Педал на газта 1.8i 2005

Започната от pantata2, 13 Юни 2022 22:05:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pantata2

Здравейте, много време мина, но ето ме отново  (tooth)  толкова, че чак не успявам да вляза със оригиналния си акаунт.

Взехме на баща ми изключително запазено мондео 1.8i, моя мечта от преди известно време, има само 2 дребни проблема, единия е датчик за външна температура, за който вече намерих инфо тук.

Та по темата - педала на газта има един неравномерен ход при натискане до около 20-30 процента от хода, струва минсе и доста твърд за педал с електронно управление, все едно е педал с жило, като на мк2, но някъде е размотано жилото. От средата нататък всякаш е по-добре, но первата част на хода ако не го "сриташ" колата придърпва. Видях горе долу как изглежда самия педал, има ли оправия и ако да, на кое да обърна внимание? Ако е за смяна еднакъв ли е на всички мк3 или поне на бензиновите?

Благодаря предварително!
Не форд - subaru legacy 3.0R '07


Pyrhel

Здравей отново (beer) Сам изтри предния си акаунт (tooth)

1.8 нормалния инжекцион или директното впръскване (SCi)?
По спомен нормалния 1.8 е с жило, а SCi-то е с електронно управление.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

pantata2

Така ли направих, срам,даже не помня  :o

Изгледах доста снимки в ибей, всички изглеждат еднакво с букса отгоре и пружина в механизма - основния заподозрян. На нито един не ми се вижда място за жило, но уикенда ще огледам по-внимателно на живо. Иначе е 125 коньовата версия с газчица даже  :D

https://www.ebay.com/itm/Ford-Mondeo-Mk-III-2005-Petrol-accelerator-throttle-pedal-1S719F836BB-DTL6526-/392774561810?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=710-127635-2958-0
Не форд - subaru legacy 3.0R '07

Pyrhel

Не вярвай на работници в автоморги, този педал е за дизел по парт номера.
Погледни самия педал или дросел, но все още мисля, че е с жило: линк
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

pantata2

Мерси, ще го огледаме къде го мъчи в събота, ако не вали много.
Не форд - subaru legacy 3.0R '07