C какво масло карате фордовете си?

Започната от Alexi, 04 Октомври 2011 14:58:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BillyBADBoy

Ами сложи си full saps масло на пежото, каквато е A3/B4 спецификацията и след няколко месеца ни кажи къде си смени FAP-a.


Alexi

това би се случило ако гори масло .. то ако го гори ,квото и да сложиш ще се задръсти ДПФ-а..

Pyrhel

С маслата си е ебало майката, без извинение... От месец-2 чета за спецификации, съдържание, производство, руски форуми с тестове и т.н. - мазало е. Дори един производител, в една серия масло има огромни разлики в качеството между различните вискозитети. Примерно ако вземем Total Quartz 9000 0w-40 може да бъде добра синтетика, а 5w-30 да е лайно (това по спомен, не помня кои точно).

Сега например търся 0w-20 SN/GF-5 с RC, излизат Total Quartx 9000 Future; Yacco HY; Motul 8100 Eco-Lite; Shell Helix Ultra SN и сума други. И от много, ама наистина МНОГО четене най-вече по руски форуми и тестове излиза нещо, което трудно мога да повярвам, че лайнаният Шел е доста напред по качество от останалите, въпреки че официално в сайта си казват, че е хидрокрак.

Просто не знам, вече ми писва, искаш да сипеш нещо хубаво и губиш адски много време в проучване и накрая купиш менте (mad)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

sinnerman

Цитат на: nixel в 24 Май 2017 15:37:01
За моя мотор дават минимум WSS-M2C913-C, демек може и с D накрая. Та искам да кажа, че не е достатъчно да се купи кастрол 5w30, трябва да се гледа на тубата кои спецификации покрива маслото.
Мързеше ме да пиша цялото наименование на castrola. По- назад в темата съм качвал снимки на тубите. Винаги го взимам от МП, заради многото ментета на пазара. А и човек, който си познава колата, винаги ще разбере ако маслото е некачествено.

ekstremniat

А някой слагал ли е Petronas,че го гледам 5w30 на 80 лева 4 литра

Alexi

те шел по принцип са си напред с маслата ,все пак с тяхно масло се върти мотор от формула 1 на ферари и то точно хеликс ултра 0 на нещо си ,отделно ако се вземе от тяхна бензиностанция шанса да е менте е 0 ,виждам съм в какви кашони пристига отвън със стикери сертификати и т.н. .. другия вариант е Масло 1 ,на половин цена :))

Bivola

Цитат на: butoff в 24 Май 2017 17:21:06
Има ли оригинално масло в България и откъде може да се купи? В Мото пфое гледах тубата Castrol, но и тя не ми хареса, но беше най-истинска.
Може и да бъркам.
Братушките имат същия проблем, но са го разнищили . Има купища клипчета- масло подделка.
За мен беше изненада да разбера, че Castrol, Total, Mobil и т.н. не произвеждат масло!
Правда о маслах
Всъщност смесват база около 80% и добавки около 20 %, които закупуват от съответните производители.

Оригинално масло според мен можеш да си купиш от Официалните представители на Кастрол и Мобил - Мотобул и Омникар, само че цените няма да ти харесат.
А Тотал и Ексон са едни от големите производители на базови масла, поне доколкото знам аз и съответно и маслата сами си ги произвеждат. Виж за Кастрола съм съгласен, че е един голям рекламен ????.
Отделно от това нищо не ти пречи да пробваш с поръчка от чужбина или  с Роял Пърпъл, Амсойл,Ред лайн от България. Като първите две марки са на доста прилични цени, ако си толкова мераклия.

Pyrhel

Цитат на: ekstremniat в 24 Май 2017 19:24:25А някой слагал ли е Petronas,че го гледам 5w30 на 80 лева 4 литра
Кой Петронас, че гледам има няколко? Иначе Syntium 5000 AV е в топ класациите, но е по-скъпо от другите.

В крайна сметка Формулата (ако е оригинална) за 5w-30 е отлична с всичките ѝ там добавки, съставки и тинтири-минтири. Даже в класа на ACEA A5/B5 се бори с Amsoil Signature Series ??? Така че аз поне не бих сипал нищо друго освен Формулата с палене на свещичка да не е ментак.

