Кой е най-добрият browser за вас?

Започната от Bobi, 13 Август 2012 20:44:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Кой е най-добрият browser за вас?

Google Chrome
26 (43.3%)
Mozilla Firefox
21 (35%)
Opera
6 (10%)
Internet Explorer
4 (6.7%)
Safari
2 (3.3%)
Друг
1 (1.7%)

Общ брой гласове: 60

opex

Особено когато инсталацията на ФФ е стара, колкото и да се обновява в нея остават някакви стари настройки.
След като ъпгрейднах на 6700К и 16гб ддр4 се усети сила, но пак нещо куцаше като се отворят повече табове или се скролва прекалено много във фейса (хахахха + ахах).
В ресурс-монитора на рам имаше предостатъчно, но някакси ми се струваше съмнително едно ядро сравнително по-натоварено от останалите 7, и то пак не съвсем.
След известно ровичкане свързано с firefox cores threads и подобни, на кратко, стигнах до и направих това:
https://www.infopackets.com/news/9906/how-fix-make-firefox-faster-enable-multi-processor-support
Определено производителността се подобри осезаемо.

На кратко - в началото ФФ е бил еднонишково-ориентиран и въпреки големите му предимства пред останалите браузъри, чистия пърформанс съквал и това карало другите да изглеждат по-добре. Особено при еднонишкови хора, които не могат да следят повече от два таб-а, единия от които с Фейсбук :D
От доста време действат яко за решения именно в тая посока, проблема е обаче, че някои стари настройки остават и/или не се овъррайдват (или овъррайтват) от новите ъпдейти. Също така някоя приставка е възможно да си "иска" старата еднонишкова настройка (нищо, че ще си работи и при мултинишкова) и това се взима под внимание при ъпдейт и пак се запазва старата настройка. Да не говорим, че останалите настройки в about:config са сигурно хиляди и кой знае коя може някога нещо да се е насрала...
Решението е яка преинсталация и това е. Факт че яко съкс момента с паролите за 1423414124 места, но... c'est la vie
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


Pyrhel

Реших да направя каквото каза - изтрих профила, избърсах всичко от AppsData - local/roaming и program files, нова инсталация и го сетъпнах наново. Ползвам само 2 плъгина - adblock plus и adblock helper. Пак същата работа, нямаше разлика. С/без мултипроцесите - пак същата работа.
Засега съм го зарязал и сложих Хрома. Някой ден ако го оправят - бих се върнал с кеф.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

Има своите проблеми - примерно нелепо е, че не можеш да отвориш файл директно, а трябва да го сейвнеш в Downloads. Друга тъпотия е, че като си оставил табове в него, затвориш го и го отвориш ги зарежда без да си ги отварял, което е доста дразнещо, ако човек има повече отворени табове и примерно е някъде с и-нет през телефона. Нещо, което е супер удобно - като наотваряш табове от ютюб примерно (видео през HTML5) се стартират САМО след като цъкнеш на таба, иначе са на пауза. Но като производителност - несравним с FF, лети направо, по-бързо стартира, по-бързо отваря табове.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.