Battle 2013: RWD vs. FWD

Започната от Pyrhel, 24 Януари 2013 19:58:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G_o_c_e_v

Другия път на сбирката, ако си с Ремзито, няма да спираш до мене, че хептен няма да ми остане кола :)) :))
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


kenwood

Цитат на: Pyrhel в 13 Март 2013 13:09:48
Дизела ще е там задължително, сиерата ако е готова (по-скоро не :( ) - ще съм с 2те.

Следващият много сериозен участник в битката в отбор FWD e Kenwood с Ford Fiesta XR2 Turbo. Колата е произведена 1987 година. Двигателят е 1.6 CVH от 1992 година със стокова мощност 133 к.с. В момента е 188 к.с. на колелата >:D


Информацията от темата ми не е актуална и я поправих. В момента е точно 204 коня на колела  ;D
Работя супер усилено по колата и се надявам софийската група да се запознае с нея в най-скоро време...отблизо. :)

deshi

A с какво окачване  си ?
Грозен си кат` OHC  .....

Pyrhel

Следващият участник в битката в отбора на RWD:
Виктор Велев с Ford Sierra 2.9 OHV V6, произведена 1989 година. Оригинално със 150 к.с., но модификациите по него не се споменават. Знаем само за поредната скоростна кутия, която все още не е счупил :P
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

kenwood

Цитат на: deshi в 26 Март 2013 23:37:59
A с какво окачване  си ?

Ще го видиме как е на писта...иначе е GAZ... coilover-и

deshi

браво за избора на окачването :)
Грозен си кат` OHC  .....

Alexander

Искам да повдигна една тема относно батъла! За използването на сликовете и затова защо е забранено? Ако доводът е, че не всеки може да си намери или позволи, не съм особенно съгласен. Първо сликове втора ръка изпадат на много добри цени и е въпрос на търсене. И ако ще забраняваме сликовете, то тогава трябва да се прави някаква стандартизаця на модификациите. Защото така се получава, че за едни може, а за други не. Тогава трябва да забраним и Coilover-ите и разни удължени рейки и кормилни накрайници и диференциали и какво ли още не. Слик-а си е вид модификация и не видждам причина да се забрани.
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

Pyrhel

Тука да се включват противниците на слика, на мен ми е все тая и за сиерата сликове няма да купя, а ще карам (ако карам :)) ) с некви гуми, намерени при гумаджиите :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

deshi

Аз съм против сликовете ...
причината е че не всеки може да  си го позволи ... например в единия отбор  примерно ще има 5 коли със сликове а в другия 2 ... което  си е чисто  предимство ... за което си иска единствено инвестиция 
докато модове като койл оувъри раздвижни щанги и удължашвани рейки се искат много по малко пари  и доста повече знания ...
нека сашо да каже колко му е разликата със сликове и със нормални гуми на калояново ...
освен това като сликовете са забранени ще са забранени за всички ...
по същатата тая логика дайте да забраним  турботата ...
Аз имам друго предложение като компромис ... да са разрешени само гуми които са легални за употреба по пътищата ...
което примерно значи че забранени са само чистите сликове .... тоест може да  се кара с семи-сликове... Примено Toyo Proxes, или Yokohama Parada Spec 2 ...a и цените им са  поносими
Грозен си кат` OHC  .....

Bobi

Мисля, че предложението на Гео е справедливо - да са разрешени само Road Legal гуми.


hotblooded

 A не може ли да се разберете за равен брой участници със сликове в двата отбора (ако в единия отбор няма хора със сликове и в другия няма да има) ? Или хората които имат сликове след това да демонстрират разликата на една и съща кола със/без сликове...

bay_huy

И аз съм на мнение, че няма за какво да се забраняват сликовете и да се пускат семи сликове глупаво е кои с каквото може с това да кара без никакеи ограничения за гумите. А относно модовете и това, че са по еветини нямам нищо против некой да ми вземе едни  койл оувъри а аз ще му взема сликоев  (rock)

Danchev

#72
Разликата на Дракона между нормална гума и чист слик е от порядъка на 2 до 3 секунди ... семитата са някъде посредата.
Тая разлика не се прави лесно, щото особенно чистият слик си иска дупце да го бутнеш на лимита на сцеплението, иска и опит ...
При тая мешана скара от автомобили аз също съм на мнение, че не трябва да има каквито и да било ограничения.
How about a magic trick?

vladi tanev

И аз да си кажа мнението за сликовете ако не бяха толкова добри нямаше да ги карат по всякакви шампионати а щяха да си карат нормални гуми всеки знае че със сликовете имаш в пъти по добро поведение на колата спрямо нормалната гума лесно е да се каже че изпадат ама не всеки има финанси да си ги позволи и все пак със сликове се постига по добро време.
Добре де то се знае защо не се иска сликове ами тези които искате да карате с тях кажете защо искате

И все пак идеята е само за Батъла да не се ползват да има някакво равенство поне затова,а за драг и тайм атак и други карания всеки със каквото си иска
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

bonso

#74
Аз лично други гуми нямам, освен полусликовете на Toyo Proxes R888, кото си купих преди няколко месеца...
Не виждам логика една гума, която е легална за каране по републиканската пътна мрежа и дори се вгражда серийно в някои автомобили да не е разрешена за каране по писта Дракон?  :D