Тоя Helix Ultra SN 0w-20 е изключително рядък и ако човек го взима без отстъпката е доста скъп (~30лв/л). Точно разни Мазерати, Ферари и БМВ М форуми рових на хора, които карат здраво само по писти - сипват същата серия, но 10w-60.

Ако на някой му се губят 2 дена в четене: http://www.oil-club.ru/forum/best-content/
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ekstremniat

Цитат на: Pyrhel в 24 Май 2017 20:11:28
Кой Петронас, че гледам има няколко? Иначе Syntium 5000 AV е в топ класациите, но е по-скъпо от другите.



В крайна сметка Формулата (ако е оригинална) за 5w-30 е отлична с всичките ѝ там добавки, съставки и тинтири-минтири. Даже в класа на ACEA A5/B5 се бори с Amsoil Signature Series ??? Така че аз поне не бих сипал нищо друго освен Формулата с палене на свещичка да не е ментак.

Тоя Helix Ultra SN 0w-20 е изключително рядък и ако човек го взима без отстъпката е доста скъп (~30лв/л). Точно разни Мазерати, Ферари и БМВ М форуми рових на хора, които карат здраво само по писти - сипват същата серия, но 10w-60.

Ако на някой му се губят 2 дена в четене: http://www.oil-club.ru/forum/best-content/

В кели има Петронас 3000 синтум покриващо Форд стандартите.Тази серия читава ли е?

Bivola

За съжаление голяма част от спецификациите и количеството добавки зависи и за кой континент е предназначено маслото, тоест дали е за европейския пазар, дали за Северна Америка или пък за Русия примерно. Отделно през годините тихомълком се променят базовите масла, присадките и други дребни спецификации, на вече доказани марки масла - точно в руския форум бяха хванали някоя от марките при периодичните тестове, които правят и вносителя се беше регистрирал да се оправдава/обяснява. В този смисъл няма как да знаем какво купуваме от онлайн магазините и изобщо маслата на ниска цена, защото просто не се знае откъде са и ЗА къде са. Това ако изобщо приемем, че маслото е истинско. И по тоя повод никак не е лоша идея Шела от бензиностанция, стига цената да е ОК.
Преди години и аз съм се чудел и съм ровел за всякаква информация за маслата и имам огромно количество информация на стария хард на компа и сега се чудя от какъв зор е било всичко. В крайна сметка няма да ги караме вечно тия коли.


Pyrhel

#820
Цитат на: ekstremniat в 24 Май 2017 20:20:08
В кели има Петронас 3000 синтум покриващо Форд стандартите.Тази серия читава ли е?
Покрива API SN; ACEA A5/B5 и Ford WSS-M2C913-C, 913-D, с горе-долу същите характеристики като Формулата е. Но не намирам тестове за 3000 FR, само за 3000 AV, но нямат общо и не знам. Вероятно е ОК, а и не е евтино.

"Бивола" е прав, основното задълбочаване е заради това, че се дават пари, в някои случаи не малко и не ми се иска да сипвам едно, а да се окаже, че има по-добро за същите или дори по-малко пари. Както се оказа и с Мотула - X-Cess 5w-40 е в топ местата, а е на доста добра цена. Е, стига да е оригинален :))

Честно казано не знам дали в нгт или масло1 въпросният Мотул е истински, но е на добра цена и съм го държал във фризера на -25* да го гледам - стичал се е отлично. Също така и отмива добре, моторът работи добре в топло и студено и със сигурност бих продължил и напред с него ако има на какво да го сипвам.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

butoff

#821
Цитат на: Bivola в 24 Май 2017 20:29:38
В крайна сметка няма да ги караме вечно тия коли.
Не е това, не искам да ме правят на глупак. В този бизнес работи маса народ. 

