Ranger Wildtrak на G_o_c_e_v

Започната от G_o_c_e_v, 19 Октомври 2022 21:17:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G_o_c_e_v

Дадох един Форд, взех друг. 2.0 би Турбо 213к.с 500Nm
IMG-4ef5fee5bea65dcf004c7f750b5939c4-V.jpg
IMG_20221019_160828.jpg
IMG_20221019_080014.jpg
IMG-b87d1b5ae2f70bbfeb7f302f9dab45ef-V.jpg
IMG-890f3a537c0343c2273549178624cc50-V.jpg
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


Alexi

много красив Гоше ,остава да почерпиш  (tooth) другия за брат ти ли е

G_o_c_e_v

За брачеда е, да си обслужваме комбайните лятото, че с един не става да носиш гориво, духалки, грес и т.н.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Страхотен е (са), много работа да свърши! (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ozzie

Ако при някое от следващите ходения до Шумен засека лачен пикап Форд, шъ знам че си ти.  8)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Жоро Петков

Честито, да ви върши работа дълго време и без проблеми!

G_o_c_e_v

Добавих малко екстри...
IMG_20221026_144450.jpg
IMG_20221028_120238.jpg
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

окабеляването за теглича ти ли ще си го правиш ? че беше някаква кръгла сума в МР ,за да не ти отпадне гаранцията ..

G_o_c_e_v

Всичко Аз си правя. Щорите и на двата пикапа са сложени от мен, сега теглича на единия намерих време да сложа. Кабелажа е готов. Хитро са го измислили с тея релета, за да не товарят инсталацията на пикапа.
IMG_20221028_120206.jpg
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Първото му носене (tooth) IMG_20221105_164531.jpg
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


Alexi

ще се види на служба при вас  :D разхода как е на тоя мотор ,вече се е пораздвижил

G_o_c_e_v

Ами разхода прогресивно пада, но нямам пътуване по-дълго от 100-120км и за сега е това...
IMG_20221105_131206.jpg
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Возим си се, но има един странен дефект, който може да е от стъклото, но това в последствие ще го разбера. Слагам нови чистачки и след няколко дена почват да мажат и да правят черти, от които нищо не се вижда вечер. IMG_20221203_163959.jpg
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Жоро Петков

Не знам какво искаш да кажеш със снимката, но мазането може да е защото са ти тип "банан" - тия дето са супер дълги без рамка. Зимата особено се свива материала и почва да не прави добър контакт със стъклото.
От личен опит споделям - използвай на TurtleWax Clear Vue. При скорости над 60км/ч не пускам чистачки. Издържа поне 1м (с 2-3 миенета на колата), а се нанася за 10мин.

G_o_c_e_v

Цитат на: Георги Петков в 05 Декември 2022 11:30:32Не знам какво искаш да кажеш със снимката...
Тя е за украса само ^-^ ще покарам още малко така да видя след последния комплект дали ще стане мазало.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Ozzie

иВВаси дзверо...
2300-2400 rpm и 140 на километраж!
Искам и аз такава скоростна кутия!  (bye)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Alexi

Гоше ,това може да е от течността - пробвай да я смениш ,имал съм такъв проблем самата течност стои някак мазна и се наслоява по стъклото и в един момент почваш да не виждаш добре .
Цитат на: Ozzie в 05 Декември 2022 18:59:13иВВаси дзверо...
2300-2400 rpm и 140 на километраж!
Искам и аз такава скоростна кутия!  (bye)
вземи си дизел :))

Ozzie

@Alexi
'ми с нафта съм Ве батеееее  ::)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

С нафта си, ама двигателят ти не е много голям, не е много мощен и съответно не е с много голям въртящ момент. Няма как да стане само с предавки.

Alexi

ем мойта печка е там някъде при 150 ,2400-500 оборота .. но няма място за сравнение с 2.0 турбо бензин като цяло  (tooth)


G_o_c_e_v

Понеже тея джиБки имат от бялото сокче, направих фунийка, да си ги зареждаме, че за сега нямям отделна зарядна станция с автоматичен пистолет.
IMG_20230114_151349.jpg
IMG_20230114_151342.jpg
IMG_20230108_170028.jpg 
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

има такава колонка за АД Блу на ОМВ Магистрални и Шел Енево Север в нашия район ,а в града има на Лукойл Ришки Проход

G_o_c_e_v

Аз AdBlue си имам, купих 1000л, че на колонка много дебело идва с техниката, която имам.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Пикапите вървят, вървят, моя наближава 9000км,а брачеда вече направи първата смяна на масло на 12500км.IMG_20230312_224356.jpg
Не се стърпях, да не запълня надписа Ranger с фолио
IMG_20230308_191329.jpg
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

Това с фолиото си е твой патент  ;D като се постопли да направим една срещичка да разгледаме машинката на живо

Жоро Петков

Колега това предупреждение, което свети, до 60км/ч какво означава?
И този среден разход е доста добър за работен автомобил!

Ozzie

Цитат на: Жоро Петков в 30 Март 2023 13:36:28Колега това предупреждение, което свети, до 60км/ч какво означава?
За ниско ниво на AdBlue. В скоро време ще трябва да зарежда.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Наско

Цитат на: Жоро Петков в 30 Март 2023 13:36:28Колега това предупреждение, което свети, до 60км/ч какво означава?
Същия символ го имам на камиона. Когато свети в зелено, означава че изпускателната с-ма е в режим на самопочистване. Възможно е двигателя на празен ход да повиши самостоятелно оборотите. В случая свети в жълто и предупреждава за проблем в изпускателната с-ма. Адблу-то има адет да кристализира в контакт с въздуха и е възможно кристалче или нещо друго да е попаднало в дюзите за впръскване.  Резервоар за Адблу никога не трябва да се оставя на ниво по-ниско от половината.
На таблото не виждам отделна скáла за количеството на Адблу и за ниско ниво би трябвало да светне символ /колонка/ като за горивото но в син цвят.
Надявам се колегата G_o_c_e_v да каже каква точно е причината. 
Закования с чук винт, държи по-добре от завинтения с отверка пирон !

Ozzie

На буса, (Ситроен Джъмпер 2022 г.) като му намалее уреята, само светва въпросната индикация и на дисплея изписва оставащите километри, след които двигателя няма да може да бъде стартиран. Няма скала за нивото, нито друга индикация, свързана с въпросната система. Явно всяка фирма има свои си виждания, как да сигнализира на водача.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

G_o_c_e_v

Символа до цифрата 60 е точно за нужда от допълване на течност. Светва, когато останат 2400км до изчерпване на течността и се падна да светне на прибиране от София.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!