Избор на колело

Започната от To4kata, 06 Септември 2019 18:34:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

To4kata

Колеги, ще купувам колело. Спрял съм се на това https://www.velo-m.net/velosipedi/planinski-velosipedi/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4-oryx-nine-c18-29-,-430%D0%BC%D0%BC-turqua,-black-matt-detail. Мисля, че си струва. Ще го карам просто за да поддържам форма - парка и горски пътеки. Лежерно. Имам две дилеми - цвета (далтонист съм) и размера на рамката. Висок съм 178 см, чатал 80 см и май съм за М - 43 см, L е 48 см и макарите са на рамката. Предлага се в 2 цвята - тюркоаз и графит. Графита се купува повече
. На мен ми се струва малко "зажумял" и клоня към синия. Ще съм благодарен да чуя съвети от по-опитни.


Ozzie

Ненужно се притесняваш за макарите и по- високата рамка.
От опита ми, паданията са или винаги настрани или през глава и много- много рядко така, че камбаните да зазвънят.  (tooth)
Бих ти препоръчал L-ката.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

To4kata

 Колебая се защото според правилата трябвало да се избере по-малкия размер. Казват го всички търговци на велосипеди и аз съм готов да се съглася...

Mondeicho

И аз бих взел L, колкото до цвета този синия е приятен, отделно няма да му личи толкова мръсотията като на графита.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

Вземи по голямата рамка ,че БГ рамките са малко късички ( години назад са от актуалните тенденции ,с малки изключения ) .. велосипеда бива за парите си ( поне има работеща вилка ) малко е тежичък но за тия пари толкова

To4kata

#5
Вие ме разбихте, аз също бих предпочел L-ката, но в магизините винаги ми препоръчват M и казват, че ще съжалявам ако взема по-голямата рамка. Мерих, карах и двете са горе долу ОК. Вероятно L  идва една идея по-дълго, трудно е да преценя защото пък кормилото е право (flat) без издигане и е 710 mm (стандартно повечето марки май монтират 680 mm с издигане). Но пък на M рамката ми идва малко над коленете...

PS Да се похваля. Послушах ви и взех L-ката и мисля, че не сбърках. Супер е байка, за тези пари трудно може да се намери нещо по-добро в този момент.
Марковите колелета в диапазона 1300 -1500 лв масово слагат вилки с пружини.