Цитат на: Pyrhel в 24 Май 2017 20:50:19
Честно казано не знам дали в нгт или масло1 въпросният Мотул е истински, но е на добра цена
Лично проверено, в масло1 младост Castrola е менте, в NGT дружба Formula F е менте (дори напечатаната с мастило дата беше 2013). Писна ми...
И всъщност едно менте е изследвано от руснака и казва, че това е 5W30 с нискокачествени добавки. Тоест двигателя няма да се скапе, но ще се износи по-бързо.
:)

ekstremniat

Цитат на: Pyrhel в 24 Май 2017 20:50:19
Покрива API SN; ACEA A5/B5 и Ford WSS-M2C913-C, 913-D, с горе-долу същите характеристики като Формулата е. Но не намирам тестове за 3000 FR, само за 3000 AV, но нямат общо и не знам. Вероятно е ОК, а и не е евтино.

"Бивола" е прав, основното задълбочаване е заради това, че се дават пари, в някои случаи не малко и не ми се иска да сипвам едно, а да се окаже, че има по-добро за същите или дори по-малко пари. Както се оказа и с Мотула - X-Cess 5w-40 е в топ местата, а е на доста добра цена. Е, стига да е оригинален :))

Честно казано не знам дали в нгт или масло1 въпросният Мотул е истински, но е на добра цена и съм го държал във фризера на -25* да го гледам - стичал се е отлично. Също така и отмива добре, моторът работи добре в топло и студено и със сигурност бих продължил и напред с него ако има на какво да го сипвам.



Не е евтино но с отстъпка около 35% цената става идеална

Pyrhel

#823
Цитат на: butoff в 24 Май 2017 21:12:30
Лично проверено, в масло1 младост Castrola е менте, в NGT дружба Formula F е менте (дори напечатаната с мастило дата беше 2013). Писна ми...
Малко по-напред в темата (пост 761) бях писал със снимки за тубите на Мотул от Масло1 и Формула от NGT. Като гледам твоята снимка - очевидна разлика. Май по-скоро ментакът идва от много по-нагоре във веригата - на някой голям дистрибутор набутват фалшиви. Хваща ме яд, че не съм гледал предишните туби.

И на мен ми писна. Следващото мисля да е Шелът и ако има холограмката на буталото го отнасям и т'ва е, не ми се занимава повече (puke)

Цитат на: ekstremniat в 24 Май 2017 21:15:14Не е евтино но с отстъпка около 35% цената става идеална
Уф, да. Гледал съм цена с отстъпката 33.24 лв, то било за 4л, пък съм прочел 1л
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

защо не пазарувате от еврокарпартс или опиеоилс и да ви е мирна главата .. официалния дилър също е вариант ,не виждам механизъм там да се продават ментета освен ако тук на място не се подменя оригиналното с менте ( което не е изключено де )

Bivola

Шел-а даже ако е по GTL технология е супер вариант, но  не знам дали има вече пуснат в БГ. Уж се произвежда отдавна, ане съм виждал такива туби. Много по-чисто масло и по-устойчиво на високи температури. Много по-добър вариант от масовите хидрокрек синтетики, които обикновено сипваме в моторите.

Pyrhel

GTL е, да. Направи ми впечатление, че са единствените, които с големи букви са написали, че е хидрокрек. Точно каквото казваш пишат и руцнасите - на тестовете е отлично, недостатък е трудното намиране. И е истина, но го има. Ако някой иска - мога да съдействам и с отстъпка (на 0w-20 редовната цена е ~30лв/л (no)), но все още не съм ходил да видя на живо тубата дали е с холограмата и лъскавия кант. На ЛС ще се разберем.

UK не е еталон за качество и оригинал - както е тук, така и там. Еврокарпартс си продават ментета като стой та гледай, попадал съм на турски лайна от там и им нямам особена вяра. За Опиеоилс не знам, съдейки по форумите има хора, пазаруващи от там, но както и Еврокарпартс - каквото им доставят, това продават. Те не произвеждат, че да сме на 100% сигурни, а препродават като останалите - ако им набутат фалшива стока на тях, естествено не я хвърлят, а я набутват на нас. Та логиката ми е - като има риск от фалшификат, защо да се занимавам с поръчки, доставки, чакане, като младосткото Масло1 е до нас и дори не се качвам и на колата.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Eastbourne

