Моткат ли се Бул Инс

Започната от Pyrhel, 29 Май 2012 17:42:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Отговорът еднозначно е ДА! Тази година на един автомобил имаше щета, отремонтирана на стойност над 3700 лева. Всичко бе предадено - фактури, банкови сметки и т.н. Бързо-бързо отиде към експертния съвет за удобрение (??), въпреки че машината е застрахована с право на ремонт в МП. Там съветът какво се е съвещавал - не знам, но на 7ми март казали, че ще се изплати на собственика. Това е добре, щетата се придвижва към счетоводния отдел, където по спомен от тази дата има платежно нареждане.

От тогава до сега - не е изплатена сумата, защото имало забавяне (??) в преводите. Видиш ли, директорите (??) - това по думите на хората от счетоводния отдел, трябвало да кажат "плащай" за всяка една щета по банков път. Днес за пореден път се опитвам да се свържа на тел. 9198 17 16 със счетоводния отдел, който дава информация между 16:00 и 18:00, но интересно - никога на този телефон не съм успявал да се свържа с някого - звъни си свободно и до там. Свързването става чрез обаждане до информация за щети - тел. 0800 18 877 и вътрешно прехвърляне към счетоводството. Интересно - с вътрешното прехвърляне телефона не звънна и 2 пъти и се обадиха.

Изводите правете сами :)

Случвало ми се е да чета по форуми оплаквания от сервизи или фирми за части и след това да видя в темата намесили се представители на въпросната фирма... Ще се изненадам, ако има намеса и тук, но знае ли се. Мога да дам номер на щета или каквито други документи трябват.

Днес служителката по телефона спомена, че наистина малко в повече (??) са се забавили за въпросната щета - странно, като се има предвид доста по-високата сума, за която е застрахована колата. Обикновено тоталните щети се бавели още повече - всичко това - нейни думи. Интересно, че при фокуса на Боби от Армеец платиха тоталката за 4 дни. (fri)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


lazarkk

И на сестра ми пунтото изплатиха за около 10-14 дни тоталка.

Pyrhel

От коя компания? Да им направим малко реклама и да се местим докато е време :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

lazarkk

Нали за БулИнс говорим. Досега доста щети, предимно огледала, са били бързи и коректни, за тях знам само, че дават малко пари, за забавяния не съм срещал оплаквания, преди и на служебната кола също не сме имали проблеми.

escobar

Аз от Алианц съм доволен, от Български имоти също...

shaft

#5
Аз сега съм на БулИнс, но честно казано, дано не ми се налага да ходя за щети - за сега не съм завеждал при тях, дори. Преди бях в ДЗИ - всичко си плащаха и ставаше за 1-2 часа - да, ремонтите са били единствено и само в ЕураТек(Шкода дилъра за България), но пък всичко беше бързо. Ходил съм 5 пъти с по 4-5 щети и се оправяха накуп. Дори съм вземал по 2 възлагателни писма в един и същи ден, с две различни дати. :) Отказах се от тях, защото са ми много далече, прекалено е висока цената на каското (почти двойно, спрямо всички останали компании), позволяваха ми да влизам само тази година в официалният сервиз - в БулИнс имам още 3 години с тази. Доволен съм от ДЗИ-то... Дори имам някакъв спомен, че навремето те ми одобриха лизинга, когато взех моето добиче :)

Поздрави

Поредният чешки "боклук", който не става за нищо друго... освен за возене, каране, товарене и малко умерен спорт!

p_yanev

Добре де ,честно  - как може да имахора ,които още застраховат в тази компания ???

И как точно застрахователна компания са одобрили лизинга, ако може някой да ми обясни!?!?

shaft

Цитат на: p_yanev в 30 Май 2012 20:30:28
...
И как точно застрахователна компания са одобрили лизинга, ако може някой да ми обясни!?!?

Ами, самите ЕТ не искат да поемат риск, когато отидеш да ти отпусат заем към тях, като банка например. Те си търсят гаранти, както в банката. Лизинга е вид заем, който ти се отпуска, като ти се дава цялата сума (колата) и ти я връщаш полека-лека. ЕТ/Шкода  използват застрахователя като гарант, че колата ще им се изплати на 100%, дори аз да спра да я плащам. ДЗИ в моят случай се съгласяват да са гарант, че ще плащам лизинга и им казват "ОК, давайте му я...". Така си взех колата - никоя друга компания не е казал "ОК" в моят случай, защото нямах нужните години и т.н. - финансови глупости :) Също така имах и финансов таван на това "ОК" и това беше 30 000лв. В моят случай колата в магазина беше 28 700лв... Добавих някакво оборудване, което можеше да се добави на място, като стойността на колата възлезе на 32 500лв и от тях изкарах малко отстъпки, та легна на 29 800лв с подарък зимни гуми и джанти. Вписах се точно в сумата и накрая си я "изплатих" преждевременно (вместо 4-те години за лизинг) :P Но пък каското в ДЗИ си беше 1600лв (за 30 000лв) + 3хх лв за гражданската отговорност (две години ги плащах, но вече ми стигат), като сложим данъка й на година 300лв и реших, че не е ок за мен това нещо.

Поздрави

Поредният чешки "боклук", който не става за нищо друго... освен за возене, каране, товарене и малко умерен спорт!

hotblooded

 Когато работех в Пежо със ДЗИ не сме имали никакви проблеми - даже е имало случай и то не малко да не можем да "усвоим" парите по щетата - примерно признатите щети са за 5000 лв, ремонта реално струваше 3000... е за това и при тях е по-скъпо. Общо взето ако 5 години си застраховаш новата кола при тях - по 1600 лв - ами все едно си купил една кола от типа на Фабия или Фиеста (ако не броим началната вноска)

shaft

Цитат на: hotblooded в 31 Май 2012 10:46:56
Когато работех в Пежо със ДЗИ не сме имали никакви проблеми - даже е имало случай и то не малко да не можем да "усвоим" парите по щетата - примерно признатите щети са за 5000 лв, ремонта реално струваше 3000... е за това и при тях е по-скъпо. Общо взето ако 5 години си застраховаш новата кола при тях - по 1600 лв - ами все едно си купил една кола от типа на Фабия или Фиеста (ако не броим началната вноска)

Точно така е, да :) Аз за тези две години при тях имам щети за 4700лв :) Като се има предвид, че реално цената на щетите не надминава повече от 1500-2000лв... Боя, пастиране, фар (счупени щипки и не можеше да се държи), релса за фара (изкривена), предна греда (крива)... Нищо друго :) На всяко едно ходене ми пишеха на възлагателните писма - 1000лв (пастиране и боя), 1700лв (за фара, гредата и боя), 1000лв (боя), 1000лв (боя)...

Поздрави

Поредният чешки "боклук", който не става за нищо друго... освен за возене, каране, товарене и малко умерен спорт!


p_yanev

Е това ,че са ти писали такива суми в писмото е поради друга причина - от експерта искат предварителна прогноза за размера на щетите и ако ремонта превиши посочената сума, човека може да има проблеми.

За това се посочва по-висока сума, а на сервиза се плаща реално фактурираното.