Ford MK4 2.0 TDCI или 2.0I

Започната от mspirovv, 19 Май 2022 13:05:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mspirovv

Здравейте , хораа !

Нов съм във форума , бивш собственик на Форд Фокус МК1 преди години иии сега съм решил да се разделям с BMW-то и да се връщам отново към Форд.
Харесал съм си Мондео МК 4 като гледам , че повечето , които се продават из обявите са 2.0 TDCI.
Моля за съвет кой от двата двигателя дизел или бензин е по-здрав и като цяло за какво да се оглеждам при покупка на Мондео. Какви проблеми имат и за какво да внимавам ?

Благодаря ви предварително.


Alexi

с 2 ръце и 3 крака за дизела  (tooth)

ivopolr

При теб - "трети крак", при мен - "двадесет и първи пръст", кой как го е надарил Господ!  (tooth) Извън шегата, аз също съм Много за дизелака. Всъшност това е команрейла на Пежо.

Pyrhel

Но пък бензиновата не е с директно впр. и става на газ :-*
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mspirovv

Да ви кажа , честно и аз съм за дизела .. Досега съм карал коли все газ/бензин и ми омръзна да имам все някакви драми покрай газта..
А за какво да се оглеждам при избор на дизелово Мондео ?
Какви са им най-честите болежки ?

Alexi

ЕГР дюзи ,маховик тракащ .. на 300к км всичко е възможно вече .. аз бих гледал кола с ясна история и пробег

saggy

По-добре да придърпва от газта, отколкото ЕГР, дюзи ,маховик тракащ = 3-4к лв ремонти :)

Alexi

и бензина е с демферен маховик даже е по скъп .. дюзите на мотора на пежо не са слабо място но все пак се случва да замине някоя .. като цяло дизела е по сложния мотор ,но доста по приятен за каране и по икономичен

dragozow

Цитат на: mspirovv в 19 Май 2022 13:05:29Здравейте , хораа !

Нов съм във форума , бивш собственик на Форд Фокус МК1 преди години иии сега съм решил да се разделям с BMW-то и да се връщам отново към Форд.
Харесал съм си Мондео МК 4 като гледам , че повечето , които се продават из обявите са 2.0 TDCI.
Моля за съвет кой от двата двигателя дизел или бензин е по-здрав и като цяло за какво да се оглеждам при покупка на Мондео. Какви проблеми имат и за какво да внимавам ?

Благодаря ви предварително.

Бензин естествено, върви повече ако не го караш като дизел, по-тих, парното идва по-бързо. Иначе маховика е демпферен, но рядко се налага смяна. Аз сменях съединител преди година, маховика си беше ок. Трудно ще намериш такова Мондео на малко км.

Alexi

абе бензина определено върви доста по малко ,особено на газ .. все пак нютоните му са наполовина .. ако пък го държиш в обороти както предлагаш разхода ти ще е 10/100 среден


ivchotr

Цитат на: Alexi в 21 Май 2022 10:26:41абе бензина определено върви доста по малко ,особено на газ .. все пак нютоните му са наполовина .. ако пък го държиш в обороти както предлагаш разхода ти ще е 10/100 среден

Ако е на газ, цената на който и да е преход, където и да е, ще е по-ниска от на такъв с дизел. В последно време дизеляците ги карат със скоростта на ЗаЗ-ки от средата на '70-те години (rofl)  (rofl)  (rofl) Тези дни обиколих страната и наблюденията ми са пресни :D Толкова "бегачки" не бях изпреварвал никога досега със 100 коньовата си бензинка.

ADiDimitrov

Моментна снимка газ  - 1,59, дизел 3,30  8) За вървенето, всеки дизел върви докато свърши турбото, а после......  :-*
Иначе и бензина си има косури, клапани на пулове, без регулаж с времето леглата заминават, вихровите клапи са проблем, гори масло, слаби сегменти! Като цяло всичко е на късмет! За мен най важното е колата да е с история и предния собственик да не е бил душманин!

mspirovv

Търся по-скоро дизел , ама за момента не откривам обяви , които да ме грабнат .. :'(

mspirovv

А съвет относно трансмисията - автомат или ръчна скоростна кутия ?

protopopov

Цитат на: ivopolr в 19 Май 2022 21:47:41При теб - "трети крак", при мен - "двадесет и първи пръст", кой как го е надарил Господ!  (tooth) Извън шегата, аз също съм Много за дизелака. Всъшност това е команрейла на Пежо.

Колега @ivopolr, имам много спешна нужда от помощта ти, плащам си само ми помогни, ако можеш :)

ivopolr

Стига да мога, ще помогна.