBADBoy

Мани го тоя Кастрол и си вземи кита с  Ford Formula F 5W30

От няколко хиляди км. карам с него и е брутално добро от към разход на гориво.

Eastbourne

Форд формулата се произвежда от Кастрол, така че са почти едни и същи, само че Кастрола е по-скъп.

BillyBADBoy

Не е така. Кастрол и Формула F се произвеждат от BP, и е възможно да има разлики в рецептите. Например във Формулата има молибден, като добавка, за намаляване на шума, по-добро триене и разход, докато в Кастрол 5W30 A5/B5 го няма.

seventh

@BillyBADBoy
Колега, ако не се лъжа, ти май караше с Yacco Lube F. Какво не му хареса на това масло? Нали беше бутиково, произвеждано само във Франция, с фордовска спецификация и т.н.
Между другото, откъде е информацията, че във фордовската формула има молибден?

BillyBADBoy

#855
Не е лошо LUBE F ..., но при положение, че е почти двойно по-скъпо от Formula F, мисля, всичко е ясно.

А като видях и този анализ, всичко бутиково и френско у мен се изпари  :D

(link)

falcoh

Кажете си мнението за това масло "Repsol Elite Competicion 5w40", автомобила е Форд фокус 1999 година, бензин, 1.6i 16V, на 220000км

exclusiveremix

Наближавам 10 к км на фокуса от подписа и обмислям да сменя маслото,въпреки че няма нужда според МП.По книжка го дават това :

https://www.avto.bim.bg/Motorno-maslo-CASTROL-MAGNATEC-PROFESSIONAL-FORD%C2%A0-E-5W20-1L_pr56034.html

и започва чуденката... дали да сложа 5w30( в чуждестранните форуми категорично отричат подобно нещо) или да заложа на друго масло стига да е със същите стандарти като на мотора ми ?
Естествено всичко ще го сменям в МП...но все пак се чудя кое масло?!
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Alexi

докато обмисляш подобни неща обмисли и факта ,че колата е гаранционна и си е собственост на МР лизинг :) така че наливаш квото кажат и когато кажат

BillyBADBoy

#859
Да, всъщност чуденка няма  :))

5W20 е маслото за eco boost двигателите. Маслото трябва да е с одобрение Ford WSS-M2C948-B

Цитат***Ford WSS-M2C-948-B***
Total Quartz 9000 Future EcoB 5W-20
Castrol Magnatec Professional E 5W-20
Shell Helix Ultra Professional AF 5W-20
Texaco Havoline Energy 5W-20
Motul Specific 948B 5W-20
Ford ECO-B 5W-20
Eurol Ecopower 5W-20
SRS ViVA 1 special F Eco 5W-20
Aral EcoTronic F 5W-20
Neste City Pro F 5W-20
Eni I-Sint Tech Eco F 5W-20
Wolf Multigrade MS-FE 5W-20
Valvoline SynPower FE 5W-20

Аз лично бих сложил Ravenol SFE 5W-20, но не съм сигурен, че Фото Мое ще ти позволят.

Ravenol SFE 5W-20





exclusiveremix

Цитат на: Alexi в 10 Юли 2017 18:57:44
докато обмисляш подобни неща обмисли и факта ,че колата е гаранционна и си е собственост на МР лизинг :) така че наливаш квото кажат и когато кажат
Алекс,мога да го сменя когато реша.Само че това "квото кажат" хич не беше така когато обслужвах фиестата и ме питаха ко масло искаш :D .Затова си и питам.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Alexi

когато решиш в рамките на 20к км :) и с 5в20 само .. така че недей ги мисли тия неща

BillyBADBoy

#862
Ако имаш много градско сменяй на 10k и не се уповавай на тия 20k км. дето са предписани от производителя!

exclusiveremix

Около 70% извънградско и около 30% градско имам и то в градове без много интензивно движение.Смятам първата смяна да я направя на 10к км,впоследствие на 12-15 к км.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Сарко

#864
Здравейте и аз от скоро съм с Мондео МК3 TDCI 2.0 85Kw.
Четох доста за маслата и видях че испанското масло не е лошо на CEPSA.
Поне за сега сигурно няма ментета.

BillyBADBoy

#865
Направих кажи, речи 10k km. с Формулата и съм много доволен. Като, че ли обаче взе да си губи качествата постепенно.

Поръчах Ravenol FDS 5W30 с PAO база от Германия директно. В началото на септември ще го сменя живот и здраве и ще дам отзиви. Цена за 5 литра с доставката ок. 85 лв.

solo5

#866
Цитат на: sinnerman в 24 Май 2017 11:06:24
Аз един път се излъгах с това Yacco и повече няма да повторя. Двигателя работи шумно, вибрира, повиши се разхода. Точно както е забелязал колегата. След 5000 км. пробег, започна и да го гори. Направо го смених и повече експерименти не съм си правил. С castrol  5w30, а преди него сменях с Formula, двигателя работи тихо и равномерно, разхода е добър и двигателя е чист.

Хм, и аз се чудя защо от последна смяна (12-13х км) на маслото съм долял 2л Lube F 5w30 и пак съм на минимум  >:(
Явно правилно клоня към смяна на Yacco с друга марка

P.S. Прочетох доста голяма част от темата и се обърках още повече коя марка и откъде да пазарувам. Дали от едно място да е маслото, а сервиза другаде или има читави сервизи дистрибутиращи оригинални масла за Focus MK2 1.4i ASDA в Бургас?

ceslav

#867
Отзиви за това масло.Гледам колеги са купили,но още не са споделили мнението си.
http://shop.grid-trade.com/ravenol-fo-sae-5w-30-motorno-maslo-5-litra-cena-acea-a5-b5-api-sl-sm-ilsac-gf-2-ford-mazda.html 

За бензинов мотор иде реч!



marcam

Миналата смяна - март тази година, сипах кастрола, сега формулата и мисля, че с нея е по- добре. Смяна на малко над 9000 км. 5в30 за фиеста 2006 г.  Занапред ако я има ще ползвам нея.

Dagestan

На мойта бензинова кола съм с Равенол, но 10W40 и съм доволен, особено като се има впредвид цената от 140лв за 20л.