Колегата е пуснал картинки, но не е написал обяснение към тях какво има предвид кое,как, защо
https://photos.google.com/share/AF1QipPL3S9RAOiHYlnnpzjgphiGswZh7cum7keLpExiQyYZpvm-xEPyCGeS4Erw0_Rueg?key=T01feVVZVkpVMFgxRDdDUnF0ZHkwOFdGLUttTHZR

Миналата година нали хванаха едни руснаци с фалшиви масла и филтри: Shell, Mobil, Elf, Castrol, BP, Elf, Liqui Moly, and also engine oil for BMW, Volkswagen, Ford, Toyota, Mazda, Nissan and GM

http://www.automotorblog.com/watch-counterfeit-engine-oil-russia-87039.html

Мотула съм го забелязвал по онлайн сайтовете с три различни опаковки/етикети и т.н. До сега съм ползвал формула и Яко, но сега взех мотул за проба

Alexi

аз мисля ,че маслата в тия нашите евтини магазини като Масло 1 са точно от такива нелегални цехове като тоя руския .. просто цените им са толкова ниски ,че то няма такава цена и навън в големи онлайн магазини ,а те все пак трябва да ги купуват отнякъде ..

BillyBADBoy

#829
Официален вносител на Шел за България е Орбико. Фирма с босненски собственици..., но пък са дистрибутори на P&G, Philippe Moris и др. Лошото е, че дистрибуторската им мрежа е да си е** м*****

Вие къде ги гледате тия масла Шел?

Между другото е oil-club.ru в момента събират пари за тест на свежо масло Shell HUP AF 5W30 с фордовски допуск 913D (демек става за нас). Това масло е GTL базирано (Gas to liquid) и очакванията за него са, че ще е новия фаворит за фордове, ягуари и т.н.


Pyrhel

#830
Аз в Аутокели. Гледам, че Shell HU Professional AF още няма, има без "professional" :D

Алекси, и аз така си мислих, докато не видях, че за определени клиенти се дават дори по 70% "отстъпки" от големите. При такива надценки не ме изненадва на някой (като макскар/масло1/нгт) да му е дошла проницателната идея да не живее от надценката, а от оборота. Не ме разбирайте, че ги защитавам - ни най-малко. Възможно е да продават и съзнателно от фалшивите масла, но предполагам, че по-скоро са жертви на фалшиви партиди.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

BillyBADBoy

Като цъкнеш на техническа документация най-долу излиза Proffesional ... трябва да се провери. Снимките им на сайта са от преди 10 г.

Pyrhel

Да, прав си, даже кодът е "001E9387" от версия 1.2, което е точно HUP AF. Другата седмица ще ходя за доста части и ще помоля за туба да го видя, дано го имат налично тогава.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

BillyBADBoy

Гледай да е производство 2016 г. защото тогава сменят рецептата и вече е GTL базирано.

Дано излезе скоро и теста на руснаците.

baibradar

Аз смених Формулата с Репсол космос Ф. Мотора е осезаемо по-тих с това масло. Формулата след 8000 км почваше да изчезва, а Репсола и капчица не е мръднал вече 10 000 км. За напред смятам с Репсол да карам ако не излезе нещо по-добро разбира се.

Alexi

явно си случил на "истинската" Формула :) служебните кочини навъртяха по 200к с това масло без проблеми ,преди 20к не се сменя

baibradar

Формулата съм е купувал единствено от NGT.

Ilian Petrov

Аз пък направих вече 10 хил. с Bardahl XTS 5W30 и нямам оплаквания. Мисля да го държа поне до 13 хил. и следващата смяна пак с него.

V.Buzev

baibradar от къде го пазариш тоя Репсол? Аз пазарувам чаркаляци и масла от Тех-ко и те предлагат такова, но за мондеото не смеех да му сипвам - слагам Castrol Magnatec 5w30 A5. Сега съм си взел Еурол отново - първата ми смяна беше с такова и останах доволен, след това кастрола нещо след 9000 км. почва да изчезва.

baibradar

Репсола го взимам от Тех ко. Те са му официален вносител.