А, и нали идеята е да се позабавляваме? То и без това неможе да се сравняват автомобли с по над 200 коня и на по 5 години с коли на по 20 - 30 години, 150 к.с. например  :-\

deshi

To точно това беше моята идея ... само road legal tyres ...  без чисти сликове
Грозен си кат` OHC  .....

kenwood

Сликовете не са разрешени по закон, защото нямат грайфер и не могат да се карат по пътищата. Не всеки може да си позволи слик защото се ползва само на писта и това някой който реши да кара със слик ще е по бърз е ясно. Аз не виждам проблем да се ползват сликове, все пак това предно срещу задно няма да е критерии кое предаване попринцип е по-добро, а предполагам се прави за развлечение и фън.

bay_huy

Цитат на: kenwood в 07 Април 2013 22:42:37
Сликовете не са разрешени по закон, защото нямат грайфер и не могат да се карат по пътищата. Не всеки може да си позволи слик защото се ползва само на писта и това някой който реши да кара със слик ще е по бърз е ясно. Аз не виждам проблем да се ползват сликове, все пак това предно срещу задно няма да е критерии кое предаване попринцип е по-добро, а предполагам се прави за развлечение и фън.

Напълно съм съгласен и за това мисля да я приключиме тая тема и всеки да си кара с каквото поиска, има или може. Да няма ограничения за колите като оборудване или т.н на всички ни е ясно, че колите са толкова различни, че няма да има занчение +/- 4 сек от гуми, а и според мене това се прави за КЕФ на хората които карат и тези които гледат. За мене лично няма значение кои ще е победител, кой първи кой втори и кой последен. Аз ще съм там за да се вида с хората от форума и отново да си изкараме страхотно като на сабора миналата година, дори съм сигурен, че обстановката ще е по добра така, че стига сме се занимавали с некви малумни сликове а се съсредоточете върху по-важните неща като BOOST и MORE BOOOOOOOOST  (happy) (pnga)

Alexander

#78
Най-големият ми проблем е, че трябва а си търся втори комплект джанти 18-ки, на който да сложа сликовете, защото аз ще карам с тях, било то на тайм атак или където и да било. А честно да ви кажа не е като да ги има под път и над път и да са ефтини(за джантите говоря). И за да затворя финансовата тема веднъж за винаги, ще споделя, че преди 2-3 години си купих 6 броя 225/650/18 сликове за 120 лева всичките. Но в край на сметка, както решите - глас народен, глас божии! Както каза Мартин, аз отивам да си направя кефа и да се забавляваме! Нямам нищо за доказване пред никой, за да ме интересуват 2-3-4 секунди!  (buddies)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

Виктор Велев

Каквото и да решите аз ще си карам с изхвърлени гуми за да имам оправдание  :D :D :-\


Pyrhel

Няма да си единствения с изхвърлени гуми :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

vladi tanev

Цитат на: Pyrhel в 08 Април 2013 20:07:29
Няма да си единствения с изхвърлени гуми :))



и аз съм във вашата група  :)) :)) :))
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

amplified

Щом няма в правилата задължително със сликове, значи няма да има и задължително БЕЗ :)
Всеки може да се сърди на себе си с какво е обул колата, няма да караме хората с подготвени коли да си ги осъкатяват допълнително, я!
Аз ще чопля семки, освен ако стара-загора-тунинг не ми намерят едно охлювче през това време :P

deshi

Анатоли ... решавай и казвай ...със или без сликове ?
Ти си главния организатор ...ти вземаш решението
Грозен си кат` OHC  .....

Pyrhel

Аз предлагам всеки да кара с каквото му скимне, според мен въпросните 2-3 секунди на човек на обиколка няма да решат победителя :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

vladi tanev

Цитат на: Pyrhel в 10 Април 2013 00:45:28
Аз предлагам всеки да кара с каквото му скимне, според мен въпросните 2-3 секунди на човек на обиколка няма да решат победителя :)

точно въпросните 2-3 секунди са решаващи хората каращи се борят за стотни дори секундата е решаваща но както и да е
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

Pyrhel

Имам предвид, че в нашия случай между отборите разликата ще е доста повече от 2-3 сек. Да се има предвид, че това е отборно състезание и се събира времето на всички участници.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

Цитат на: vladi tanev в 10 Април 2013 08:32:32
точно въпросните 2-3 секунди са решаващи хората каращи се борят за стотни дори секундата е решаваща но както и да е
Това е при еднакви коли, а тук две еднакви (еднакво подготвени) коли няма да има.  Лично на мен ще ми е интересно една и съща кола с един и същ шофьор каква разлика ще даде със шосейни гуми и сликове. Само един (може би глупав) въпрос - ако случайно вземе че завали - които е дошъл със сликове няма ли да остане набутан?

Alexander

То всички ще сме набутани ако завали, ама са тези със слуковете само ще се снимат за спомен :D
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

bay_huy

Цитат на: Alexander в 10 Април 2013 13:44:22
То всички ще сме набутани ако завали, ама са тези със слуковете само ще се снимат за спомен :D

Аз няма ще идвам с мокри сликове сухи интермедиа шусейни и сте слойа и едни гуми за мотор  (hrn) иииии  (bye) ще има само звук без картина  :))